Skocz do zawartości

Szkodliwe czynniki rozwoju męskości.


Zbychu

Rekomendowane odpowiedzi

Philip Zimbardo?! "Zimbardo: Gdybym był młodą kobietą, to wolałbym być lesbijką. Mógłbym wtedy mieć mądrą, piękną partnerkę zamiast bezużytecznego faceta"

http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,22600996,zimbardo-gdybym-byl-mloda-kobieta-to-wolalbym-byc-lesbijka.html

 

Nie wiem czy porady tego gościa są dobre zwłaszcza po tym co powiedział tutaj - 1:06

 

"Obecna generacja młodych kobiet jest najlepszym produktem kobiecego wyzwolenia. Gdzie one odnajdą równorzędnego sobie mężczyznę?"

Czyli ten człowiek uważa, że obecne sfeminizowane kobiety są super. Dla mnie jego rady to złe rady.

Edytowane przez MoszeKortuxy
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie źle ale facet w pewnym sensie ma rację: kobiety teraz wygrywają. Szybciej zaadoptowały się do zmian społecznych i świetnie je wykorzystują. Co więcej zmieniły świat pod siebie -> tu mam na myśli w szczególności system prawny.

To forum powstało na gruncie potrzeby zmian w mężczyznach. Jest to stopniowe przejście: najpierw rozpoznanie wroga, potem umiejętność obrony, a na końcu umiejętność ataku. Niestety prof. Zimbardo o tym już nie mówi, bo skupia się ta tym jak jest nie rozpatrując wszystkich aspektów tych przemian (negatywnych).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość jest dziwny. Wdziałem z nim kilka filmików. Jak dla mnie negatywna energia od niego leci. Z wyglądu trochę do diabła podobny nawet. Wiedzę na pewno ma, ale musi ją przekazywać pod wymogi zleceniodawców.

 

Co do tematu. Znowu się powtarzam, ale to korporacje niszczą męskość przez to, że coraz więcej ludzi musi pracować na etacie i być ich poddanymi. Nawet management jest etatowy. Poza tym oni nie lubią konserwatystów (patrz przypadek z Google). Osoby ambitne, wyłamujące się ze schematu są poddawane mobbingowi a w ostateczności zwolnieniu.

 

Kolejny przykład. Jaką dzisiaj odzież mamy w sklepach ? Przecież 3/4 tych obcisłych ciszków jest pedalska.

 

Telewizja i radio. Jak przedstawiany jest facet ? Wysoki głosik, szybko mówiący, często uśmiechający się. Zwłaszcza reklamach Play,Plus. Jedyną ostoją są reklamy aut premium, gdzie można zauważyć samca alfa. Ale to nawet nie 1% czasu antenowego.

 

Co jeszcze ? Większe prawa kobiet. Atencja na instagramie itp. Przez to ich większe zadufanie względem facetów.

 

Jak to naprawić ? Pracować nad sobą. Nie pajacować. Pokazywać siłę a nie słabości. Nie podążać za feminizmem.

 

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bardzo dobry wykład. Poruszony został również problem edukacji i systemu narzuconego przez państwo, ale profesor głównie skupia się na nawykach, cechach, które można zmienić samemu w sobie. Czyli uniknął biernego obarczania wszystkiego wokół, a wybrał aktywne działanie. Co więcej zwrócił uwagę na naukę wielopokoleniową i na to, że w życiu należy żyć niebezpiecznie. Bardzo dobry materiał dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na FB Wyborczej znów promują ten artykuł Zimbardo... :blink:

Taki tekst przy linku dali:

" Autor sławetnego eksperymentu maluje mocno krytyczny portret najmłodszego pokolenia posiadaczy chromosomu Y: - Chłopaki nie dają sobie rady ze szkołą, pracą, kobietami. Zamiast się ogarnąć, są wręcz żałośni: słabi, użalający się nad sobą, nieproduktywni, nadają się prawie wyłącznie na śmietnik historii. "

 

Rozumiem że faceci są jacy są, ale na śmietnik historii???? I to mężczyzna pisze????? :wacko::blink::(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2018 o 12:12, doler napisał:

Kolejny przykład. Jaką dzisiaj odzież mamy w sklepach ? Przecież 3/4 tych obcisłych ciszków jest pedalska.

Nie wiem czy pedalska ale dzisiejsze ciuchy to w żaden sposób niedopasowane szmaty. 

 

W dniu 16.01.2018 o 12:12, doler napisał:

Telewizja i radio. Jak przedstawiany jest facet ? Wysoki głosik, szybko mówiący, często uśmiechający się.

Ano w TV mężczyzna jest zazwyczaj przedatawiany jako łamaga, głupek i nieogar. W przeciwieństwie do niezależnej kobiety, która wyżej sra niż dupe ma i wszystko potrafi.

 

W dniu 16.01.2018 o 12:12, doler napisał:

Co jeszcze ? Większe prawa kobiet. Atencja na instagramie itp. 

Na instagramie większość dziewczyn to Karyny, które myślą, że jak się zrobią na bóstwo to ukryją swoją karynowatość. Niestety widać po samym wyrazie twarzy, że pustak szukający atencji.

 

41 minut temu, Garrett napisał:

Chłopaki nie dają sobie rady ze szkołą, pracą, kobietami. Zamiast się ogarnąć, są wręcz żałośni: słabi, użalający się nad sobą, nieproduktywni, nadają się prawie wyłącznie na śmietnik historii. "

Te wmawianie mężczyzną wad to skurwysyństwo. Jest młody chłopak niedoświadczony, nieśmiały, odrzucany przez kobiety a tu taka bomba dla jego samooceny. Tak tak, wszystko wina mężczyzn. Powinniśmy przepraszać za to, że zabieramy tlen i nie oddajemy wszystkiego samicom. Kurwa kobiety są produktywne, bitch please chyba jak śpią. Mają prawo do błędów a mężczyźnie zawsze się za wszystko się dopierdala. 

 

"Nadają się na śmietnik historii"

Czy to nie jakaś forma nazizmu?

 

41 minut temu, Garrett napisał:

Rozumiem że faceci są jacy są, ale na śmietnik historii???? I to mężczyzna pisze????? :wacko::blink::(

Zimbardo jest podupcony. Już widzę jakby ktoś odważył się napisać jak to kobiety nadają się na "śmietnik historii".

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przejmujcie się takimi wypocinami i bredniami. Sami dbajcie o to, że być mężczyzną, a nie chłopcem na posyłki. Gdy inni was zobaczą i jak działacie to sami będą próbować was naśladować. 

 

Chłopcy są pogubieni, bo w telewizji mówili to, tata słaby w domu - nie jest żadnym wzorem, koleżanka mówi co innego etc. Próbują wpasować się w model oczekiwań kobiet (ten artykułowany słowami, nie ich wyborami) i potem to wygląda śmiesznie. Do tego dochodzi stawianie w opozycji wąsaty prostak Janusz (tradycyjny mężczyzna) kontra nowoczesny metroseksualista (cipeusz z wielkiego miasta) jakby nic nie bylo pomiędzy. Do tego cała masa przeciętniaków, którzy robią i postępują tak jak wiatr zawieje (a raczej jak im powie kobieta). 

 

Róbmy swoje!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wziął pod uwagę fakt, że coraz więcej facetów po prostu nie chce być ojcami, nie chce tyrać na babę, więc po prostu żyją tak jak chcą. W sfeminizowanej szkole sobie nie radzą, bo zamiast o faktach i logice, muszą się uczyć o uczuciach. Robotę biorą taką, by starczyło im na życie i przyjemności, nic więcej. Obowiązki zawsze się bierze by mieć z tego jakieś zyski, ale jeżeli straty z odpowiedzialności przekraczają zyski, to po co brać na siebie taką odpowiedzialność? Kobiety i społeczeństwo mają pewne oczekiwania wobec mężczyzn, a część mężczyzn mówi "W dupie mam spełnianie waszych oczekiwań. Oczekujecie bym został mężem, ojcem, bym zarabiał na kobietę która w każdej chwili może mnie zostawić i wyruchać z kasy, a w zamian jeszcze zamiast szacunku, to robi się z ojców frajerów, idiotów i pośmiewisko, a z mężów ciemiężycieli kobiet i bankomat". 

  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś powiedział że każdy kto zleca jakieś badania i za nie płaci, oczekuje opinii która jest mu na rękę. Zazwyczaj są to opinie ludzi szanowanych, którzy coś osiągneli i społeczeństwo liczyć się będzie z ich zdaniem. 

Taki trochę przydługawy wstęp do mojej opinii. Otóż uważam że taka wypowiedź mogła zostać zlecona/zamówiona przez jakiś ruch feministyczny (lub podobną anty chłopską organizacje). Wiem, spekuluje teorie spiskowe ale takie moje zdanie. Pozatym istnieją w matrixie siły (amoże to sam matrix), którym zależy na osłabieniu wizerunku mężczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.