Skocz do zawartości

Jakiś pomysł na zarobek


qpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę, nie wchodząc w szczegóły za 2 miesiące mam wyjazd zagraniczny ale wiadomo, potrzebuje trochę kasy na początek. Tak żeby jakoś dać radę przydało by mi się przynajmniej 2- 3 tysiące. No może wam pytanie wydać się dziwne -idź po prostu do pracy, ale to jednak u mnie w okolicy nie jest takie proste, latem inaczej. Szukam więc jakichś alternatywnych pomysłów typu: zarobić przez internet lub może wziąć gdzieś pożyczkę u jakiegoś lichwiarza typu prowident albo jakiś bon z PUP-u wyciągnąć. Nie mam pomysłu a jest straszna lipa.Może ktoś coś doradzi, to nie jest duża kwota, czas mnie goni a narazie jestem spłukany.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli praca fizyczna to może odśnieżanie? Trochę śniegu spadło i można odśnieżać dachy, posesje prywatne, chodniki.

Przez internet jeśli nic nie robiłeś w tym temacie wcześniej, to raczej w takim krótkim czasie nic nie uzyskasz.

Chyba nie mówisz serio z tymi pożyczkami? Po co Ci coś takiego ma ciążyć później.

Edytowane przez Pozytywny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by wszystko dobrze poszło to by mnie tu nie było parę ładnych lat to raczej by mnie już i tak nie znaleźli :)   ale jako ostateczność tak napisałem, Co do internetu myślałem o jakimś klikaniu, ankietach  ale to są pewnie grosze to bym nawet tej najniższej krajowej nie zarobił.  

Edytowane przez qpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprzątaj przed wyjazdem, żeby w domu syfu nie zostawiać rodzinie, a jednocześnie przejrzyj co możesz sprzedać (ze swoich rzecz!). Do końca stycznia na portalu na A jest promocja i można bez prowizji wystawić aukcje (ograniczoną ilość). 

 

Masz w okolicy McDonaldsa, albo inne cudo? W dwa miesiące zarobisz tyle w gastronomi, nawet na zmywaku. Tam ciągle jest głód świeżej krwi, bo praca strasznie niewdzięczna. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qpa napisał:

Witam

Mam prośbę, nie wchodząc w szczegóły za 2 miesiące mam wyjazd zagraniczny ale wiadomo, potrzebuje trochę kasy na początek. Tak żeby jakoś dać radę przydało by mi się przynajmniej 2- 3 tysiące. No może wam pytanie wydać się dziwne -idź po prostu do pracy, ale to jednak u mnie w okolicy nie jest takie proste, latem inaczej. Szukam więc jakichś alternatywnych pomysłów typu: zarobić przez internet lub może wziąć gdzieś pożyczkę u jakiegoś lichwiarza typu prowident albo jakiś bon z PUP-u wyciągnąć. Nie mam pomysłu a jest straszna lipa.Może ktoś coś doradzi, to nie jest duża kwota, czas mnie goni a narazie jestem spłukany.

pozdrawiam

Przez internet najłatwiej to można stracić pieniądze i czas, niż zarobić kwotę, którą tutaj podałeś, w tak krótkim przedziale czasu. Chyba, że sprzedasz na szybko nerkę na allegro albo ebayu :D

PUP to raczej bym polecał omijać w miarę możliwości, a skupić się bardziej na agencjach pośrednictwa pracy. Swojego czasu pamiętam, że w PUPie w swoim mieście można było znaleźć oferty pracy dla firm, które były kompletną pomyłką bardzo delikatnie ujmując.

Jeżeli znasz się na czymś/masz do czegoś smykałkę, możesz zawsze parę groszy dorobić też na czarno gdzieś dodatkowo, po za ewentualnym etatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, qpa napisał:

Co do internetu myślałem o jakimś klikaniu, ankietach  ale to są pewnie grosze to bym nawet tej najniższej krajowej nie zarobił.  

W dwa miesiące nie zarobisz na tym dużo, na pewno nie zarobisz na wyjazd klikając w reklamy czy wypełniając ankiety. Sam to robię. Trochę kapnie z tego ale jeżeli chcesz szybko zarobić na wyjazd, to nie polecam ankiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzięcia chwilówek  to jest kilkanaście firm w których dostaniesz kredyt. Drobne sumy np do 2k zł.  Sporo znajomych tak robiło. Ze brało kredyt i za ten hajs wyjeżdżało w ciemno na zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Sporo ludzi co w alko albo inne rzeczy uzależnieni byli. Też brali chwilówki. Albo jak ktoś z więzienia wychodził, też brał. Parę lat temu to było, ale się nie zmieniło, bo dalej reklam co 15min w tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qpa

Jeżeli przepracowałeś w PL legalnie rok, to z UP przysługuje Ci zasiłek ok.400 PLN.

A tak aby zarobić w sieci, to się nie da bez wkładu własnego. Znaczy, da się. Ale to wymaga umiejętności i czasu, a ty go nie masz ;/

Możesz poszukać na OLX zleceń. Są serwisy, na których ogłaszają się ludzie, którzy potrzebują np. odśnieżyć podjazd, przeprowadzki, pomoc przy wykończeniach etc. 

Wystarczy że wpiszesz w google (praca zlecenia "miejscowaość"); 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, qpa napisał:

Jak by wszystko dobrze poszło to by mnie tu nie było parę ładnych lat to raczej by mnie już i tak nie znaleźli :)   

No to żebyś się nie zdziwił. 

 

Poza tym nie rozumiem. Szukasz tu rady jak wyłudzić skutecznie pożyczkę, kredyt i uniknąć spłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.