Skocz do zawartości

Botowanie Windowsa XP na USB


alwaro_21

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia czy któryś z was zbotował już kiedyś Windowsa na pendraiva? Kupiłem dobry laptop za kilka stówek ale nie ma w nim stacji z napędem CD i w dodatku kończy mi się licencja na Windows 10  który był już zainstalowany na laptopie.

Edytowane przez alwaro_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja jest dożywotnia, chyba że był tam zainstalowany jakiś trial Windowsa 10. Ile dni zostało do końca licencji ? Możesz kupić klucz na alledrogo za jakieś 30 zł, pozbędziesz się problemu bo system się aktywuje normalnie i nie będziesz musiał przeinstalowywać systemu. Co do robienia bootowalnego pendriva to polecam darmowy program Rufus. Nie trzeba instalować wystarczy ściągnąć i odpalić stąd.

Edytowane przez Ciekawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ciekawy napisał:

Licencja jest dożywotnia, chyba że był tam zainstalowany jakiś trial Windowsa 10. Ile dni zostało do końca licencji ? Możesz kupić klucz na alledrogo za jakieś 30 zł, pozbędziesz się problemu bo system się aktywuje normalnie i nie będziesz musiał przeinstalowywać systemu. Co do robienia bootowalnego pendriva to polecam darmowy program Rufus. Nie trzeba instalować wystarczy ściągnąć i odpalić stąd.

W prawym dolnym rogu odlicza dni co jakiś czas na tą chwilę zostało 42 dni.

Pisze

Windows Enterprise Evaluation

licencja systemu ważna jeszcze 42 dni

 

Jeżeli nie kupie nowego klucza to co się stanie z systemem? Dzięki za program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu to 90 dniówka była wgrana. To trzeba przeinstalować. Zrób tak pobierz ten programik ściągnij nim obraz Windows 10. Rufusem z poprzedniego postu zrób bootowalnego pendriva i zainstaluj.  Teraz masz do wyboru kupić klucz na alledrogo koszt około 30 zł albo pomyśleć o czymś na własną rękę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ubuntu, bo z pewnych względów muszę. I mam z nim kłopot, bo co miesiąc muszę go stawiać na nowo, bo zaczyna mieć fochy. Nie mogę zainstalować drukarki, nie pogram na nim w za wiele gier.

Z Windowsem ostatni raz podobne problemu miałem za czasów 98SE. 

 

Linux jest darmowy, o ile twój czas jest darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy dziękuję. Obraz systemu mogę zrobić z tego zainstalowanego na kompie? Linux Ubuntu czarna magia ja wychowany na Xp a tu mi dali na kompie Windowsa 10 i  zbaraniałem trochę.Komp nowy to i producent powinien już wgrać pełną wersję systemu a nie demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj model tego laptopa spróbuje ustalić czy powinien być tam oryginalny system. Co do XP to jest to już przestarzały system na którym nie zainstalujesz już nawet przeglądarki nie mówiąc o czymś innym. Jest możliwość zrobienia obrazu zainstalowanego systemu ale nie do instalacji tylko do odtworzenia na tym samym komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ciekawy napisał:

Daj model tego laptopa spróbuje ustalić czy powinien być tam oryginalny system. Co do XP to jest to już przestarzały system na którym nie zainstalujesz już nawet przeglądarki nie mówiąc o czymś innym. Jest możliwość zrobienia obrazu zainstalowanego systemu ale nie do instalacji tylko do odtworzenia na tym samym komputerze.

Komp to Medion Akoya 1,33  procesor Intel Atom CPU , 2 Gb pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny model by się przydał na odwrocie na odwrocie kompa jest na obudowie. Jeśli to nowy komp klucz do Windowsa powinien być zaszyty w UEFI. Zrób tak jak sugeruję wyżej pobierz nowy obraz Windows 10. Zrób z niego bootowalnego pendriva. Zainstaluj, jeśli w trakcie instalacji poprosi o klucz zaznacz że nie masz klucza. Po instalacji i restarcie jeśli klucz jest zaszyty w UEFI to wskoczy na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 4.02.2018 at 8:13 AM, michau said:

Używam ubuntu, bo z pewnych względów muszę. I mam z nim kłopot, bo co miesiąc muszę go stawiać na nowo, bo zaczyna mieć fochy. Nie mogę zainstalować drukarki, nie pogram na nim w za wiele gier.

Linux jest darmowy, o ile twój czas jest darmowy.

Na pewno coś robisz źle i nie chce ci się znaleźć przyczyny, może spróbuj innej dystrybucji, bądź nowszej ubuntu. Ja ubuntu instalowałem u wuja żeby nie mieć żadnych problemów z uczeniem go - dlatego wybrałem bezmózgowca - ubuntu - wszystko się samo robi. I on to szybciej załapał niż winzmore. I drukarka też mu działa.

Jeśli chodzi o czas to założę się że gdybyś przysiadł i poświęcił czas, który przeznaczasz na ciągłe instalowanie żeby się dowiedzieć co jest nie tak to byś go zaoszczędził 10 razy.

Następnym razem jak będzie foch to sprawdź logi i podziel się swoimi znaleziskami - coś się wymyśli, albo wejdź na jakieś forum - w Polsce tego pełno.

 

Jeśli chodzi o gry to faktycznie nie ma szału, choć idSoftware wszystkie swoje gry wypuścił na linuksa, na Steamie jest sporo (nawet steamOS to linux). Sporo też udało mi się uruchomić przez wine ale to trochę czasu wymaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wrotycz napisał:

Na pewno coś robisz źle i nie chce ci się znaleźć przyczyny,

 

 

Niewątpliwie masz rację :)

 

I dlatego zaraz wysupłam kaskę na Windowsa 7 (skąd go tylko wezmę, psia krwia? ) i się pozbędę Ubuntu.

Kupię sobie również MS Office, bo te darmowe zabawki mi tylko ciśnienie podnoszą. No fakt, są lekkie, zajmują mało dysku i ramu, ale kiedy każdy plik DOC potrzebuję od nowa formatować, bo tu uciekło, a tam się rozjechało, to mnie krew zalewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz jak moja kierowniczka. Jeśli takie jest twoje mniemanie to wszelaka dyskusja jest bezcelowa. Poza konkursem nawet @Stulejman Wspaniały używa OpenOffice'a/LibreOffice'a i nie narzeka. Od wielu już lat te pakiety są równie funkcjonalne co M$ a dobrych parę lat temu były nawet lepsze bo posiadały opcje, które M$ wprowadził bardzo późno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.