Skocz do zawartości

Jak postępować na początku znajomości?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie tego, jak należy zachowywać się na początku nawiązywania relacji lub w sytuacji, gdy mamy do czynienia z obcą nam osobą, próbującą np. zapytać o drogę lub po prostu porozmawiać z nami czy to gdzieś w poczekalni, autobusie, na stacji benzynowej. A mianowicie czy okazywać od razu otwartość, zainteresowanie? Niektórzy jak poznają nową osobę to od razu potrafią opowiadać o swoim życiu, ile zarabiają jak ktoś zapyta itd. Z mojej strony odbieram to tak, że taka osoba zachowuje się tak z każdym innym obcym samcem. Ja na przykład nie chciałbym takiego znajomego, który otwiera się od razu... Nie wiem jak to opisać, może jakbym mógł prosić @Stulejman Wspaniały to wpadłby odwiedzić temat i jakby miał czas i chęci mi odpowiedzieć, nie ukrywam, że jego odpowiedzi oczekuję najbardziej. Pozostałych Braci również proszę o odpowiedzi :) Z góry dziękuję.

Edytowane przez Niepowtarzalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźna gadka, informacje podane ogólne, bez szczegółów - bardzo chętnie. Jest trochę otwartości, ale nie za wiele.

Trochę podobnie jak z optymizmem - jak będziesz chodził cały rozpromieniony to tu (w Polsce) wielu ludzi uzna żeś frajer i chcą się zrobić w ciula. Ale pełen smutas - beee. 

Ile zarabiam, szczegóły życia są dla tych, z którymi mam wieź (wybrałem ich sobie czy jako przyjaciel czy kompan). Im większy poziom więzi - tym bardziej jestem z nim otwarty. Dla pani w sklepie na pytanie ile zarabiam odpowiadam wymijająco. A inna sprawa,że takiej pani nie powinno to interesować.

 

Czasem zdarza się,że do ludzi na ulicy poczuję prawdziwą sympatię (wybrałem ich podświadomie). Jeśli druga strona ma to samo - kontynuujemy znajomość. Ufam im nieco bardziej ale to nadal są drapieżnicy. Nie zapominam o tym. Łącząc te dwa ,,fakty" jako mężczyzna (więc Ci łatwiej podejść do tematu logicznie) kalibrujesz skale zaufania. Więc,w takim wypadku - zainteresowanie dużo w górę, otwartość troszeczkę.

 

Można też sprawdzić ludzi podając informacje albo dla nas nieistotną albo mniej lub bardziej przekręconą. Jeśli po dosyć długim czasie dowiemy się,że ten ,,miły jegomość" rozpowiadał o nas, chciał nas bezwzględnie wykorzystać - pa pa americano. Jednak polecam zależnie od warstwy społecznej - pożegnanie eleganckie lub wygaszenie znajomości poprzez niedawanie oznak hmm zainteresowania.

 

Wydaje mi się,że zadając takie pytanie masz problem natury samoocenowej,że tak to ujmę. A może wzorce/brak wzorców. Ktoś mądrzejszy może Ci powiedzie coś więcej. Ja tylko wyczuwam lekkie ,,nie halo" w pytaniu. Ale może jestem przewrażliwiony na tym punkcie.

 

Jednak co trzeba Ci przyznać - idziesz w dobrym kierunku. Stulejman Wspaniały na pewno zna bardzo dobrze temat.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezobowiązująca rozmowa z obca osoba, taka spontaniczna, jest zawsze mile widziana, i dobrze świadczy o nas samych.

 

Co do konkretnych szczegółów z naszego życia, oczywiste jest, że nie powinno się obcym osobom zwierzać ze spraw prywatnych. Tak jak Brat powyżej zauważył, na osobiste pytania należy odpowiadać wymijająco, lecz z klasa, tak by dać naszemu rozmówcy do zrozumienia, że nie powinno go to interesować.

 

Ogólnie jestem zdania, że zbytnia wylewność jest kiepskim pomysłem, nawet wśród bliskich nam osób, pewne sprawy po prostu lepiej zachować dla siebie. Pogadać przy piwie, czy dobrej butli zawsze warto, pośmiać się, pożartować, powspominać stare czasy, lecz uważam, że prawdziwy facet życie prywatne powinien traktować jak świętość, a więc liczba partnerek seksualnych, finanse, rozwój osobisty, stan zdrowia, czy ewentualne problemy warto trzymać dla siebie. Jeśli człowiek osiąga sukcesy, czy to prywatne, czy zawodowe, to swoją postawą będzie to wyrażał, i ludzie to sami zauważą ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.