Skocz do zawartości

Andrzej Sapkowski nie bierze żadnego udziału w produkcji serialowego Wiedźmina! Szok!


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

https://apynews.pl/sapkowski-wiedzmin-netflix

Wokół planowanego serialu Wiedźmin na Netflixie nadal jest znacznie więcej pytań niż odpowiedzi. Jedną z informacji, która przedostała się ostatnio do szerszego grona zainteresowanych jest fakt, że mimo wcześniejszych pogłosek w produkcję nie będzie zaangażowany twórca postaci wiedźmina - Andrzej Sapkowski.


Cała sprawa stała się jednym z głównych tematów na wielu portalach po udzieleniu przez Andrzeja Sapkowskiego obszernego wywiadu dla portugalskiego JPN. Jak sam powiedział: 

 

"W przypadku wszystkich adaptacji, czy to pierwszej czy ostatniej, nigdy nie jestem związany z tworzeniem. Z mojej perspektywy książka to książka, a adaptacja to adaptacja. Tak jak Kipling powiedział o wschodzie i zachodzie. Tam jest wschód, a tam zachód. Nigdy się nie spotkają. Adaptacja i oryginał nigdy nie będą takie same. Osoba robiąca adaptację musi się na tym znać. Tylko tyle mam do powiedzenia, bo Netflix podpisał ze mną kontrakt, w którym wyraźnie jest powiedziane, że jeśli wyjawię jakiekolwiek informacje o produkcji, poniosę wysoką karę finansową. A to jest dla mnie w porządku, bo nic nie wiem, więc nic nie mogę powiedzieć."


Nie od dziś wiadomo, że polskiemu pisarzowi zbytnio nie jest po drodze z różnymi adaptacjami jego sztandarowego utworu. Głośnym echem odbił się chociażby jego nieprzychylny komentarz na temat środowiska gamingowego i samych gier, które przecież osiągnęły wielki międzynarodowy sukces i w dużej mierze przyczyniły się do rozpoznawalności także samego twórcy.

 

Niemniej istnieje nadzieja, że jednym z powodów jego słów w przypadku serialu,  jest wspomniana umowa, która najzwyczajniej może zabraniać mu zdradzania jakichkolwiek szczegółów dotyczących produkcji i jego roli w tym projekcie, a przybrana taktyka jest jedynie sposobem, by w miarę możliwości odciągnąć uwagę od siebie i skierować ją w zupełnie innym kierunku. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy

 

Cytat

Oho, nad Wiedźminem Netflixa pracuje feministka, która uważa, że "kobiety mają prawo być właściwie reprezentowane w fantastyce".

 

Aż mi się przypomniał temat z matury ustnej z polskiego "literatura w służbie ideologii" z tym, że wtedy omawiałem to na podstawie "Mein Kampf", "Mefisto" i "Jak hartowała się stal". 

:lol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Godzinę temu, Yeti napisał:

Jej DNA bylo dokladnie przebadane, wiec musiala miec czarnoskorego elfiego przodka? 

Raczej Zerrikańskiego. W uniwersum wiedźmina mamy odniesienia do Ofiru i jestem ciekaw ilu jego przedstawicieli zobaczymy na ekranie.

 

Jak zrobią Ciri czarną/azjatkę to równie dobrze mogliby zrobić Geralta murzynem. Nie widzę tego, jest wiele innych postaci, które mogą być innej rasy niż biała. Pewnie aż tam przysiadają na dupie żeby jakoś pokazać ten ucisk czarnych i Ciri to właśnie idealny materiał, takie pokrzywdzone dziecko wojny o wielkiej mocy więc do zagrania przez czarnoskórą aktorkę nada się super.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update.
Ciri jednak będzie biała.. tylko będzie miała 36 lat :o 
41936262_2234996996531276_30767310211320
Zagra ją Natalie Dormer. Nie wiem, w tym wieku to bardziej by pasowała na królową Calanthe :o 
Ciri z książek miała bodajże około 14 lat, więc różnica jest znaczna.

Mniejsze zło. Przynajmniej nie będzie czarną Azjatką, czy coś takiego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mortyy napisał:

Przecież to jest fake :D 

Serio? Hahah. To dałem się podejść jak dziecko. I to niezbyt rozgarnięte w dodatku.

A już z emocji się cieszyłem, że Ciri nie będzie czarna. To już lepsza 36 latka niż rzekoma Słowianka, która będzie grana przez czarną Azjatkę.. wtf.
No to ja wrzucę klasyka dla podkreślenia nastroju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer No niestety, twórcy nie zdementowali tego, że szukają kolorowej Ciri. W Warszawie odbyły się jakieś castingi do kobiecej postaci, ale podobno nie do Ciri, tylko do Renfri. 

Wcześniej myślano, że szukają białej Polki na Ciri :( 

https://naekranie.pl/aktualnosci/wiedzmin-polka-moze-zagrac-w-serialu-wiemy-w-jakiej-roli-3523074

 

Azjatycką Ciri jakoś bym przebolał, ale murzynki za nic na świecie. :( 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno wyciekło że do roli Ciri szukają osoby BAME, czyli Black/Asian/Minority Ethnic patrząc na produkcje Netflixa i ilość lewackiego i SJW ścierwa, jakie każda produkcja posiada, to zastanawiająco brzmi samo określenie "osoba" - if Ju noł łot Aj min.

 

Co do Sapkowskiego, bez obrazy dla jego fanów itp. - to zawsze był taki pierdolony janusz, który nigdy do końca nie interesował się zbytnio kto i co zrobi z jego "dzieckiem", byleby tylko ten jebany szmal się zgadzał.

Jeszcze żeby coś tworzył, pisał itp. to zrozumiałbym że gość ma wyjebane, bo czasu mu szkoda na to by służyć radą przy produkcji serialu, tyle że on chuj robi i siedzi na dupie, w przeciwieństwie do takiego G. R. R Martina który nie dość, chuj, że powinien już z rok temu wydać 7 tom Pieśni Lodu i Ognia, to jeszcze się udziela przy tworzeniu serialu na każdy możliwy sposób, mało tego, będzie się udzielał także i przy spinoffach, co wkurwia jeszcze bardziej czytelników, w tym mnie :D  

Sam nie wiem co trzeba mieć we łbie. Napisz książkę, która stanie się kultowa, wypierdol się na to, co rodzima "kinematografia" będzie miała zamiar z nią zrobić - robi z niej szambo, jakby nie patrzeć, to Twoja praca, Twój czas, talent itd. więc ergo, robią i z nich szambo. Rodzime studio gier komputerowych chce stworzyć grę na pdst. twojego "dzieła", zgadzasz się ofc. za jakiśtam $$ i masz znowu wyjebane, nawet Cię to odrobinę nie interesuje, choćby minimalnie. Cud, odnoszą oni sukces, a gra doczekuje się ogromnej popularności, powstają kontynuację dzięki którym i Twoja książka zyskuje na fejmie, jest tłumaczona i sprzedaje się ponownie, tym razem poza Twoim krajem, na całym świecie więc i "kesz" wpada Ci na konto. Pluj na te gry i stwierdź że to dla półgłówków. Zagraniczne studio znane z okropnie zlewaczałej polityki chce z tego względu, jadąc na fali popularności gry, stworzyć serial na pdst. Twojego "dzieła", sprzedaj im prawa za grosze i wypnij się znowu, mimo że nawet chcieli byś służył jakąś tam radą. Dla mnie Sapkowski to niedojebany, skończony janusz o tak silnej kwintesencji januszostwa, że to przechodzi ludzkie pojęcie.

Ja chciałbym móc nadzorować, służyć radą i konsultacją przy przenoszeniu w holiłódzkim stylu, mojej książki, choćby minimalną, jako że chodzi tu o moje dobre imię. W sumie każdy pisarz, który takiego momentu dożył, obserwował lub robił za konsultanta, lub miał nawet jakiś pomysł na "zmianę" czy lekkie "urozmaicenie" ekranizacji, każdy jeden, czy był to G. Herbert, J.K Rowling czy Dick. Dla mnie Sapkowski to nie pisarz, to jebany wyrobnik, a wyrobnik ma wyjebane komu odsprzedaje swoje dzieło i co się z nim stanie, ważne jest to że się "sprzedało". A to że będzie robiło ono kupcowi za alternatywę dla papieru do dupy? Chuj z tym, kesz szeleści i jest fajno.

Edytowane przez lxdead
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Messer Oooo, dzięki. Zaraz to sobie na spokojnie obejrzę. 

KUermf7dqNZzS76eDtt2i8J5MoSjrL04t3rK4jcA

Mało jest zdjęć tej pani w internecie. Jak dla mnie to nie ma tragedii z całym castingiem. Fringille Vigo zrobili czarną, na ale niech im będzie, w końcu to postać poboczna. Ciri w porządku, charakteryzacja zrobi swoje. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.