Skocz do zawartości

Męski ubiór - inspiracje


blck.shp

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł na ten temat został zaczerpnięty od naszych Pań, które miały już okazję chwalić się swoimi codziennymi i bardziej formalnymi stylizacjami w życiu codziennym, a że nie znalazłem w męskiej części forum nic w ten deseń, to postanowiłem założyć ten wątek.

 

Chciałbym, żeby nie było tutaj miliona linków do różnych ciuchów (jak to było we wcześniejszych, podobnych tematach), w jakich chodzicie na co dzień, tylko żeby pojawiały się przede wszystkim zdjęcia pełnych stylizacji. Bez potrzeby wchodzenia w pojedyńczy ciuch i wyobrażenia sobie, jakby wyglądał z innym.

 

Może temat wypali, tak jak u kobiet i będzie pełno zdjęć z różnymi stylami ubioru, które mogą okazać się dla kogoś inspiracją do zmiany czegoś we własnym stylu. :)

 

Zacznę oczywiście od siebie. Uwielbiam swetry i czarne spodnie, więc tak ubranego można mnie przeważnie spotkać. Lubię też takie casualowe marynarki, a pod nimi zwykły, biały lub czarny t-shirt, do tego dopasowane spodnie. Nie lubię natomiast koszul, spodni od garnituru i ogólnie typowo formalnego stylu. Sama marynarka + sweter, bądź koszulka pod spodem, czarne spodnie i tyle, wygodnie i elegancko. 

Parę fotek do zobrazowania: 

 

the-voice-kids-prowadzacy-show-461377-GA

 

4-4.jpg

 

18.jpg

 

af89b6e49dad07ee5f814a4e4879bcc0.jpg

 

12da3ca1ba12f59226080699c2b3df64.jpg

 

Oczywiście zdjęcia z Internetu nie oddadzą dokładnie tego, co mam na myśli, ale ogólny zamysł jak najbardziej.

Czekam na Wasze stylizacje, może też coś zaczerpnę od Was. ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka i dobry podkoszulek to jest to - to zawsze dobrze leży. ;) 

Jeżeli chodzi o mnie, to mój styl ubierania jest prosty - chodzę po sklepach, i kupuje to co mi się spodoba i dobrze na mnie leży.
Następnie z całej puli ubrań jakie mam, łącze ze sobą różne ciuchy, żeby to wyglądało jakoś dobrze z butami, i jakoś ze mną rezonowało - współgrało.

Często słyszałem, że mam bardzo dobry styl więc tej metody zmieniać nie mam ochoty. 

Z pełnych stylizacji bardzo lubię te z Johnnym Deppem, chociaż on ma styl ubioru taki, że w Polsce za coś takiego by mnie połamali na ulicy, albo chociaż głośno zaczepiali.
Swoją drogą, tutaj jest stylizacji całkiem dobrych sporo: https://www.reddit.com/r/malefashion/

Zdjęcia.
Johnny-Depp-un-pirata-de-50-anos.jpg

johnny-depp-profile.png?1357499404

Zdecydowanie wolę taki luz, jak na zdjęciach u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bonhart napisał:

A tak serio to największe wrażenie robi na mnie klasyka, na którą niestety jestem za młody :D

Nikt nie jest za młody na klasykę, to przesąd. Klasyka jest uniwersalna. Nie ma ludzi wyglądających źle w garniturach, są tylko garnitury niedopasowane, w przypadku dopasowania problem natomiast znika.

 

02415217.jpg

 

965708117_01.jpg?desktoplazy-alternate

 

13.jpg

Edytowane przez Mr.Meursault
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bonhart napisał:

A tak serio to największe wrażenie robi na mnie klasyka, na którą niestety jestem za młody

Nigdy nie jest się za młodym, aby dobrze wyglądać ;) 

@Młody_Pelikan Noszenie garnituru jest jak najbardziej męskie.

Edytowane przez MoszeKortuxy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Młody_Pelikan napisał:

w pedalskich garniturkach

Przez moment chciałem z tobą polemizować, ale uświadomiłem sobie, że poziom za niski: być może różnica wieku, być może przepaść mentalna i wąskie horyzonty, być może wszystko razem wzięte, ale sumując - dialogu z tego nie będzie.

Edytowane przez Mr.Meursault
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PewnySiebie napisał:

dresach i adidaskach?

Klasyczna moda męska to dekady. Garniaki dumnie nosili ludzie z jajami, nasi dziadowie i pradziadowie. Ci, którzy walczyli podczas I i II wojny światowej, ci którzy opływali świat, zdobywcy, przemysłowcy. Nie mówiąc już o wojskowych, bo garnitur wraz z dodatkami w olbrzymiej mierze wywodzi się z mody wojskowej. W garniakach chodziła włoska ( i nie tylko) mafia, z którą dzisiejsi ortalionowi dresiarze spod budki z piwem nie mieliby najmniejszych szans - raz dlatego, że brakłoby im zwyczajnie charakteru tamtych pokoleń, dwa że tamci byli o kilka poziomów wyżej jeśli idzie o kasę, zorganizowanie, determinację i wpływy. Dzisiejszy wyszczekany dresiarz z jego szerokimi horyzontami byłby w tamtej rzeczywistości nikim, ewentualnie chłopcem na posyłki albo karkiem od brudnej roboty, wysoko z pewnością by nie zaszedł.

 

PEAKY_BLINDERS_SEASON_FOUR_1000_a.jpg

 

Historia klasycznej mody to też historia rzemiosła, najzręczniejszych krawców, najlepszych materiałów. To historia męskości rozumianej jako precyzja i zdolność do zadbania o siebie, począwszy od umiejętności przyszycia guzika, poprzez prasowanie koszuli skończywszy na metodzie polerowania butów na wysoki błysk. No ale co mogą o tym wiedzieć ludzie, których horyzonty modowe i pojmowanie męskości ograniczają się do kawałka sportowego ortalionu sprzedanego im przez zagraniczne korpo - który przyjęli sobie za uniform na każdą okazję - a błysk obuwia kojarzy im się najwyżej z czymś w tym stylu:

s-l400.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Mr.Meursault
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subkultury często niosą ze sobą wymóg specjalnego ubioru.
To co Pelikan napisał nie jest niczym złym - może po prostu jest przedstawicielem owej subkultury, czuje się w tych ubraniach swobodnie i jest ok.
Dopóki nie będzie mi wchodził w życie z butami, sugerując mi że coś jest ze mną nie tak, bo nie chodzę ubrany w taki sposób jaki on sobie życzy, to też jest ok.
Może sobie chodzić nawet w kubotach, dresach od chińczyka, cottonwordach, i szelkach, i nic mi do tego.

Może też tak chodzi na rozmowy o pracę, egzaminy, do teatru, czy na inne wydarzenia. Nic mi do tego.
Swoją drogą, przedstawiciele tej kultury też dbają o szyk i klasę - młody mężczyzna, którego widać na początku filmiku, ma na sobie fajne lakierki, a w dalszej części filmiku jeden Pan w średnim wieku ma bardzo szykowną ciemnoczerwoną marynarkę.



\\autorze tematu, przepraszam za sarkazm i mały offtop, ale nie mogłem się powstrzymać :D\\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Messer napisał:

To co Pelikan napisał nie jest niczym złym

To co napisał Pelikan to prostactwo. I nie mówię tu o tym, że nie ma prawa nie lubić garniaków albo nosić się inaczej.

 

Po prostu pewne komunikaty są śmieciowe i nie wnoszą do rozmowy nic oprócz obrażenia rozmówców i manifestowania tym samym własnej wątpliwej wyższości. A przecież da się bez problemu napisać tekst w obronie dresu, wykazujący jego wyższość nad garniakiem, nie robiąc zarazem na starcie debili z żadnej ze stron. Sam bym tak potrafił napisać, bo to żadna tajemnica, że średniej jakości dresy są wygodniejsze, wytrzymalsze, łatwiejsze w utrzymaniu i lepiej radzą sobie z pogodą niż nawet najlepszy garniak.

 

Twój komunikat Messer jeszcze coś ze sobą niesie, jego to tylko kolejna forma niekończącego się internetowego manifestu pt. "Jestem zajebisty, wszyscy, którzy mają gust odmienny od mojego to debile, he he he".

 

A na takie gadanie mam prywatnie alergię, ponieważ niewiele różni się od zwyczajnego spamu.

Edytowane przez Mr.Meursault
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mr.Meursault napisał:

To co napisał Pelikan to prostactwo. I nie mówię tu o tym, że nie ma prawa nie lubić garniaków albo nosić się inaczej.

Dokładnie myślę tak samo, ale nie mogłem się powstrzymać przed sarkazmem i żartem. Żyjemy krótką chwilę, nasze żywota to mrugnięcie powiek, a nie jesteśmy w Sali Obrad, gdzie wymagana jest formalność. Pozwoliłem sobie na trochę luzu.

 

9 minut temu, Mr.Meursault napisał:

Twój komunikat Messer jeszcze coś ze sobą niesie, jego to tylko kolejna forma niekończącego się internetowego manifestu pt. "Jestem zajebisty, wszyscy, którzy mają gust odmienny od mojego to debile, he he he". Spam, nic więcej.

Nie mam pojęcia czy to co napisałeś to jest prawda, czy tylko Twoja projekcja - nawet o tym nie pomyślałem, może jakieś podświadomy myk. Muszę to przeanalizować na chłodno. Jutro, bo teraz zrobię to błędnie.

Dumę, związaną z komunikatem: 

Cytat

Jestem zajebisty, wszyscy, którzy mają gust odmienny od mojego to debile, he he he

porzuciłem już dawno (albo mi się wydaje), poprzez próby wykształcenia poczucia humoru, żartowania z siebie, czasem celowe dawanie przeciwnikowi wygrać w jakiejś grze - może jakaś nieprzepracowana pozostałość - dzięki za uwagę, spojrzę na to szerzej.

Lubię żartować, nie cierpię chodzić z kijem w tyłku i nie przepadam za takimi ludźmi bez poczucia humoru. Dlatego tak, przeprosiłem autora za sarkazm, i tak - można to podciągnąć pod spam, stąd przeprosiny bo zrobiłem to celowo, z nadzieją, że ten mały spam i offtop zostanie mi wybaczony.
Dziękuję raz jeszcze za zwrócenie uwagi na tą "zajebistość" - może faktycznie coś w tym jest.
Pozdrawiam serdecznie. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Młody_Pelikan napisał:

Hahahaha, no chyba sobie jaja robicie, to ja już wole tak:

dODfh1A.jpg

Nic do dresów nie mam sam lubie wyskoczyć na spacer lub na trening.Haha ale ten kaszkiet i lakierki pasują jak świni homonto.Rozumiem że w chłodniejsze dni uzupełnieniem jest skóra (oczywiście eko skóra ala narzuta z kamaza?).

Garnitur,cóż mam powiedzieć kwintesencja stylu i uważam że każdy mężczyzna powinien mieć.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach męskiej elegancji, polecam http://czasgentlemanow.pl prowadzone przez jednego człowieka, którego przyjemnie sie słucha. NAwet jeśli nie interesuje Was rygorystyczne podejście do tematu, to warto poznać pewne ogólne zasady, bo żeby móc je potem skutecznie łamać dla własnych potrzeb :)

PS. Lekcja numer 1 (co często widzę na ślubach, bo jestem kamerzystą): Koszula z krótkim rekawem do marynarki, combo to jeszcze z kamizelką ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.