Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Garrett napisał:

Może jakas wersja elektroniczna jest w necie? Albo na skaner i OCR wrzuć. Szkoda palców na przepisywanie 80% książk

Dawno mi się to nie zdarzyło, ale z przyjemnością powoli i spokojnie po kilka razy czytam niektóre fragmenty. Więc chwila na ich zapisanie mnie nie zbawi.

Wrzuciłem temat w rezerwacie. Na razie pierwszy rozdział. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj swoje grę, a przejrzysz grę innych ludzi. Wówczas ich pokochasz = zaakceptujesz, zrozumiesz. Myślisz, że jesteś inni niż wszyscy ? jesteś dokładnie taki sam w swoich działaniach.

Jeżeli gardzisz płcią przeciwną to powinineś także sobą. Metody zaspakajania swoich potrzeb i szczęścia mężczyzn i kobiet są trochę inne, ale kierunek i źródło to samo. MOJA SZCZĘŚCIE ! MOJE, JA. Ludzie myślą, że kochają daną osobę. Zdarzą się to bardzo rzadko. Ludzie w rzeczywistości kochają przyjemnośćią jaką dostarczają im obiekty ich pranień, ,,miłości'', aby zaspokoić ich pragnienia. Własnie dlatego wybierzesz 10-tke, a nie 4,5, kobieta z takim, a nie innym charakterem. Jesteś wybiórczy i podstępny jak cała reszta ludzi. Masz tą swoją małą listę zakupów, wymogów - co zrobic, zebym był szzęśliwy. 

Świat jest pełen ślepych ludzi, mimo iż mają wzrok.

Wiesz, że jak czytam te wszystkie historie na tym forum o manipulacjach, jakie to kobiety są takie i siakie, to kręce głową z niedowierzania jak bardzo siebie oszukujemy ? Nasza ignorancja jest tak wielka i niesamowita zarazem, że widzimy ją wszędzie tylko nie u siebie. Podwójne standardy. Wszędzie ta nieczysta, brudna gra z obu stron. 

,,Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem'' - Jezus to był naprawdę gość. Jego świadomość i widzenie rzeczywistości było czyste jak lustro wody.

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metody  Trafnie jak to zwykle w Twoich postach. Ale cóż, że znamy (przynajmniej niektórzy i przynajmniej częściowo) diagnozę, skoro nie za bardzo wiemy jak "leczyć"...

Niby byli i są różni guru i ich nauki, porady, ale odsianie ziarna od plew to początek, a potem jeszcze trudniejsza rzecz - wprowadzanie w praktyce.

 

BTW ten cytat biblijny to chyba nie był nigdy zbytnio stosowany w religii która rzekomo powstała na naukach Jezusa. Zwłaszcza wśród panów hierarchów ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Garrett Mam wrażenie, że katolicyzmu nie interesują raczej nauki Jezusa i jak zmienić swoje życie, przemienić się, ale raczej żebyś krzyczał PANIE, PANIE jestem NIKIM, nędznym, grzesznym karaluchem, ale zbaw mnie. Ludzi nawet nie interesuje Biblia i jej nauki. Wątpie czy chociaż 10/100 chrześcijan przeczytało Biblie, albo chociaż Nowy Testament. Ale co tam przeczytać ! To trzeba przemyśleć, pokontemlować, uświadomić sobie cos.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metody Tą pierwszą część, którą napisałeś, czyli "nauki Jezusa, zmienić swoje życie, przemienić się..." to bardziej cecha protestantyzmu. To drugie katolicyzm.

Mimo, że w głębi siebie nie wierzę, ale wiem, że wiara jest potrzebna dla człowieka z biologicznej jego natury (wszyscy ludzie w coś wierzą, inaczej są nihilistami i popadają w depresję), więc wkrótce zmieniam wiarę na kalwinizm - polecam to. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metody To masz dobre wrażenie, ilu jest wierzących praktykujących, chodzących co niedzielę do kościoła, bijących się w pierś, wymieniających się znakiem pokoju (proszą o wybaczenie i przebaczają) a zaraz po mszy hajda, wciąż to samo, zawiść, zazdrość, sypanie kurwami i chujami na nowo, hipokryzja full serwis nie wspominając już że kazanie to chyba wszyscy chórem wpuszczają jednym, a wypuszczają drugim uchem. Ja sam jestem osobą wierzącą, bardzo, w kościele jestem 2 razy do roku (Wielkanoc i Pasterka), nie spowiadam się (sam robię sobie rachunek sumienia), Boga szukam na własną rękę, staram się pogłębiać tą wiedzę ("O naśladowaniu JC" Kempisa i zbiory kazań, pouczeń Mistrza Eckharta, Biblii jeszcze nie miałem w rękach ale to dlatego że chciałbym dorwać taki sam egzemplarz jakiego używają księża).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.