Skocz do zawartości

Za mało kobieca – da się to odkręcić?


Rekomendowane odpowiedzi

Moja historia jest banalna - facet zaproponował mi przyjaźń.  Było kilka spotkań sam na sam, czysto koleżeńskich, ale dawno nie czułam się tak swobodnie przy obcym facecie i się zauroczyłam. Widząc że tracimy kontakt, powiedziałam mu co o tym. Odpowiedział, że bardzo mnie lubi i jestem ładna, ale zbyt mało kobieca, nie kręcę go i mam nie robić sobie nadziei. Poznał kogoś innego. Próbował się kilkukrotnie kontaktować ze mną, pytał co słychać, ale nie chciałam się dołować i kontakt się urwał na kilka miesięcy.

Rozmawialiśmy kiedyś o potencjalnych partnerach i myślę, że problem mojej nie-kobiecości leżał w ubiorze i okazywaniu bliskości, ale za późno zdałam sobie z tego sprawę. Ubierałam się praktycznie zawsze tak samo: spodnie, t-shirt, sweter. Nie jestem brzydka, ale brak mi pewności siebie, szczególnie w kontaktach z facetami. Po tej historii stwierdziłam, że zrobię coś dla siebie i ze sobą, póki jeszcze jest czas (mam 23 lata). Zmieniłam garderobę na tyle, żeby z dziewczynki stać się kobietą, ale nadal czuć się dobrze w swojej skórze. Znajomi twierdzą, że zmiana jest na plus i widać, że jestem szczęśliwsza. Uwielbiam tańczyć, więc zapisałam się na salsę, żeby się otworzyć.

Ostatnio znów zadzwonił, odebrałam. Zazwyczaj nie wracam do zakończonych znajomości, ale mam do niego słabość, co zrobić :(. Rozmawiamy jak dawniej, ale nie widzieliśmy się jeszcze. Niedługo będzie ku temu okazja, lecz obawiam się konfrontacji. Po pierwsze jest mi głupio, że odkryłam wtedy przed nim moje uczucia, a po drugie boję się, że skoro przykleił mi już łatkę koleżanki, to mówiąc krótko – pozamiatane i znów wyjdę na idiotkę. Z drugiej strony często wspomina że powinnam znaleźć sobie kogoś, powiedział mi że obecnie jest sam.

 

Drodzy Bracia, czy po zmianie wizerunku może jeszcze ujrzeć we mnie atrakcyjną kobietę, potencjalną partnerkę? Czy jeśli pierwsze wrażenie było kiepskie to mogę być tylko koleżanką i nie ma co się łudzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta go olała więc dzwoni z braku laku do Ciebie w celach kopulacyjno-rozrywkowych, bo wie ze na niego lecisz i wiele się trudzić nie będzie musiał.Że mu się nie podobasz zbytnio? nie szkodzi bo przecież będziesz takim ersatzem kobiety i alternatywą dla rąsi do puki nie nawinie mu się jaki inny obiekt.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mu z inną pewnie nie wyszło i sprawdza czy dalej orbitujesz.

 

Może chce relacji friends with benefits?

 

Sam mam wiele koleżanek, które lubię, ale bym z nimi nigdy nic nie chciał bo są dla mnie koleżankami i nie czuje do nich chemii .. tak czasami bywa. Zignorował Cię więc na niego lecisz jest dla Cb wyzwaniem.

 

Idź na fitness z czasem orbiterzy się sami pojawią :) Jeszcze nie jeden biały rycerz Ci podbije ego :).

 

 

 

 

 

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alicetu jest akurat prosta sprawa. Jeśli powiedział że to nie to, to nie to. Po prostu nie wypaliło.

 

Jednak to nie znaczy, że musisz tak to brać do siebie. Salsa to super pomysł, ale kobiecość to coś znacznie więcej niż ciuchy. Panna w dzinsach i koszuli w kratę przy odpowiednim zachowaniu może być bardziej kobieca niż inna która paraduje w kostiumie od Armaniego. Czy czym tam innym. To jest cały zespół zachowań. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alice napisał:

Drodzy Bracia, czy po zmianie wizerunku może jeszcze ujrzeć we mnie atrakcyjną kobietę, potencjalną partnerkę? Czy jeśli pierwsze wrażenie było kiepskie to mogę być tylko koleżanką i nie ma co się łudzić?

Jak z kopciuszka staniesz się królewną, to może.. ale z tego co napisałaś zmiana jest widoczna ale nie jest duża. Proponuję Ci niczego sobie nie wyobrażać, jesteś dla niego tylko koleżanką, teraz nie ma nikogo, to trochę z Tobą pogada, może nawet będzie jakiś sex ale Ty chyba nie tego oczekujesz, prawda?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do przedmówców, nie łudź się, może mu oko zabłyśnie na zmianę jaką zobaczy w Tobie, ale to będzie do czasu aż nie znajdzie innej. 

 

Człowiek to nie tylko ubiór to całokształt osobowości, wszystkie małe elementy (ubiór, uśmiech,  głos, gesty, charakter  ....) zlepione w jedno ciało i albo to na nas działa i kręci, albo nie.

Edytowane przez Sitriel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JurekB napisał:

kobiecość to coś znacznie więcej niż ciuchy

Zdaję sobie sprawę, to tylko takie moje przypuszczenia, co mogło mu nie zagrać do końca.

 

18 minut temu, Quo Vadis? napisał:

może nawet będzie jakiś sex ale Ty chyba nie tego oczekujesz, prawda?

Absolutnie nie.

 

30 minut temu, dobryziomek napisał:

Zignorował Cię więc na niego lecisz jest dla Cb wyzwaniem.

Bardzo możliwe. Trochę przykre jest to, że chwalił wiele moich cech, a potem pożegnał mnie takim tekstem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, alice napisał:

Bardzo możliwe. Trochę przykre jest to, że chwalił wiele moich cech, a potem pożegnał mnie takim tekstem.

I to Cię zastanawia

 

Czujesz się niedostatecznie atrakcyjna i on będzie stanowił dla Ciebie nagrodę.

 

Klasyczny neg :) Najpierw miłe słowa, komplementy i pozytywne emocje, ale lekka deprecjacja sprawia, że kobieta jest trochę zdezorientowana i wartość faceta idzie w górę.

 

 

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie ośmieszała i tego faceta olała. 

Co do Twojego ubioru... Sama nie ubieram się jakoś szczególnie kobieco. Spodnie, ładniejsza bluzka, kardigan. Latem jakaś sukienka, ale to tylko ze względu na upały :D Gdyby nie one, to chodziłabym w spodniach bo w sukienkach źle się czuję. Nie jestem też jakoś wyjątkowo ładna, w dodatku mam nadwagę :D Nie jestem szczególnie pewna siebie w grupie, raczej nigdy nie byłam "samicą alfa" która ma milion znajomych i wzdychają do niej wszyscy chłopacy w szkole czy na studiach. 

Mimo tego, raczej rzadko kiedy narzekałam na brak zainteresowania ze strony samców. 

Co mogę podpowiedzieć i co u mnie zadziałało. Jak już będziesz z kimś randkować to bądź zwyczajnie... Miła :D Uśmiech dużo robi, a zamiast gadać cały czas o sobie to zainteresuj się nim. Tylko bez żadnego krytykowania, wytykania błędów etc. I proponuj płacenie za siebie :D Dwa razy jak się facet nie zgodzi za pierwszym razem. 

Na 99% pomyśli, że jesteś "inna niż wszystkie" i się zainteresuje, co z Tobą "nie tak" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alice napisał:

Odpowiedział, że bardzo mnie lubi i jestem ładna, ale zbyt mało kobieca, nie kręcę go

Yyy... To on tak powiedział, czy:

 

15 minut temu, alice napisał:

Zdaję sobie sprawę, to tylko takie moje przypuszczenia, co mogło mu nie zagrać do końca.

 

Czy to są Twoje przypuszczenia? Bo niby prosta sprawa a się gubić zaczynam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na swoje zachowanie, jak poprzednicy dodam, że dużych szans nie ma. Faceci jak i kobiety, też mają swoje orbiterki :) Ja jestem taką osobą, że jeśli zapoznaję sie z jakąś dziewczyną, a po czasie jak tylko zauważam jakiś pierwszy sygnał tego, że dziewczyna anagażuje się szybciej niż ja , to wszystko mi opada... dosłownie ;p

Tak jak już wspomniano, ubiór jest ważny. Jednak nawet gdy ta dziewczyna, którą wrzuciłem do innego worka, odpicuje sie choćby w moje ukochane zakolanówki, spódniczke i kusą  bluzeczkę, to i tak to nic nie zmienia a jedynie rośnie we mnie politowanie, a nie coś co powinno rosnąć.

Polecam się zainteresować tematem mowy ciała, poczytać np. Cialdiniego, gdyż nic tak nie poprawi Twojej atrakcyjności jak dowód społeczny :) 

PODSUMOWANIE: wydaję mi się, że w większości facet to ŁOWCA, tym szybciej będzie gonił za upatrzoną łanią, im zgrabniej ona będzie przed nim  uskakiwać. Kobiety z kolei, w większości, to dla mnie PAJĄKI, które skrzętnie budują swoją sieć, potem sadzają na jej środku, swój duży i tłusty odwłok :D i czekają na drgania sieci, wybierając co smakowitsze owady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arcadio napisał:

Ja jestem taką osobą, że jeśli zapoznaję sie z jakąś dziewczyną, a po czasie jak tylko zauważam jakiś pierwszy sygnał tego, że dziewczyna anagażuje się szybciej niż ja , to wszystko mi opada... dosłownie

Tak, więc niech się faceci nie bulwersują, że kobiety grają "niedostępne", bo takie podejście masz nie tylko Ty, a 99% samców na świecie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mrowka napisał:

Tak, więc niech się faceci nie bulwersują, że kobiety grają "niedostępne", bo takie podejście masz nie tylko Ty, a 99% samców na świecie :P 

Tylko sęk w tym, że mało kto potrafi takioch zachowań uzywać w rozsądnych dawkach. I kobiety i faceci, gdy zaczynają rozumieć te mechanizmy przesadzają za bardzo w jedną stronę.

Otóż fajnie jak łania ucieka, ale od czasu do czasu zatrzyma się przy wodopoju i da się ją podejść tak blisko, aż czuć zapach pieczonego udźca. Gdyby bedzie lecieć przed siebie jak głupia, w końcu myśliwy sie podda ;p 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Berkanan said:

Przychylam się do tego, co Jebak Leśny napisał- alice, będziesz z braku laku chwilową rozrywką dla zabicia czasu i spuszczenia z krzyża. 

Cytuje “ jebak lesny”

”spuscic z krzyza”

 

chyba jednak czasy sie zmieniaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator

Ej, ale Jebak Leśny to nick jednego z użytkowników, który się wpisał powyżej, ja się tylko odniosłam do jego zdania. A że czasy się zmieniają, to nihil novi, zdaje się, że całe forum jest właśnie o tym. Poza tym w moim wieku (stara już jestem) zwykle ludzie wyzbywają się nieśmiałej wstydliwości właściwej wiekowi nastoletniemu i to raczej normalne : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JurekB on powiedział, że nie jestem kobieca, a moim przypuszczeniem jest to, że może chodzić o ubiór m.in :)

@Mrowka spódniczki i sukienki też są fajne, przekonałam sie :D o ile nie ma trzaskającego mrozu ;) co do interesowania się drugą stroną, to jestem dobrym słuchaczem, lubię poznawać ludzi i nie oceniam :)

37 minut temu, Arcadio napisał:

że jeśli zapoznaję sie z jakąś dziewczyną, a po czasie jak tylko zauważam jakiś pierwszy sygnał tego, że dziewczyna anagażuje się szybciej niż ja , to wszystko mi opada... dosłownie ;p

Nie mam dużego doświadczenia w związkach, ale nie odczułam wówczas, żeby z mojej strony było 'szybciej'. Nie oczekuję żeby facet po kilku tygodniach znajomości powiedział, że jestem tą jedyną, ale: spotkania aranżował raz na kilka dni, często pisał, interesowało go na bieżąco co u mnie. Mówił o nas w czasie przyszłym, że tu chciałby mnie zabrać, tam pojechać, jak trochę z nim pobędę to lepiej go poznam itd. Uznałam, że jak trochę się przed nim otworzę, czyli powiem że dobrze się z nim czuję, że może powinniśmy spotykać się częściej, to w takiej sytuacji będzie mu miło, a znajomość będzie dalej się rozwijać. Ale niestety albo znudził się w międzyczasie, albo po prostu ta którą poznał wtedy bardziej mu odpowiadała i obniżył mi samoocenę ujmując kobiecości :(

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arcadio, masz rację, ale jak tu podczytuję forum, to natknęłam się na stwierdzenie, że kobieta nigdy nie podejdzie pierwsza do faceta, bo boi się odrzucenia z jego strony. Dlatego faceci muszą tak ryzykować i często z tym odrzuceniem się spotykają. Problem w tym, że jak kobieta pierwsza podejdzie np. na ulicy, to facet na 100% pomyśli, że jest coś z nią nie tak, jest zdesperowana, albo cokolwiek innego co Wy wtedy myślicie :D Więc nie oczekujcie, że kobiety będą Was zagadywać i wychodzić z inicjatywą (w początkowych fazach znajomości- potem oki). 

Tak samo, już wiem dlaczego część dziewczyn/kobiet to kłody w łóżku. Oczywiście dla faceta to źle, ale jak nie jest kłodą to też źle! Okazuje się, że jak kobieta nie jest kłodą w łóżku, to jest z facetem tylko dla seksu! Więc to nie jest tak, że tylko kobiety ciężko zadowolić. Z Wami też jest ciężki orzech do zgryzienia.

Już pomijam fakt, że jak kobieta  będzie najcudowniejszą kobietą pod słońcem, to i tak ryzykuje tym, że facetowi jednak się znudzi. Pomyśli sobie, że on chce spróbować czegoś nowego, może z młodszą itd. I wtedy kobieta zostaje na lodzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety czasem chcą być bardziej męskie od mężczyzn i zasłyszane teksty wypowiadają :D, bez urazy @Berkanan:), też się na tym łapię. :rolleyes:

 

@alice, jesteś młodziutka, zauroczyłaś się itd. normalne.

 Ciężko doradzać, bo de facto nie wiadomo co tak naprawdę w kimś siedzi.

 

Pohasaj sobie, pożyj, obserwuj, a najważniejsze nie spiesz się. 

Czas pokaże.

Bądź sobą i nie zmieniaj się jeśli Ty tego tak naprawdę nie czujesz, że chcesz. Bo jeśli ("za brudną Cię nie chce, to za ładną wcale") - takie tam zasłyszane od babć :), ale przede wszystkim nie może być kłamstw, bo wcześniej czy później - wszystko - rozsypie się jak domek z kart.

 

A tak na marginesie sama poczytam jak to jest w tych gierkach damsko - męskich czy męsko - damskich :D - dla mnie to pokręcone :blink::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mrowka napisał:

Problem w tym, że jak kobieta pierwsza podejdzie np. na ulicy, to facet na 100% pomyśli, że jest coś z nią nie tak, jest zdesperowana, albo cokolwiek innego co Wy wtedy myślicie :D Więc nie oczekujcie, że kobiety będą Was zagadywać i wychodzić z inicjatywą (w początkowych fazach znajomości- potem oki). 

Ożesz, ja tego nie oczekuję. To kobieta daje facetowi zielone światło w postaci np.: przypadkowego natkniecia sie na siebie i podtrzymywania rozmowy gdy facet do niej zagada, lub zachecajaca mową ciała i podtrzymywaniem rozmowy gdy facet do niej zagada, czy też zwykłym poretekstem do rozmowy iiiiiii podtrzymywaniem rozmowy gdy facet do niej zagada. 

Jest mnóstwo sposobności na to, aby dziewczyna dała ten sygnał, uchyliła furtkę, aby facet mógł zadziałać w przekonaniu, że męsko ją wypatrzył pierwszy i zadziałał ;)

2 minuty temu, Mrowka napisał:

Tak samo, już wiem dlaczego część dziewczyn/kobiet to kłody w łóżku. Oczywiście dla faceta to źle, ale jak nie jest kłodą to też źle! Okazuje się, że jak kobieta nie jest kłodą w łóżku, to jest z facetem tylko dla seksu! Więc to nie jest tak, że tylko kobiety ciężko zadowolić. Z Wami też jest ciężki orzech do zgryzienia.

 

Tu już chyba za bardzo popłynełaś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nerertiti
Nie mam ambicji być bardziej męska od mężczyzn, uważam, że dosadne słownictwo jest normalne zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet :))) I jak najbardziej nie poczułam się urażona : )

Wracając do meritum: @alice - jeśli nie potrafisz się wyizolować emocjonalnie (a zakładam, że nie potrafisz), to na pewno nie ma co się w to pchać. Tylko się niepotrzebnie poranisz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alice napisał:

Drodzy Bracia, czy po zmianie wizerunku może jeszcze ujrzeć we mnie atrakcyjną kobietę, potencjalną partnerkę? Czy jeśli pierwsze wrażenie było kiepskie to mogę być tylko koleżanką i nie ma co się łudzić?

    Odpowiem  Ci tak, na podstawie mojego życia. Poznałem się z moją 3 m-ce przed wojem. Krótka miłość, potem w kamasze na dwa lata. Haj przez te dwa lata u mnie wygasł.

Potem powrót do cywila, jej zaborcza miłość później, nie wiedziałem co ze sobą zrobić, odrzucenie jej miłości. Chlanie i zabawa z przyjaciółmi przez wakacje. Później zostałem sam z mieszkaniem, (starzy wyjechali na stałe do Niemiec). Kumple mnie już nie bawili, byłem sam. Wróciłem do dziewczyny, przeprosiłem, żyjemy do dziś razem. Nie jest to pełnia szczęścia ale jestem w domu.

   Może Twój facet, jest też w tym momencie życia, w którym się zastanawia? Pomóż mu w podjęciu decyzji. Jednocześnie bądź dojrzała i nie kupcz dupą, to słabe i łatwe do wykrycia, jeżeli facet

ma jakąkolwiek intuicje. Zastanów się czy on to facet na całe życie? Może warto pochylić się nad nim, i Waszą przyszłością?

 

Pozdrawiam.:)

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.