Skocz do zawartości

Polskie zespoły & artyści


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Pogadajmy trochę o polskiej muzyce, nie ważne jaki gatunek, warunek jest jeden: musi być polska. Osobiście mam sentyment do takich zespołów jak:

- Lady Pank

- Coma

- Wilki

- Budka Suflera

Ciekawe utwory ma Podsiadło, oczywiście nie mogę nie wspomnieć o raperach: Kali, Peja, Sokół. Hmm.. póki co więcej mi nic do głowy nie przychodzi a za chwilę się pewnie puknę w czoło, bo o czymś zapomniałem :D. Coś tematycznie związanego z forum:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TSA i KAT. To dwa Polskie zespoły, które słucham namiętnie. TSA daje najlepsze koncerty heavy-metalowe na jakich byłem (a widziałem naprawdę wiele legend - Judas Priest, Megadeth, Black Sabbath, Queensryche, Europe...). TSA wspominam najlepiej - po prostu legenda. Szczerze polecam założyć na ich koncert pieluchę - zesracie się ze szczęścia. 

KATa uwielbiam za teksty i skomplikowane i niesamowite kompozycje za czasów Luczyk/Kostrzewski (nowy KAT to szajs).
 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Meursault Fajny ten Lebowski. Klimat ma. A w Telexpress ostatnio słyszałem: "oto objawienie Polskiej sceny muzycznej mające szansę zawojować świat". A tam laska z fryzurą od garnka (naturalnie lekko fioletową), czapką zimową, kolczykami w nosie i jakiś kolejny już klon tych wyjców z elektroniką w tle i piętnastoma delayami nałożonymi na wokal. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuły pogrubione to linki

 

Lady Pank - mam na czole wytatuowane ;P

1 LINK  Link 2

OZ Oddział Zamknięty z Jarosławem  Wajkiem ,mieli bardzo dobre teksty z pogranicza forum ;) 

1 Link  2 Link  3 Link

Czesław Niemen (ale nie lubie tych oklepanych  smutów, polecam zobaczyć moje linki :) )

Link 0  Link 1  Link 2  Link 3

 

Artyści FUNKA

Link 1  Link 2

 

Piotr Zander gitarzysta Lombardu

Link 1 Link 2

 

Budka + Marek Raduli

Link 1  

 

Zespół Bank Link    MECH LINK 1  Mech LINK 2  Marek Biliński Link  Marek Biliński 2    Graffiti   Jan Kyks Skrzek   Tipsy Train 1  Tipsy Train 2

 

Popłynąłem w tym temacie :D 

Edytowane przez Voqlsky
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapodam polską nową falę/punka, bo to co lubię z metalu, @Tomko już wrzucił. Swoją drogą, nie wrzucałem tego nawet na grupie muzycznej forum, bo pewnie zapomniałem, więc tutaj z parę przykładów:

 

^Płyta pierwsza i moim zdaniem ich najlepsza. Włączana była często w Trójce w latach 80tych, chociaż i nawet teraz kilka razy poleciała, mam często włączoną tę stację. No i fajny tekst: "Czerwone krzaki daję kobiecie, i znowu jestem na drzewie..." 

 

Kult nowej fali, dla zainteresowanych polecam :D

 

^Tu już punk. Byłem ostatnio na ich koncercie, kupiłem sobie ich debiut. 

 

To tyle, nie chcę tu zaspamować jakoś bardzo, pozdrawiam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.