Skocz do zawartości

Internetowi oszuści


Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z mojej bliskiej rodziny dokonał zakupu obuwia znanej marki w tym sklepie: https://footstore.com.pl/pl/i/Kontakt-i-dane-firmy/9 reklamującym się hasłem „najtaniej w Internecie” i „darmowa wysyłka”, która miała być dokonana do 5-ciu dni. Zdanie było tak skonstruowane, że kazało wierzyć ze po wpłacie do 5-ciu dni towar będzie u kupującego. Po kilku dniach przyszedł mail z zawiadomieniem, że minęło 5 dni od wpłaty w związku z tym paczka została nadana, czas oczekiwania to od 10 do 45 dni, ponieważ towar idzie z magazynu w Azji. Czyli wiadomo podróbka, o ile w ogóle coś przyjdzie.

 

Drugi element to dane adresowe sklepu:

 

Kontakt i dane firmy

Kontakt e-mail: [email protected]

Dane firmy:

Pośrednik:

Domena https://footstore.com.pl

Numer rejestrowy 10680630 

Ulica i numer domu 85 Great Portland Street, First Floor

Miasto W1W 7LTLONDON

Kraj WIELKA BRYTANIA

 

Pogrzebałam w Internecie i pod tym adresem w Anglii znajduje się firma sprzątająca SQUICKICLEAN

Tutaj szykuje się jakiś pozew zbiorczy od tych, którzy nie otrzymali butów czy innych produktów a firma nie odpowiada, o ile to zarejestrowana firma, w co wątpię:

http://wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/shop-style

 

Zdaje się, że pod takim adresem sprzedawali też sprzęt naciągając mnóstwo osób:

https://www.ceneo.pl/sklepy/x-tronik.pl-s24756

 

Ktoś pisze na: https://4programmers.net/Forum/Off-Topic/291776-telefon_ze_strony_dapisellpl_podroba_czy_oryginal?p=1390049#id1390049

 

Witam wszystkich

Chciałbym podłączyć się do tematu i dopisać jeszcze jeden sklep.
Chodzi o X-TRONIK.PL

Sklep sprzedaje UŻYWANE telefone po tzw odnowieniu przez Chińczyków ale na stronie mamy info "NOWE"
Nie ma możliwości rezygnacji z zamówienia chociaż mają w regulaminie info, że owszem można - właśnie jestem na etapie szukania prawnego rozwiązania tej kwestki. Zaznaczam, że zrezygnowałem po 2 dniach od zamówienia więc towar nawet nie zdążył opuścić ich magazynu (czas dostawy 2 miesiące)
Do zamówieia doliczone zostają : cło, VAT i jeszcze parę opłat w sumie do telefonu za 699,99zł trzeba dopłacić 179zł i dostajecie UŻYWANY sprzęt.
Firma zarejestrowana w UK pod nazwą Akemi LTD / 85 GREAT PORTLAND STREET , FIRST FLOOR/ W1W- 7LT LONDON
Konto bankowe w Polsce
ING 49 1050 1070 1000 0090 3122 3515

  • Opinie na ich temat możecie znaleźć np na ceneo.pl

 

 

Piszę to raczej w celach ostrzegawczych, bo chyba nie ma szans na namierzenie takich anonimowych oszustów i odzyskania pieniędzy. A może jest możliwość zablokowania działalności takiego sklepu, zanim naciągną kolejne osoby. Może ktoś się na tym zna, jakie czynności należałoby podjąć i czy znana mi osoba, która dała się oszukać ma tutaj jakieś pole manewru? Na razie nie robiła z tym nic bo jeszcze ma ok 20 dni do tych 45, ale jak posprawdzałyśmy w Internecie, to sprawa wydaje się beznadziejna, jest w zasadzie tylko ten fake adres i numer konta bankowego, nie ma właściciela firmy, szkoda tylko jeszcze tych, którzy dadzą się oszukać takim cwaniaczkom, którzy pewnie podziałają jeszcze z miesiąc czy dwa i jak się zrobi gorąco zamkną bajzel otwierając zarazem kolejny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja zamówiłam telefon na stronie: link usunięty przez moderatora i dane firmy na którą jest zarejestrowana ta firma zgadzają się z firmą podaną przez Panią. Ja otrzymałam telefon, ale okazało się że telefon nie działa. Napisałam do nich w sprawie reklamacji, kazali wysłać telefon na adress chiński i po dostarczeniu tam telefonu mają dokonać zwrotu pieniedzy. Niestety do tej pory nie dostałam pieniędzy a kontakt meilowy się urwał. Czy mogę dołączyć się do Państwa pozwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewkaar sprawa, którą opisałam dotyczy znanej mi osoby. Tłumacząc sytuację podałam wyszukany w Internecie link do osób, które chcą się starać o odszkodowanie i zwrot pieniędzy.  Moim zdaniem nic to nie da ponieważ te osoby nie mają się do kogo zgłosić po to odszkodowanie bo sklep na 100% jest fejkowy. Osoba, której sytuację opisywałam dostała w końcu te buty z Chin, tak jak przypuszczałyśmy totalne podróby śmierdzące toksycznym klejem. Ten sklep z butami  wciąż funkcjonuje w sieci i naciąga klientów z całego kraju. Nie brakuje cwaniaczków, którzy umiejętnie tworzą witryny sklepowe nie posiadając żadnego towaru. Jak ktoś coś u nich kupuje oni wysyłają zamówienie do Chin  i jak celnicy na granicy nie zatrzymają podejrzanych przesyłek (typu podróby), to co któryś z kupujących  może czuć się szczęściarzem, że cokolwiek otrzyma. 

 

Proponuję Ci zgłosić sprawę na policję już teraz, ale myślę, że utopiłaś pieniądze u oszustów i raczej jeśli policja ich nie złapie to ich nie odzyskasz, a pozwy zbiorcze na tym etapie (brak sprawców) są bez sensu.

 

Po za tym przywitaj się w odpowiednik dziale, bo takie są wymogi tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.