Skocz do zawartości

Na księdza


ObiŁan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Dziś tak rozmawialiśmy ze znajomym i słuchajcie!  Gość opowiada mi, że wybiera się do seminarium, na księdza konkretnie.

 

Już wiem co sobie pomyśleliście, to samo co ja na początku ale nic z tych rzeczy. Zaczął mi opowiadać, że dobra kasa, samochody, z dziewczynkami też nie ma problemu podjechać do innego miasta, praca w stabilnej firmie!!

A robota prawie jak psycholog w szkole.

 

No wiemy co guru sądzi o facetach w czerni i całej tej firmie ale jak tak sobie dumaliśmy to same plusy.

Troche się podśmiewam ale może jest na forum ktoś w temacie i opowie bo strasznie mi sie wkręciło.

 

Pewnie strasznie płytko patrzę na to ale tak z bliskiej obserwacji to księża: góry, może, narty, piłka, coś tam opowiadają o bogu ale czy oni wogule w to wierzą, może tylko lecą już rutyną i żyją jak poczki w maśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz - zawód jak każdy inny.

 

Proboszcz w mojej parafii przez lata działalności przywłaszczył sobie pieniądze parafian na kwote, UWAGA, 6 mln złotych. PRAŁAT.

Jakoś się wydało. Oddał 1 mln parafii a reszty ani myśli. Spokojnie jeździ do ludzi po kolędach, odprawia msze. Ja bym ze wstydu się spalił. Teraz kuria ma się nim zająć, ale co zrobią ?

 

Z drugiej strony mój przyjaciel którego znam 25 lat został księdzem. On naprawdę jest oddany posłannictwu Jezusa Chrystusa. 

 

Zależy od człowieka. 

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banda pasożytów z nielicznymi wyjątkami.

Uważam, że trzeba mieć marną moralność aby iść na księdza dla kasy.

Ciekawe ilu by ich "służyło" gdyby posługa odbywała się w czasie wolnym od normalnej pracy. 

 

Wiem, że wśród księży są dobrzy ludzie naprawdę poświęcający się wierzę. Jednak jako całość jest to nieprzydatna i pasożytnicza kasta.

Oczywiście kościół nic z tym nie robi aby wyeliminować zdegenerowane jednostki.

Edytowane przez Sonic
Korekta
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym tego nie uniósł zostawać księdzem czysto z materialnych pobudek bo czym to się różni od metody na wnuczka , tym bardziej że na księży często dają biedne samotne babuszki nie raz odejmując sobie od ust.

Żyć ze świadomością że w mniej lub bardziej zawoalowany sposób rucha się ludzi na hajs to nie dla mnie.

Co innego jak ktoś idzie rzeczywiście z powołania i wewnętrznie czuje że jest tym ludziom potrzebny.

Inna sprawa że takiego z powołania szybko pierwszy proboszcz przekabaci że hajs się musi zgadzać a  jego pierdu-dyrdu ideały se może wsadzić.

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Miałem kiedyś znajomego, który postanowił wieść życie sługi Bożego. Z tego, co pamiętam chłop był pasjonatem. Dziennie dwa razy do kościoła. Nawet z dziewczyny zrezygnował, żeby wstąpić do seminarium. Myślę, że w jego przypadku znalazł swoją drogę. Znam jednak księży, którzy wybrali zawód a nie styl życia. Każdy z nas może takiego wskazać. Niemniej ja osobiście nie daję ani centa na działalność KK a moja (zgeneralizowana) opinia na temat tych ludzi nie jest pozytywna. Polecam przeczytać książkę ,,Porzucone sutanny. Opowieści były księży'' ;)

 

Ps. Nigdy nie zapomnę lekcji religii z pewnym księdzem. Wyobraźcie sobie, że miał taką potężną nadwagę, że przez cały rok wygiął dwie ławki, na których się opierał. I mów tu człowiekowi o umiarkowaniu w czymkolwiek. Masakra ;D

Edytowane przez Soczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz ma duże poważanie, szczególnie na wsi, ochronę największej organizacji która jest wstanie nawet wpływać na umarzanie postępowań karnych, a wystarczy skończyć studia które wcale nie należą do najtrudniejszych w kraju. Znam kilku księży, duża część jest spoko, ale jest też kupę zwykłych kurw, które nawet nie wierzą w to co głoszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że samo istnienie "kleru - kasty" to zjudaizowanie (wkręcanie starotestamentowych instytucji do nowego czasu) obce w Nowym Przymierzu,  gdzie nie ma urzędów, ale są funkcje np. nauczyciela Słowa Bożego  itp a jedynym kapłanem zwanym Arcykapłanem jest zmartwychwstały Chrystus - niewidzialna głowa kościoła ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seminarium jest jedyną szkołą wyższą w Polsce, po której ma się zagwarantowaną fuchę w zawodzie od momentu jej ukończenia aż do emerytury. Masz wszystko, zrobisz dzieciaka fundusz alimentacyjny w każdej diecezji będzie go utrzymywał. A to wszystko za pieniądze podatników...eee wiernych :lol:

 

Będąc w gimnazjum (notabene najgorszym w powiecie) mieliśmy religię z takim księdzem flegmatykiem, co mówił tylko o bogu i darach ducha. Bał się krzyknąć, robili mu psikusy. W naszej szkole roiło się od 17-18-latków. Któremuś się spodobała koleżanka z klasy i wparował do nas na lekcję. Jakaś tam nawijka siema, siema dziewczyny, bla, bla.. te oczywiście ucieszone. Ksiądz ze stoickim spokojem "proszę wyjść, ależ proszę wyjść". A ten gościu:  "te ksiądz zna ksiądz kawał? Jadą dwa pedały taksówką, 1 pedał się spierdział pff, drugi pff, a taksówkarz bzii. Pedał do pedała" dziewica..." Cała klasa w brecht, a ksiądz czerwony jak burak.

 

Mój kolega był ministrantem i pojechali na wyjazd nad morze. Poszli wieczorem na plażę i mówi do nich batman: jak któryś powie do mnie ksiądz, to zapierdole!

 

Także są księża, którzy będą przeświadczeni o swojej misji, będą tyrać, życie im przeleci i są też tacy, co umieją się zakręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wojkr said:

To taka służba mundurowa....tylko że nie dla państwa polskiego, służąca utrzymaniu władzy i wyciąganiu pieniędzy od wiernych.    

Jak ktoś nie chce to nie daje, można 50 lat nie dać nic na tacę, gdzie tu wyciaganie pieniędzy. Otóż zawsze plucie na Kosciół katolicki w Pl było modne i sterowane przez UB, SB. Jesteś cool lewak i " postępowiec" , plujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Les napisał:

Jak ktoś nie chce to nie daje, można 50 lat nie dać nic na tacę, gdzie tu wyciaganie pieniędzy. Otóż zawsze plucie na Kosciół katolicki w Pl było modne i sterowane przez UB, SB. Jesteś cool lewak i " postępowiec" , plujesz.

Chyba jesteś z tego pokolenia co bierze pińcset wcześniej dając siedemset. O konkordacie słyszałeś? Państwo zobowiązało się do utrzymywania nauczycieli obcego państwa w naszej edukacji, fundusz kościelny, utrzymywanie stosunków z państwem Watykan i innymi związkami wyznaniowymi. To wszystko jest finansowane z moich i twoich podatków. Nie chcę, nie daję. Akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie zwrócił uwagi na pewną bardzo istotną sprawę - otóż do kościołów chodzą głównie osoby starsze, przez co kwestia 20-30 lat i opustoszeją całkowicie. W dodatku niemal na pewno przez ten czas w Polsce zaczną się umacniać ruchy antykatolickie (nie twierdzę, że to źle akurat), oraz muzułmańskie. Jesteśmy około 25 lat przed zachodem i patrząc na ich sytuację, gdzie kościoły są palone, to nie wróżę zbyt dobrze temu zawodowi. Lepiej idź na imama albo na szamana pogańskiego. Bardziej przyszłościowe.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylem malutki to babcia od strony taty mówiła i to nie raz:

zuckerfrei Ty idź na księdza, będziesz wolał z ambony ze w kościele bramy nie ma i ludzie bedą dawać Tobie kasę...

 

 

Dziś właśnie trochę żałuję, mieli by niezłą mędę w szeregach i tych bogatych parafian oj doił bym okrutnie, tym samym biedni parafianie mieli by wszystko za friko....

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt nie "pluje" na KK, bo to jest modne tylko mówi obiektywnie, można KK nie lubić za to jaki się stał ale mimo wszystko i tak staram się trzymać faktów a fakty są takie, że oni sami podkopują zaufanie do siebie poprzez masę krzywych akcji. Tak dyplomatycznie ujmując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.