Skocz do zawartości

Syn Goebbelsów współwłaścicielem BMW


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się Bracia, że tego nie wiedziałem. Zobaczcie też jak to wszystko działa - dopóki się ich nie zaatakuje, nigdy się do niczego nie przyznają, nigdy nie zapłacą za bestialstwa ojców i dziadów. 

 

A uśmieszek miliardera pod koniec filmu... :o

 

 

  • Like 5
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każda niemiecka firma ma jakąś czarną kartę w swojej historii. Zresztą czego spodziewać się po narodzie, który rozpętał wojnę i pomordował tylu ludzi.

 

Co do bojkotu niemieckich produktów. Zgadzam się. 100 lat historii motoryzacji. Te auta dzisiaj nie powinny mieć prawa się zepsuć przy tym doświadczeniu inżynierów. Jak widać tendencja jest odwrotna. Celowa ingerencja aby produkt zużywał się dużo szybciej i ciągnął mocniej po kieszeniach.

 

Zawsze podkreślam, że trzeba mieć własne, niezależne Państwo ze swoim przemysłem i silną armią. Koncepcja UE upada na naszych oczach.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat generalnie znany.
Są inne firmy, które podobno należą także do takich potomków: Bayer, Henkel, Siemens itp.

Technologię początkowo ciągnęli... a jakże z USA (produkcja paliwa, sposoby przetapiania różnych materiałów...)

Edytowane przez Moriarty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qaikwow dlatego napisałem że Goebbelsów, zresztą w filmie twierdzą, że uznawał go za syna a on go za ojca.

 

Niemcy rozumieją tylko siłę i nic innego, ruscy momentalnie okiełznali NRD, Polaków nigdy się nie udało tak przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek pracował na robotach w Niemczech - chyba nawet otarł  się o BOSCH. I kiedyś tak siedzę w pracy patrzę na mój sprzęt, shit - Bosch (kupiony za własne pieniądze). Taki wyprany mam mózg. Idę dalej, a w toaletce: BOSS - energise (bardzo lubię ten zapach). Tak ciągle słabi jesteśmy (zero własnych marek użytkowych) i sam przyznaje nabijam im kabzę. Następne takie zakupy pomyślę 3 razy!! Kurwa słaby jestem....

@Voqlsky

Same niemieckie auta u nas...  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w Polsce ludzie nie maja takiej świadomości zbiorowej nawet  wyśmiewani powszechnie "amerykanie" ,zrobili bojkot produktów Francuskich w czasie II wojny w Iraku lub wojny z BinLadenem . Masowo  nie kupowali produktów , nie chodzili do knajp,wylewali szampany na ulicę , mocne hejty szły w sieci ;P . 

 

Szwecja (lub jakiś kraj skandynawski)  z tego co pamiętam kilka – kilkanaście lat temu kupowała tylko Jeansy własnej produkcji ,żeby ochronić rynek ,ludzie tam wiedzieli ,że jak padnie przemysł odzieżowy to wylecą na bruk.


Brak masowego patriotyzmu gospodarczego :/  , trochę się to zmienia np. aplikacje do telefonu  , które sprawdzają czy produkt jest Made in PL . Piwna Rewolucja ! świetne produkty z Polski ;) .

 

Jest sporo świetnych małych firm ale nie rozreklamowanych...
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voqlsky pełna zgoda jest lepiej - ale ciągle mi mało. Jeżeli chodzi o Polaków tez jest lepiej, pamiętam początek 90. Bardzo modne były ciuchy z napisami USA itd lub po mundialu w 94 koszuli reprezentacji Niemiec(BĄ TĄ), w tym samym czasie za nic nie ubrałbym nic z napisem Polska - siara jak byk była. Teraz już jest lepiej i widać to na ulicy!! Więc ta świadomość jest i rośnie - niestety za wolno jak dla mnie daleko nam jeszcze do takiej globalnej polskiej świadomości.  Gdzie nasza Unitra, jakiś producent wiertarek polski liczący się na świecie? Polskie perfumy?? Fakt coś się dzieje ale za mało za wolno - brak wsparcia rządu...

 

@Miner jak wszędzie są ludzie i taborety...

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obwiniajmy dzieci Nazistów za to, że ich rodzice byli tacy jacy byli.

Nie ma się wpływu na to, w jakiej rodzinie się urodzisz :) 

 

A co do tego głupiego "szyderczego" uśmieszku. Sam taki mam, i jaki mam wpływ na to że on tak wygląda jak wygląda (mam na myśli uśmiech) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voqlsky napisał:

Brak masowego patriotyzmu gospodarczego :/  , trochę się to zmienia np. aplikacje do telefonu  , które sprawdzają czy produkt jest Made in PL . Piwna Rewolucja ! świetne produkty z Polski ;) .

 

Jest sporo świetnych małych firm ale nie rozreklamowanych...
 

Ale również drogich, te nasze pensyjki, śmieciowe umowy,itd... Stawiają ludzi pod ścianą.

Wspieranie PL patriotyzmu - jestem za!!!Ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

Powiedz teraz takiemu kowalskiemu żeby przestał kupować w lidlu a zaczął w Piotrze i Pawle.

 

Filmik bardzo ciekawy i warty obejrzenia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ransoft napisał:

Wspieranie PL patriotyzmu - jestem za!!!Ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

Wystarczy konkurencyjny produkt i on ma jak najbardziej rację bytu - zwłaszcza kierowany do przedsiębiorców, dla których prestiż, znajomość marki nie mają znaczenia. 

 

Na przykład samochody - gdyby w Polsce zaprojektowano i produkowano małe auto dostawcze a'la Kangoo czy inne Berlingo, tańszego o te 30% od tych zagranicznych modeli, stosunkowo proste i dzięki temu bezawaryjne to jestem przekonany że szłyby jak świeże bułeczki. To, a nie pseudo polskie "supersamochody" nota bene stworzone na płycie i bodajże z silnikiem BMW.

 

Problemem kiedyś było to, że przepaść była zbyt duża po komunie i taki polonez mocno odstawał od konkurencji. Wydaje mi się, że teraz byłby na to lepszy czas. Mamy więcej zasobów, lepiej wykształconych specjalistów, wykształconą kadrę...

 

Lepiej idzie nam w IT, bo tam bariera technologiczna jest łatwiejsza do przeskoczenia, liczy się talent i pomysłowość a to mamy. Stąd case CD Projekt czy mobilne apki.

 

Godzinę temu, zuckerfrei napisał:

Polskie perfumy??

Perfumy to celny strzał, ale akurat polskie marki kosmetyków są coraz bardziej znane na świecie - Irena Eris na rynku kosmetyków premium zwiększa swoje udziały, podobnie Iwostin albo Inglot. 

Ekspansję na ościenne rynki mamy też w branży obuwniczej (CCC) oraz przede wszystkim odzieżowej - czyi rodzimy gigant LPP. Tylko że akurat to ostatnie jedzie na tym, że właśnie udaje, iż ich marki nie są polskie;)

 

Znam mnóstwo osób które myślą, że Reserved to zagraniczna sieciówka. Podobnie jak House, Cropp Town i kilka innych z ich portfolio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JurekB napisał:

Na przykład samochody - gdyby w Polsce zaprojektowano i produkowano małe auto dostawcze a'la Kangoo czy inne Berlingo, tańszego o te 30% od tych zagranicznych modeli, stosunkowo proste i dzięki temu bezawaryjne to jestem przekonany że szłyby jak świeże bułeczki. To, a nie pseudo polskie "supersamochody" nota bene stworzone na płycie i bodajże z silnikiem BMW.

100% zgoda. Na potwierdzenie twojej racji, mogę powiedzieć, że na taki krok zdecydował się rosyjski GAZ (ten od Wołgi), który sprzedawał masowo tanie dostawczaki "Gazela", które miały wersje towarowe i pasażerskie (popularne u busiarzy). Nawet było chyba kilku importerów, którzy sprowadzali samochody do Polski, dzięki czemu czasami można spotkać Gazelę np. we własności miejskiego zakładu usług komunalnych. Inny przykład: w Iranie do dziś produkują zmodernizowanego Peugeota 405. Nikt tam nie mówi, że to siara jeździć starym, przypudrowanym samochodem, bo takie pojazdy mają grupę docelową - są dla osób, którzy szukają taniego i użytkowego wozidła i prosto z salonu. Chętnie się ustawię w kolejce po polski samochód, nawet jeśli początkowo miałby technologicznie odstawać od standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tymon91 napisał:

Nie obwiniajmy dzieci Nazistów za to, że ich rodzice byli tacy jacy byli.

Nie ma się wpływu na to, w jakiej rodzinie się urodzisz :) 

 

A co do tego głupiego "szyderczego" uśmieszku. Sam taki mam, i jaki mam wpływ na to że on tak wygląda jak wygląda (mam na myśli uśmiech) ?

Jeśli dzieci niemców (nie nazistów) wiedzą że ich dziadkowie zarzynali i palili w piecach Polaków, nie trzeba im zwracać kasy za zniszczenia wojenne (a wszystkim innym trzeba), i do tego Polacy rzucają się na produkty, które produkuje firma w której zamordowano dziadków czy krewnych tej osoby, to po prostu nami GARDZĄ.

 

Jeśli kogoś się upadla i niszczy, nie płaci za to a ten koś żebra u nas, to nigdy się nie będzie takich ludzi szanowało. I niemcy w większości nami gardzą, bo zachowujemy się jak NIEWOLNICY chociaż nie musimy. Nie trzeba kupować vw, można kupić kia, hyundaia, fiata, hondę itd.

 

Uśmiech w kontekście odmawiania odszkodowań katowanym i torturowanym niewolnikom pracującym dla jego firmy, jest podłością - zwłaszcza że po emisji dokumentu przyznali się do tego. Normalny człowiek czułby się upokorzony, zniesmaczony, smutny - a nie radośnie uśmiechał.

 

Naprawdę tego nie łapiesz?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stulejman Wspaniały napisał:

I niemcy w większości nami gardzą, bo zachowujemy się jak NIEWOLNICY chociaż nie musimy. Nie trzeba kupować vw, można kupić kia, hyundaia, fiata, hondę itd.

Oj tak. Najbardziej mnie razi w Polsce kult niemieckiej motoryzacji. Niemcy wiedzą, że Polski klient bierze z salonu automatycznie Volkswagena czy BMW, bo ma podświadomie zakodowane przekonanie o niezawodności marki. Jakie jest potem jego zdziwienie, kiedy silnik o małej pojemności naszpikowany turbinami psuje się po 100000 km - tego chyba nie muszę mówić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że niemcy naszymi przyjaciółmi nigdy nie byli, natomiast prawdopodbnie przebieg 2 Wojny Światowej w dużej mierze zawdzięczamy polityce idioty- ministra Becka - cholera wie jakby było gdyby nie ów pan.

Anglia z Francją nas zdradzili - zostawili samym sobie a potem USA sprzedały nas Stalinowi co trwało 50 lat.

Nie jestem fanem szwabów natomiast to nie tak, że Niemcy są gospodarczo silne bo są, tylko dlatego że USA miały interes w tym żeby pompować w nich dolary podczas gdy w nas pompowano Marksa i Lenina.

Polska jest w takiej dupie nie dlatego, że malarz z wąsem nas zaatakował- zaatakował bo Beck stwierdził, że w razie ataku Niemiec na Francje, Polska zaatakuje Niemcy od tylca. Francja natomiast po ataku Niemiec na Polskę nie zrobiła nic później wspołpracowali ze Szwabami wysyłając Żydów do obozów, ale to nas oskarażają teraz o nazim :/

Także tego.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.