Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek Kotoński

Okładki do książek potrzebne, płacę hajsem

Polecane posty

Nie wiem czy tworzyłem już taki wątek, ale poszukuję okładek do sześciu książek które już są gotowe w pełni - czekają jedynie na okładki.

Trylogia "Smak kobiety" 1. Pieprzny, 2. gorzki, 3. kwaśny albo słony

Trylogia "Duchowo mocny" 1. Silny, 2. Silniejszy, 3. Najsilniejszy

Za obrazki zapłacę świeżutkim hajsem, artystkom spełniającym fizjologiczne normy w naturze :>

Był już taki wątek, nawet ktoś coś chyba oferował, jednak siła wyższa zdecydowała, że to nie to ;)

Napisano (edytowany)

@Stulejman Wspaniały Mam kilka projektów, czy mogłoby być napisane na okładce Kotonski bez ń ? Zwykle te lepsze czcionki nie posiadają polskich znaków. Bo nie wiem teraz. I czy z tyłu książki też ma coś być napisane czy tylko potrzebujesz okładkę przód?

Edytowano przez Niepowtarzalny

Musi być ń i wystarczy grafa, okładkę mi już ktoś pod wymiary ogarnie. Tył może być kolor sam, oczywiście tekst krótki musi być.

11 minut temu, Niepowtarzalny napisał:

@Stulejman Wspaniały Mam kilka projektów, czy mogłoby być napisane na okładce Kotonski bez ń ? Zwykle te lepsze czcionki nie posiadają polskich znaków.

Zawsze można dorobić dobre ń w ładnej czcionce. Profesjonalista na spokojnie by to zrobił. 
@Stulejman Wspaniały Jest taki fajny program internetowy do tworzenia ładnych grafik. www.canva.com . Tam możesz fantastyczne grafiki sam stworzyć. 
Pobierasz z darmowych stocków zdjęcia(np. pexels.com) i możesz stworzyć cuda bez umiejętności grafika komputerowego. Masz gotowe szablony np. właśnie książki. :) Dodatkowo jest darmowy. 

Napisano (edytowany)
2 minuty temu, WojtekBiznesmen napisał:

Dodatkowo jest darmowy. 

Nie jest darmowy. Za obrazki trzeba płacić ale jest bardzo fajny.

Edytowano przez Niepowtarzalny

7 minut temu, Niepowtarzalny napisał:

Nie jest darmowy. Za obrazki trzeba płacić ale jest bardzo fajny.

Płacisz za obrazki z od twórców, ale jak dodasz je z www.pexels.com to masz w 100% darmowy program do robienia fenomenalnych rzeczy. 
Płatny program pozwala na tworzenie grafik PNG a to raczej potrzebne jest dla grafików i twórców stron.

Napisano (edytowany)

Jak duże to mają być okładki? Znalazłem parę obrazków ale trzeba takie dobrać żeby do wydruku było 300 dpi więc potrzebne są wymiary okładki.

I w jakiej tonacji, ciemne tło, jasne tło czy to obojętne?

Edytowano przez wrotycz

@wrotycz będę miał dziś te dane, tło obojętne w sumie, musi mi się podobać i był ładne.

Właśnie dostałem info od Pana który się tym zajmie ostatecznie:

Przyjmując uśredniony grzbiet 10 mm, który będę musiał dostosować po 
informacji z drukarni, okładki mają mieć 312x216 mm BRUTTO (z 3 mm 
spadem dookoła). Powinny to być pliki psd 300 dpi CMYK na warstwach 
(przynajmniej wszelkie napisy powinny być na warstwach).

On 28.01.2018 at 12:38 PM, Stulejman Wspaniały said:

312x216 mm

To są obie okładki razem z brzegiem? Okładka pionowa jak mniemam - przód ma 148x210 [mm] (po odjęciu spadu).

Przeliczyłem to na rozmiar obrazka i już wiem na czym stoję. Jakieś wymaganie względem czcionek w tytule? Albo, podobnie jak ... (tu wstawić przykład)

@wrotycz Niewiem, takie info dostałem, zresztą ten Pan wszystko ogarnie, ja potrzebuję tylko w miarę plus minus ogarnięte okładki, bo zrobione książki leżą miesiąc na HDD zamiast być sprzedawane.

Jakieś postępy? Podjął się ktoś na poważnie? Może dałbym radę przysiąść w miarę możliwości czasowych.

To jest katastrofa, problem w tym, że nic mi się kompletnie nie podoba. Książki są gotowe, i dwa miechy leżą bo nie ma okładek... kombinuję coś z tym canva, ale też mi ciężko idzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.