Skocz do zawartości

Pierwsze rapy - czyli nie od razu Rzym zbudowano


Lil Samiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.01.2018 o 18:54, Quo Vadis? napisał:

Jak na pierwszy raz nie jest źle ale u tego pierwszego (nie wiem czy to Ty czy kolega) jest taki lekko drżący głos jakby trochę się spinał, nie czuć pewności. Da się wysłuchać więc jak na 1 raz jest naprawdę ok. 

juz od paru osòb to słyszałem.Pewnie coś w tym jest.Mimo,ze przy nagrywce byly tylko dwie osoby to miałem stresstres.Wiadomo.. first blood

 

W dniu 28.01.2018 o 19:00, MoszeKortuxy napisał:

Widzę new school rap. Wolę old school, ale jak na pierwszy raz nie jest źle :D 

Głównie tak.Trapy i te sprawy.Mam także sporo innych pomysłów.Chciałbym sie troche pobawic.Pojawia sie pytanie.Mogę się swobodnie promować w tym temacie (podrzucac kolejne linki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsłuchałem się jak spowiednik. Jak trapy to mało audiotuna - głos drży, oraz poprzestawiane akcenty. Jak układasz tekst pod ten charakterystyczny śpiew to pomyśl dłużej nad nim.

Liczycie kesz??? Ile go macie? bo trochę beka. Mam nadzieję, że używacie dużo kodeiny, bo chcecie liczyć kesz, a na foto filmu na YT widzę syrop. Raczej usuń to z YT bo błazenada.

Ale ćwicz, potem kasę licz! Proszę opisac swoje jazdy po kodeinie w odpowiednim dziale, chętnie powymieniam się doświadczeniami. Czy pozerka, bo w US tak robią?

Moja ocena - bez komentarza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na new school nie jest źle, ale to tylko dla tego jak bardzo niski poziom trzyma większość 99,9proc. newschoolowej sceny. Gdzie się pojawiły w waszym utworze elementy jak: własny styl, przekaz, oryginalność ?
Obecny rap osiągnął taki poziom chujni, że płynięcie głównym nurtem jest bardzo nie wskazane jeżeli się nie ma na prawdę dobrej formy i treści. Poza tym ta kodeina w tle, jest niczym innym jak propagowaniem negatywnych wzorców wśród dzieci i młodzieży bo tam głównie takie twory trafiają.
Życzę rozwoju i zaskoczenie newschoolu własną niepowtarzalną formą, choć w szanse na to wątpię, jak w muzyce odwołujecie się jedynie do "chcenia liczenia keszu" i butelki syropu.
Dziś każdy chce gadać bragga,a nawet nie stoczył jednego beefu, to nawet nie jest już śmieszne<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on leci na autotune to wy tego nie słyszycie lekkim ale jest. Fałszujesz i śpiewać nie umiesz ale to nie jest potrzebne do rapu nie rób więcej wokaliz bo tam najbardziej słychać żałosne autotune i fałsze. Od 1:28 Ten wokal jest dużo (nwm który twój a który kolegi) lepszy grubszy bardziej mięsisty.

 

 Możecie też nagrać na 2 wokale na swój własny wokal co będzie lepiej brzmiało tylko muszą dobrze się spasować w czasie, albo nagrać się razem w sensie twój kolega nagrywa cały track a ty po nim nagrywasz to samo i kleicie te głosy tak jak byście śpiewali razem co może być ciekawym eksperymentem, tylko żeby ten wokal w 1:28 był głośniejszy wysunięty na przód bo jest lepszy. I pamiętajcie o pogłosie bo to jest podstawa w obróbce wokalu tutaj albo go nie ma albo go nie słyszę.

 

 A no i na pierwszy raz to jest fajne każdy kiedyś zaczynał jeśli cie to kręci rób to dalej ale pamiętaj warsztat jest ważny nagrywaj, pisz teksty tylko proszę coś ambitniejszego na przyszłość bo wszystko teraz brzmi jak jeden mąż na jedno kopyto... WYRÓŻNIJ SIĘ CZYMŚ ZBUDUJ SWÓJ STYL, za 3-4 lata możesz gdzieś startować zależy do jakiego poziomu dojdziesz i jaki będzie twój upór.  Na razie proponuję nagrywać do szuflady ale tutaj nam możesz pokazywać zobaczymy jak będziesz się rozwijać. Tremę i brak skilla bardzo słychać no i drżący głos ale to jest do wypracowania. Żeby nie było sam nagrywam od 2 lat tylko że ja śpiewam to coś tam wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszło.Mi samemu sie o wiele bardziej podoba niż to poprzednie.Jakies sugestie bracia ? Glos mial wyjsc taki a nie inny.Ma byc smutno (gdzies trzeba wylać emocje) Rozumiem doskonale,ze trzeba byc oryginalnym,ale od razu od początku ? Gdyby caly rap byl taki prosty to rapowac moglby kazdy.Ciagle szukam swojego stylu.

Edytowane przez Lil Samiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lil Samiec Kurde może zostaniesz polskim lil peep'em jak tak słucham smutne rapsy gitarowe podkłady... Nie mówię że masz być oryginalny na początku, zazwyczaj pierwsze płyty to zbiór inspiracji danego artysty, to była rada na przyszłość bo jak widzisz założyłem sobie że jesteś na tyle dobry że będziesz robić to dalej więc do rzeczy to nagranie jest dużo lepsze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem masz taki, ze nagrywasz drugi "numer" i już wychodzisz z nim do ludzi... Słabe, szlifuj siebie rok. I po tym czasie wyjdź dopiero do ludzi.... Sam rozkmin co i jak... Co to za typ, co pyta o sugestie...

Może jako raper spytaj jakie buty nosić... Czy timberlandy czy coś od nike? A może na boso...

 

Raper powinen mieć trochę charyzmy... Ja tu nie widzę abyś był nawet na drodze która prowadzi do Rzymu... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posłodzę Ci. Wg mnie słabo, ale jestem pewien, że dalsze szlifowanie umiejętności przyniesie Ci dobre rezultaty. 

- spróbuj znaleźć bardziej melodyczny i chwytliwy podkład muzyczny,

- poświęć dużo czasu na techniczne umiejętności - jak lepiej zsynchronizować śpiew z muzyką,

- ćwicz głos

No i rób to w kółko i w kółko, a pewnie będzie dobrze :)  

 

PS: Rozwijaj skill i wrzucaj nam dalej. Ocenimy progres!

Edytowane przez Carl93m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak na pierwsze razy nie jest źle, ja miałem okazję słuchać o wiiieeeele gorsze "rapy". Tu trzeba włożyć trochę pracy, to prawda i nie wychodzić co nagrywkę z tym do ludzi tylko co jakiś czas wypuszczać i szlifować dalej i dalej, jeśli to lubisz, to nie powinno być z tym problemu. 

W dniu 7.02.2018 o 07:51, Perun napisał:

kodeina w tle, jest niczym innym jak propagowaniem negatywnych wzorców wśród dzieci i młodzieży bo tam głównie takie twory trafiają.

Racja ale niestety duża część raperów takie wzorce powiela, myślę, że nieświadomie.

W dniu 7.02.2018 o 07:51, Perun napisał:

Dziś każdy chce gadać bragga,a nawet nie stoczył jednego beefu, to nawet nie jest już śmieszne<_<

Niektórych twórczość w większości się na tym opiera :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalaj bity i ćwicz nawijkę "na wolno" pomaga to przy dykcji itp. wiesz o co chodzi. :D Na YouTube jest wiele fajnych darmowych podkładów, które są darmowe dopóki na nich nie chcesz zarabiać, musisz też zwiększać swój zasób słownictwa np. czytając książki. Pisząc teksty staraj się nie używać najprostszych rymów jakie przyjdą Ci do głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.