Skocz do zawartości

Kiedyś to było


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś to było, kurła ale kiedyś było, kur...nie to co teraz ale kiedyś było, no kurrr.. KWWWIIIIK.. kiedyś było czyli o Januszach trochę. Konkretniej, to co opisze jest jednocześnie wkurzające i trochę śmieszne, mianowicie rozchodzi się o to, iż bardzo często mamy do czynienia z taką sytuacją, że mamy młodego samca/ców i starszych wiekiem, tak lekko 2-3 x od tych młodszych no i zaczyna się. Rozmowa powiedzmy toczy się na temat: siłownia, nie minie chwila i.. "kiedyś to było kurr..ale kiedyś było, człowiek na polu robił kurr ale robił kiedyś to było, nie to co teraz, kurrła do lasu poszedł kurr a nie sztanglami machał ale kiedyś było ale było kiedyś". Sami rozumiecie :D Jak żyć, Bracia, jak żyć? :lol: 

 

  • Haha 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahha. Kiedyś to było... się w bagnie, ale tam nie wracam już :lol:.

Swoją drogą to Zeland ciekawie o tym pisał- jako o przesunięciu pokoleń- że każde pokolenie tak działa, a tak na prawdę to skutek zmiany linii życia na przestrzeni wariantów i faktu, że z biegiem lat, pod wpływem doświadczeń (czy tam wpływu wahadeł) przechodzimy na linie życia dalekie od szczęścia ;) i można wrócić mindsetem do bycia dzieckiem kontrolując bieg swoich myśli. W sumie... wcielę sobie w życie znowu i zobaczę gdzie mnie te linie życia poniosą :lol:

 

Dzięki za przypomnienie @Quo Vadis?

Edytowane przez Mr Sinister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie nigdy się nie spotkałem z tym "kiedyś to było". Generalnie większość spotkań rodzinnych to byli dziadkowie, wujkowie i ciotki oraz rodzice. Dziadek - owszem, mówił "kiedyś to było", ale raczej porównując a nie z nostalgii. Przykład - kiedyś to się kradło węgiel wiaderkami z pociągów jak była wojna, żeby dom ogrzać. Albo chodziło do szkoły 3 km w śniegu codziennie. Albo, że mieli 2 pary butów na 7 rodzeństwa i się wymieniali gdy szli do szkoły bo bieda była. Rodzice to raczej mało opowieści bo urodziłem się jak mieli 25 lat więc różnicy pokoleń nie ma zbyt wielkiej. Natomiast przy stole wujek (taki Janusz typowy, sweter, ginekomastia, wąsy) często się wymądrzał co to on nie zna się na tym na tamtym a debil potrafił zjebać wiertarkę wiercąc w drewnie. Czego się nie dotknął to spier...lił. Ale szpec był od wszystkiego - najlepszy kierowca (dzwon prawie każdym autem jakie pożyczył i jakim jeździł), najlepszy biznesmen (gdyby dziadkowie nie pożyczali kasy na biznes to by żarł tynk i herbatę ze skarpetek pił), znawca polityki (TVN - główne źródło informacji i tylko to). Także tego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Was wkur... "Kiedyś to było" a ja nie mogę z wiecznego "Popatrz no święta święta i po świętach, zaraz nowy rok, potem ferie i ani się łobejrzysz i Wielkanoc. Zara lato, wakacje i znowu jesień i Wszystkich Świętych i znowu gwiazdka i zaraz nowy rok...jak to zleci moment." :D

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gr4nt napisał:

Spokojnie Panowie. Akcja z nosaczami i memy "kiedyś to było" to zakrojona na szeroką skalę dyskredytacja prawdziwych/typowych Polaków i polskiej tradycji.

No właśnie coś w tym musi być. Bo nie słyszy się o żadnych typowych Kevinach, Helmutach czy Mohhamadach. Za to z Polski robi się kraj trzeciego świata gdzie każdy to debil i zaściankowy pajac (Janusz z wąsami). Tak samo jak za granicą się nie przypierdalają do wąsów albo skarpetek w sandałach. Tylko jeśli Polak coś zrobi lub coś ma to jest wiocha.

Edytowane przez Ksanti
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież patrząc na niektóre memy widzę swoich rodziców. I co mam się z nich śmiać?

 

Że zaraz wielkanoc, lato itd. tak mówi całe pokolenie 60+.

 

Tak więc pożartować można ale niech tam gdzieś z tyłu głowy siedzi, że to może jacyś mądrale z lewackiej EU chcą nas w chuja zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gr4nt napisał:

Przecież patrząc na niektóre memy widzę swoich rodziców. I co mam się z nich śmiać?

Że zaraz wielkanoc, lato itd. tak mówi całe pokolenie 60+.

No dokładnie. Przed erą internetu nigdy nie słyszałem o takich określeniach jak Janusz, Karyna, cebulak itd. Jedynie ten stereotyp ze skarpetkami do sandałów kojarzy się od zawsze. A co gorsza, że "wieśniaki" z Polski tak się ubierają. Jest wielki o to strach podczas gdy za granicą nie ma takiej nagonki. Chyba, że u "polaczków" - znowu internetowe określenie :P Ba nawet sam David Beckham się tak ubierał i wtedy w telewizji mówili, że to modne i patrzcie jaki styl i klasa. Jprdl, to jest kretynizm i robienie ludziom wody z mózgu. Na każdym kroku próbuje się zdyskredytować może nie samą kulturę ale co najważniejsze bycie Polakiem/ tożsamość narodową. Wmawianie, że nasi przodkowie to dziady. Podczas gdy za granicą są dokładnie takie same zachowania. Podwójne standardy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można chociażby tak jak południowcy spędzać czas po 50,60. Jak jestem w Italii (bo włochy to pod pachą) czy Hiszpanii to nie mogę się napatrzeć na tych "dziadków"  Za niektórymi niejedna młoda się jeszcze ogląda.

Podobny obraz

 

 

Ale paaaaanie , to pedał jakiś na tym zdjęciu a poza tym ten sweter co od Halyny dostałem pod choinkę w 95 to jeszcze całkem dobry. Grzech wyrzucać

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie nieraz gadanie starszych ludzi. Często nie mają racji choćby z tego powodu, że nawet nie mają świadomości tego co się dzieje lub próbują coś rozwiązać nieaktualnymi sposobami. Często też nie zauważyli, że czasy po prostu się zmieniły. Natomiast zauważam wśród tych memów o Polakach, że czasami są tam umieszczane i wyśmiewane dobre zachowania i rady i niestety żadnych Januszy, ale tych starszych ludzi z doświadczeniem i wiedzą-np. jest taki mem, gdzie pod małpą (tą wskazującą palcem i wrzeszczącą) jest napis, że "nosi w zimie spodnie nad kostkami, będzie ją napierdalać na starość". No takie to śmieszne, a autorzy tacy mądrzy. Jak widzę te naiwne młode dziewczyny, które przy minusie chodzą w trampkach (bo to takie k*rwa modne) w cieniutkich spodniach z odsłoniętymi kostkami, a zaraz za nią babinę, która ledwo chodzi, w stawach suche drewno, bo ją wypizgało za młodego jak szła codziennie z buta 3 kilosy przy -10 to mi się śmiać z nich chcę. Naiwne i głupie. Zwrócisz uwagę, to potraktują Cię jak małpę z mema, bo już są w pewien sposób zaprogramowane- wyśmiewać dobre rady, trwać w głupocie. Głupie, bezbronne, nieogarnięte pokolenie-ktoś na tym skorzysta w przyszłości.  Wyśmiewać zachowania ludzi w marketach-ok, to jest buractwo. A ta cała ogłupiająca propaganda z "somsiadem" skąd ma "piniondze", "Paniu Bożu muj wydłub mi jedno oko" to bzdury. Są waśnie między ludźmi, ale to już jest przegięcie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.