Skocz do zawartości

Ciekawa praca dla 30 latka? Mobilność? Nie IT


Tomko

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Ksanti napisał:

Państwowa posada. Czy to prawda, że jest stabilniej i mniej stresu niż u prywaciarzy?

Zgadza się. Spokojniej się pracuje, ale trzeba przyznać, że pieniądze są raczej mniejsze niż większe (przynajmniej u mnie spadł dochód).

Za to dostajesz trzynastą pensję, urlopówkę z ZFśS, parę złotych za udział w komisji. Na pewno masz więcej praw jako pracownik. Jak jesteś na zwolnieniu lekarskim czy urlopie bezpłatnym, to aż tak się nie boisz wrócić.  I jeszcze jedno: akurat w mojej branży jak przychodzi petent coś załatwić, to stara się być grzeczny ...

Edytowane przez Endeg
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wrotycz napisał:

Osobowość się zmienia, czasem tak bardzo że typ tez się zmieni ale żeby z E na I to więcej niż trochę ciekawe.

 

Te testy widocznie są mało precyzyjne i każdego należałoby rozpatrywać indywidualnie bo dochodzi jeszcze doświadczenie życiowe, lęki itd. Ale rzeczywiście to ciekawe. Bo z reguły raczej ciężko obiektywnie stać się z ekstrawertyka introwertykiem i na odwrót. Ewentualnie na ten ekstraweryyzm mogą nakładać się różne lęki lub fobie stąd na teście wychodzi jako introwertyzm. Ambiwertycy raczej też ot tak nie stają się skrajnościami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz i @Ksanti Każdy z nas jest zarówno ekstrawertykiem jak i introwertykiem. Po prostu w niektórych okresach naszego życia jedno dominuje bardziej od drugiego :)

 

Tak samo jak każdy z nas kieruje się uczuciami i logiką. W jednym okresie życia będziesz bardziej uczuciowy w innym bardziej logiczny na to nakładają się nasze doświadczenia życiowe itd.

 

Jedno się u mnie jednak zawsze zgadza. Jestem intuicyjny i obserwujący.

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobryziomek

Nieco się zgodzę. Jednak badania naukowe wskazują, że introwertycy jak i ekstrawertycy różnią się budową mózgu oraz sposobem transferu impulsów. Jedni odczuwają bodźce silniej inni słabiej i jest to poniekąd już taki hardware na stałe. Introwertyk się męczy przebywając w dużym grupach w dodatku przez długi czas. Ekstrawertyk na odwrót i raczej to nie ulegnie zmianie. Natomiast przy ambiwertyku rzeczywiście może być tak jak napisałeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.