Skocz do zawartości

Wegetarianizm


Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce nadprodukcja wieprzowiny nie jest kwestią gry popytu-podaży, a tego, że państwo za to płaci rolnikom, bo oni nie mają co z tym zrobić (czytałem o tym w książce "Polactwo" Ziemkiewicza). Czyli np. w takiej kwestii to nie ma znaczenia to, czy to kupisz, czy też nie - zwierzę i tak zostanie zabite.

 

Gdyby nie interweniowało państwo odnośnie nadwyżek i nie interesowałoby go czy rolnicy mają komu sprzedać nadwyżki, to wtedy miałoby to znaczenie.

Oczywiście przez modę na wegetarianizm popyt jest mniejszy, ale zastępuje go ów państwo w tym przypadku. :)

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Amnesia Haze napisał:

Co sądzicie o jednym z najczęściej powtarzanych powiedzeń wegetarian, które mówi że poprzez zrezygnowanie z mięsa w swojej diecie nie przyczyniają się do mordowania zwierząt? 

Mnie przekonuje, nie widzę w tej logice jakichś drastycznych luk. Tak samo jak przekonuje mnie ktoś, kto nie chce kupować kradzionego/szabrowanego, bo tym samym skorzystałby na cierpieniu kogoś innego; albo rezygnuje ze wspierania przemysłu opartego na wyzysku, pracy niewolniczej.

 

Inna sprawa, że gdyby ludzie jedli więcej warzyw i owoców, zamiast najgorszej jakości taniego mięsa, poziom zdrowia też by się podniósł. Jeśli dietetycy o coś apelują, to zwłaszcza o zwiększenie ilości spożywanej zieleniny i zmniejszenie ilości spożywanego spożycia mięsa, nie na odwrót.

Edytowane przez Mr.Meursault
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso dzikie uważam można jeszcze zjeść bo nie było hodowane do tego tylko zabite jak w dawnych warunkach, ale od mięsa hodowlanego staram się trzymać z dala, póki co w diecie zostawiłem podroby gdyż są mega wartościowe i jem je z wielką wdzięcznością dla tego stworzenia że tylko wartości mi dostarcza jednak samo mięso czytaj filet z kuraka jest to bezwartościowy pokarm który spokojnie można zastąpić czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.