Skocz do zawartości

Zarabianie na nieszczęściu innych


Byłybiałyrycerz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, ostatnio z rozmowy pewnych osób wyciągnąłem pomysł jak można ulokować pieniądze by przynosiły one nam zysk a nie bezczynnie leżały w banku. Niestety pieniądze te byłyby zainwestowane w sektory / firmy / korporacje które dorabiają się na krzywdzie / nieszczęściu / niszczeniu zdrowia innych ludzi i tutaj pytanie do sektora tych osób którym nie obcy jest temat duszy, czy takie zarabianie pieniądze może być negatywne dla nas ?, czy pomimo tego że Ja osobiście wiem jak złe są czyny tych firm a mimo to dorabiam się za ich pośrednictwem to nie zostanie mi to zwrócone ? może głupie pytanie ale dla mnie dość intrygujące, a Wy jakie macie zdanie.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze zarobione w ten sposób mogą zostać Ci odebrane np. poprzez chorobę, której konsekwencją będzie katastrofa zdrowotna i wydawanie ogromnych ilości pieniędzy na leki. W dodatku robisz sobie bardzo złą karmę. Fatalny interes.

Edytowane przez Niepowtarzalny
uciekło mi słówko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rodzaj biznesu masz na myśli?

Bo tak na prawdę mozna przyjać, że lekarze dorabiają się na krzywdzie/nieszczęściu innych, to samo zakłady pogrzebowe, laweciarze i wiele innych branż, łącznie z bankami.

Od siebie coś dodam, bo może łapię się w ten schemat.

Mianowicie, od kilku miesiecy związałem się zawodowo z kancelaria, która specjalizuje sie w odzyskiwaniu odszkodowań od firm ubezpieczeniowych dla osób poszkodowanych. Nie wątpliwie jest zarobek związany z czyimś nieszczęściem. Ale, biorąc uwage, jak zawiłe jest prawo, w jaki sposób firmy ubezpieczeniowe żerują na niewiedzy ludzi wypłacając wręcz ochłapy, z pełną świadomościa mogę powiedzieć, że tego typu działalność, jest pomocna dla człowieka, który został oskubany z należnych mu świadczeń. 

Natomiast, inwestowanie w firmy, które świadczą usługi, w sposób szkodliwy dla ludzi i społeczeństwa, to ja chyba bym się nie zdecydował. Przykład firmy Monsanto, to przykład przedsiębiorstwa, w które bym nie zainwestował kapitału. Zreszta pośrednio można znaleźć wiele działalności, które działają nie uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Byłybiałyrycerz napisał:

nikt ich nie zmusza do kupowania bomby.

A ja bym powiedział, że jesteśmy nieustannie bombardowani fałszywymi informacjami ze wszystkich stron. Nie wieadomo co jest dobre a co nie. Przebicie z treścią ma ten o silniejszym "głosie". A w dodatku jeśli ktoś jest cierpiący to o wiele łatwiej poddaje się sugestii na obietnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad sobą, jeżeli jedną opcją, która Cię powstrzymuje przed skrzywdzeniem pośrednio innych ludzi, jest tylko wizja kary na horyzoncie.
Czy żołnierze 3ciej Rzeszy też sobie mówili, że oni tylko wykonują rozkazy, i ich to nie dotyczy osobiście?
Nie, żebym chciał Cię obrazić. Po prostu są lepsze opcje do zarobienia, niż robienie takich rzeczy, jednak wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz dość ogólnie, a podejrzewam, że nie obejdzie się bez szczegółów. Dla mnie ważne jest kto jest inicjatorem tego nieszczęścia. Bo to że zarabia na nieszczęściu, można powiedzieć o sprzedawcy trumien (a jak sprzedaje trumny dla dzieci, to już hoho).

 

Można pożyczać pieniądze na procent, być lichwiarzem to też zawód. Ale co jeśli pożyczasz hazardziście pod zastaw domu, w którym wiesz, że mieszkają jego dzieci? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa tu o inwestowaniu w firmy które np produkują szczepionki, leki itp, sam osobiście wiem jakie to zło i siebie nigdy nie zaszczepię czy leków nie kupuje, więc jakby to się miało odbić na mojej karmie ? teoretycznie wiem że są antybiotyki które są potrzebne więc do końca nie jest to jakieś straszne zło jednak skala farmacji w obecnej sytuacji to zło a Ja bym jeszcze dokładał do tego interesu hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.