Skocz do zawartości

Gra w golfa - ma ktoś jakieś doświadczenia?


Animavilis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad spróbowaniem gry w golfa. Trochę poszperałem w necie i wychodzi na to że chyba przeważnie trzeba się zapisać do klubu golfowego.

Ale tak naprawdę nie wiem jak to wyglada w rzeczywistości, czy trzeba mieć jakąś swoją ekipę do golfa? No i sumarycznie z jakimi kosztami trzeba sie liczyć. 

Ponadto, żeby gra miała smaczek, to czy są jakieś turnieje golfowe w kraju?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem.w USA na publicznych polach. Fajne czasy to były. Tanio i można było zasmakować tego sportu w tańszej wersji. 

 

Kiedy wróciłem do Polski, próbowałem tutaj grać. Wyrobić trzeba zieloną kartę. Można też zacząć od miejsc do wybijania piłek, tzw. driving range. Finalnie nie kontynuowałem, w Polsce natknąłem się na wielkie zadęcie i duże koszty. Odpuściłem dość szybko.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem jako kompletny amator w golfa dwa sezony, miałem możliwość grać na polu regularnie za darmo w związku z pewnymi bonusami na uczelni. Poza tym jeszcze jako student za psie pieniądze pracowałem przy organizacji jednych mistrzostw golfowych. Wraz z 3 kolegami regularnie chodziliśmy raz na dwa tygodnie. Jako ciekawostka pare razy pójść ok ale stosunek ceny do wartości zabawy zabójczy. To już lepiej ponurkować albo grać w tenisa, w dłuższej perspektywie cenowo wyjdzie podobnie a fun lepszy. Śmieszne jest to, że elementem "sportowym" golfa jest spacer od dołka do dołka, czasami są to na prawdę sporo odległości, tymczasem tyle osób jeździ meleksem co w ogóle wypacza idee grania w golfa. Są normalnie turnieje, jest nawet liga. Najpierw musisz wyrobić sobie zieloną kartę. Bez niej nikt nie wpuści Cię samego na pole.

Edytowane przez Granatowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.