Skocz do zawartości

Pudzian na temat instalacji LPG


Perun

Gaz czy nie gaz ?  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie zasilanie preferujecie z niżej wymiennych :) (zakładając,że płacicie za pełną eksploatację) ? Pojazdy elektryczne i koncepty na wodór i inne ciekawe paliwa w tej ankiecie pomijam celowo

    • Tylko benzyna
      13
    • Ropa
      6
    • LPG
      27


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.02.2018 o 15:11, Lukulus napisał:

Prawdą jest, że gaz szybciej wykończy silnik o jakieś 20%, bo jest suchym paliwem i nie smaruje tak jak benzyna. Jednak jeśli ktoś dużo jeździ i zamierza dłużej trzymać samochód naprawdę warto. Koszty mówią same za siebie. Tylko nie oszczędzajcie na przeglądach instalacji i jej eksploatacji. 

Uważam, że jest w tym trochę racji. Np. miałem  Astrę wspomnianą przez @Stulejman Wspaniały, F 1.6 16V. Oddałem przy przebiegu 450 tysi, a przejechałem 250 tys. na LPG. Po kilku latach mocnego użytkowania (5 lat) auto lepiej jeździło na LPG niż PB95, wtryski PB się zapiekły/zabrudziły od nieużywania. Pojawiły się kłopoty z zapłonem, szarpało na benzynie, auto na PB95 miało znacznie gorsze osiągi, siadła pompa paliwa, kable wysokiego napięcia wymieniane 2x częściej. W silniku w którym resurs się skończył, niekoniecznie był sens go ratować. Nie można stwierdzić, że to instalacja załatwiła silnik, bo na LPG po rozgrzaniu do 90 stopni auto jeździło przyjemnie, ale moje złe nawyki i oszczędności za wszelką cenę spowodowały uciążliwości w użytkowaniu gdy auto musiało jechać na PB95 albo było niedogrzane na krótkich odcinkach. 

 

Obecnie w samochodzie znacznie wyższej klasy również mam LPG i staram się na bardzo krótkich odcinkach (do 2 km) zimą nie używać LPG oraz raz na miesiąc/półtora spalić cały bak benzyny aby silnik jeździł identycznie na obu paliwach i zadbać o wtryski/komorę spalanie przez wspomnianą w temacie różnicę pomiędzy oboma paliwami. 

 

W sumie to instalacja V generacji, mimo niedawania maksymalnych oszczędności, dzięki dotryskowi benzyny silnik będzie lepiej się sprawował w dłuższej perspektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Pudziana.

 

Też jeżdżę na LPG od 3 lat i co mogę powiedzieć ?

 

Po pierwsze prawie 2x tańsza jazda. Trasę robię mając automat ,130KM i 10 litrów spalania gazu, a więc 100 km za 20 zł przy prędkości 130km/h. Nie ma tutaj konkurencji.

Po drugie ekologia. LPG jest najbardziej przyjazna środowisku.

Po trzecie. W porównaniu do głośnych, psujących się i zużytych diesli jest przewaga benzyny. Do tego LPG i mamy idealny zestaw.

 

Na miejscu rządzących do walki ze smogiem bym zrobił duże benefity dla posiadaczy LPG. Zlikwidować podatek na instalacje gazowe, możliwość odliczenia VAT od paliwa. Darmowe parkowanie w miastach lub za pół ceny. Jak widać, mało kto tam logiczne myśli :)

 

Kolejne auto też będzie w LPG.

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.