Skocz do zawartości

Grupa Wsparcia


Rekomendowane odpowiedzi

@Rnext

 

Dobry pomysl bo chyba wielu tu chlopakow z doswiadzeniem z takimi  paniami  a wiem , ze 1 osoba szykuje sie do napisania konkretnego "wykladu" na ten temat @JurekB.

 

Moze zasugerowac modom stworzenie nowego dzialu tak zeby byl na 1 stronie np "zaburzenia osobowosci" ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pytonga napisał:

Zdiagnozowana czy to Twoje przemyslenia?

Zdiagnozowana.... Borderka jak alkoholik,nie przyzna się do choroby. Dużo czytałem o tej chorobie i wypisz wymaluj moja żonka<_<

 

13 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Klub można założyc, a jak będzie fajny to się zareklamuje, nie ma problemu.

gdzie złożyć petycje ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, ORPIL3 said:

gdzie złożyć petycje ;) ?

Klikasz prawy gorny rog i kluby a pozniej nowy. Ale moze sie wstrzymaj sie na chwile poki nie wypowiedza sie inni zainteresowani moze trzeba to bedzie troche bardziej uporzadkowac bo mamy tu paru chlopakow co by mogli konkretnie i merytorycznie to opisac (zaburzenie) a pozniej dopiero ludzie niech pod spodem opisuja swoje doswiadczenia/przemyslenia

 

@JurekB @Szkaradny @TylerDurden

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ORPIL3

 

Tak sie zastanawiam, moze w ogole stworzyc ten dzal "zaburzenia osobowiosci" bo nie tylko chodzi o borderline. Narcyzm i inne tez by mogly miec swoje "poddzialy" i moznaby wprowadzic troche porzadek:

Przykladowo:

 

Borderline:

1)Definicja i objawy skrótowo (dla laikow jak ja)

2)Glebsza analiza

3)Wklejone linki z forum z dzialu np "moja historia" gdzie sa przyklady zachowan

4)Doswiadczenia forumowiczów

 

Narcyzm:

te same dzialy

 

itd

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, dobryziomek napisał:

Z chęcią poczytam o Waszych doświadczeniach. Przydałby się jakiś duży post na ten temat w którym byłyby opisane konkretne sytuacje

Pierwszy z brzegu.... 

Bajerowanie.Oto jak to działa. Toksyczna kobieta zaczyna konwersacje/atak zjednym tematem. Kiedy przedstawiasz fakty,które negują jej przekonania, zaczyna cie bajerowac przez zmiane tematu,dodaje odmienne tematy lub oskarża ci o coś nowego.W momencie gdy ty stajesz przy swoim zdaniu i pokazujesz logiczne dowody na jego prawdel ona ma cie gdzies(bo wie ze gadasz z sensem).Przeskakuje na nowy temat nie zwiazany z rozmowa.  

 

Następny przykład.... Jesteś obwiniany o wszystko, co idzie nie tak w relacji nawet jeśli nie ma to żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator, @ORPIL3, @Stulejman Wspaniałynie wiem do końca gdzie chcecie to upchnąć, nie wiem jak funkcjonują kluby, ale jeśli nie zdążę dziś to najpóźniej w poniedziałek napiszę właśnie obszerny post, zgodnie z prośbą jak najprostszym językiem, w którym będą opisane następujące rzeczy:

 

1. Co jest atrakcyjnego w borderkach? Innymi słowy jak to się zaczyna, jak je poznajemy

2. Etapy relacji z borderką (związane  punktem wyżej)

3. Jakie są kliniczne wskazania dla rozpoznania tego zaburzenia wraz z praktycznymi przykładami

4. Bardziej szczegółowo - w punktach charakterystyczne zachowania i cechy borderline wraz z przykładami

5. Kto jest narażony najbardziej na związanie się z nimi, innymi słowy jakim się stać/być by zminimalizować z nimi styczność

 

Potem będzie można dodać do poszczególnych przykładów i zachowań swoje historie, na forum jestem krótko ale zwróciły moją uwagę 2-3 historie gdzie jest duża szansa że to jest osoba z takim zaburzeniem osobowości.

 

Liczę, że to będzie mój merytoryczny wkład w to forum. Ja nie wiedziałem jak sobie z borerką radzić, bardzo mnie to zniszczyło, ale już wyszedłem na prostą, a gdybym miał pomoc w orum i 15 kolesi by mi coś napisało, to na pewno wyszedłbym z tego szybciej i urwał tę znajomość. Niestety moi koledzy to sami biali rycerze, w tym niektórzy patologiczni wręcz i tematy na osobne historie. Chcę się przysłużyć innym braciom:)

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JurekB

Wstrzymaj sie jeszcze z wklejaniem czegokolwiek bo wg mnie to powinno byc jakos uporzadkowane bo sa rozne tematy zaburzen nie tylko borderline. Wklep w wordzie pozniej wkleisz. Dzieki

 

@Mosze Red

Co sadzisz o tym wszystkim powyzej?. Czy daloby sie to ogarnac od strony technicznej zeby byla struktura i ten sam format? Nowy poddzial widoczny na 1 stronie forum w dziale "Relacje" o tytule  np "zaburzenia osobowosci". Wewnatrz 1. Borderline 2. Narcyzm 3. jakies inne itd.  A poziom nizej jeszcze kolejne czesci tak jak sugerowalem wczesniej. Chodzi mi o taka strukture katalogowa a nie ze kazdy pisze w 1 temacie i pozniej ciezko to znalezc.

 

Wydaje mi sie ze dzial bylby popularny. Daj znac co sadzisz.

Dziekuje

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry. Popieram.

 

Wielu Braci może połapać się z kim żyją i znajdą metody odpowiedniego reagowania, zanim stracą resztki energii, a psychika jeszcze zniesie prawdę i się odbudują.

 

 

Baza linków na początek. Trochę źródeł jest.

Edytowane przez Szkaradny
dopisek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko troche ostroznie bo nie jestesmy psychologami (przynajmniej ja) a sie w nich bawimy takze z glowa trzeba to zrobic. Poza tym fajnie ktos kiedy pisal na forum ze borderow jest tylko niby jakis nikly procent wiec nie wrzucajmy wszystkich z automatu do tego worka bo nam sie tak wydaje. Druga sprawa a moze jakies przyklady meskich borderow tez jak znacie zeby nie bylo ze to panienki tylko maja.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TheFlorator napisał:

Poza tym fajnie ktos kiedy pisal na forum ze borderow jest tylko niby jakis nikly procent wiec nie wrzucajmy wszystkich z automatu do tego worka

Między innymi po to będzie artykuł, spokojnie. 

16 minut temu, TheFlorator napisał:

nie jestesmy psychologami

Kto tak powiedział? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Spokojnie, krzywdy nikomu nie zrobimy. Jak ktoś się tu już znalazł, to raczej zaczyna brać odpowiedzialność za rozpierdol w swoim związku. Zagrożenie skłonnością do etykietkowania i szukania wyjaśnień na siłę niech każdy indywidualnie rozważy w odniesieniu do swojego przypadku.

 

Wiadomo, że jak się białorycerzyło i było pipką to teraz nieomylne ego  wyjaśni to zaawansowaną agresywną mutacją borderline u partnerki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.