Skocz do zawartości

Nowy kanał na youtube i morda przed kamerą - doradzcie proszę.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem że będę występował przed kamerą - założę nowy kanał na youtube, nie związany nazwą z forum i moimi stronami, i będę trzaskał krótkie filmy. Kupię dobra kamerę, parasolkę z oświetleniem i wszystko co potrzebne do tego. Miejscówkę mam, ciuchy mam, jest ok.

 

Macie dla mnie jakieś rady? W jakim kierunku się rozwijać, o czym mówić? Youtube nie zaakceptuje tego co mówiłem, więc muszę na YT poruszać inne tematy. 

 

Muszę stworzyć content i pozyskać fanów, których strumień skieruję na forum i samiecweb, jak dokończą nad tym robotę.

 

Trochę się boję, ale trzeba to zrobić. Na vimeo to jest śmierć publiczna, życie jest tylko na youtube póki co. 

 

Doradzajcie Bracia. Teraz koniec z "honorem" i nie proszeniem o suby, tylko trzeba rozbujać kanał.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

inne tematy.

Można o np:

- pasje i ich rozwój

- ezoteryka (mało popularne raczej ale jak brak weny to można nagrać coś)

- sport, np o boksie, sztukach walki

- o wzorcach i ich zmienianiu

- o podświadomości ludzkiej

- mógłbyś wybierać co ciekawsze pytania z jakiegoś tematu lub forum i na jeden odcinek brać jedno pytanie i udzielać odpowiedzi np: czy jest sens wchodzić w związek z ex?

- oczywiście o kobietach, związkach

- o książkach, mógłbyś recenzować od czasu do czasu jakąś, tak samo filmy

Chyba tyle na razie mi przychodzi do głowy :D.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat seria odcinków „Jak stworzyć i napisać książkę”  Opisał byś,techniczne sprawy, z kim się dogadać  ,na co zwracać uwagę.

Najlepiej było by to rozbić na kilka filmików tematycznych np. pisownia, skład, okładka :D ,czas,wena,typowe błędy.  

    Jak miał byś „lepszy dzień” mógłbyś nakręcić jak wygląda firma od kuchni ,która robi książki ,wywiad z jakimś gościem lub na telefon. 

 

-2 temat coś z moto, lubisz motory :D
-3 Koty i pieski  jakie polecasz karmy ,kosmetyki,jakieś perypetie związane z Brajankiem (Dziewczyny to lubią ;)

-ASMR nagrania wyciszające przed snem skierowane do dziewczyn np. mruczący kot,głaskanie kota ,mowie poważnie!
-4 tematy lajtowe czasem coś o rzuceniu nałogów np. palenia.

Przy tych lepszych filmikach na YT ważny jest  montaż (cięcia filmu) daje to taki specyficzny styl . 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Voqlsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poradniki" - np. jak robić zdjęcia, kręcić filmiki, prowadzić bloga, napisać książkę.

Poza tym wszystko co zostało napisane wcześniej. Ten pomyśl o karmie dla kotów zajebisty xD "Mój kot kupowałby kobietopedię".

Edytowane przez Ksanti
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,

jeśli mogę coś doradzić, a życze Ci naprawdę jak najlepiej, to mów tylko o tym na czym się najlepiej znasz, czyli na relacjach damsko-męskich.

Używaj jednak łagodnego, profesjonalnego języka, nagrywając wszystko z dużo lepszym PR. 

Pomiń całkowicie temat hejterów (sławka, jego skody itd.) relgii, "brajanka" czy "żanetki".

Musisz dla osób nie znających Cię w sieci sprawiać dużo lepsze, bardziej profesjonalne wrażenie.

To moim zdaniem jedyna droga do rzeczywistego zwiększenia zasięgu forum braciasamcy.pl 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... szybko popularność mógłbyś wbić metodą Daniela Magicala, albo Rafatusa :lol:

 

A tak na serio to mi się wydaje, że treść o motywacji i odpieraniu ataków Januszy byłaby dobra. Warto też pójść w stronę walki z nieśmiałością i tego typu rzeczy. 

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Prawda jest taka że możesz, tak jak wspomnieli bracia wyżej, tworzyć materiały o dowolnej tematyce, może to być cokolwiek, najważniejsza i tak jest Twoja osoba, zobacz sobie jak zidiociałe są materiały tych popularnych "youtuberów", nie ważny jest content, ważna jest twoja osoba, jeśli wydasz się ludziom ciekawy, sympatyczny, zabawny to możesz nawet kręcić poradnik jak założyć prezerwatywę :) Ze swojego wertowania forum, wiem że masz sporą wiedzę popartą doświadczeniem w relacjach damsko-męskich, nie widziałem jeszcze na polskiej scenie YT kanału o tej tematyce prowadzonej przez gościa z głową na karku - masz tu więc pole do popisu ;) Wiem że są tego typu kanały prowadzone przez panie ale spójrzmy prawdzie w oczy, to co one robią to przekazywanie patologicznych zachowań i rozumowań innym paniom, do tego często nie poparte żadnym doświadczeniem. Weź się za to, przedstaw rzeczy takimi jakie są w rzeczywistości w "naukowy" sposób, rzetelny sposób. Może zrzucisz klapki z oczu całym oddziałom białorycerzy i uświadomisz jakąś garstkę pań - o ile to możliwe ;) Sam z chęcią poszerzę swoją wiedzę, tego nigdy za wiele.

Edytowane przez lxdead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Quo Vadis? napisał:

ezoteryka (mało popularne

No właśnie. Mało popularne. Ezoteryka na takim kanale odpada. Chyba, że Marek zrobiłby film o np. opętaniu przez demona :D Jeden youtuber zyskał na tym największą ilość widzów w czasie streama w Polsce :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Quo Vadis? napisał:

"Czy możesz wywołać ducha za pomocą tablicy Ouija?"

To byłoby dobre.

 

32 minuty temu, Syfik napisał:

Zdrowie/dieta.

To się nadaje.

 

35 minut temu, Ksanti napisał:

"Poradniki" - np. jak robić zdjęcia, kręcić filmiki, prowadzić bloga, napisać książkę.

Poradniki zyskują na popularności.

 

Edytowane przez MoszeKortuxy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może tematyka edukacyjno rozrywkowa była by dobra? O sytuacji w kraju, o życiu ludzi ze śmiesznymi problemami i tymi poważnymi. Fajnie by było jak byś kręcił takie filmy jak ponki czy vip bross . Moim zdaniem (i wcale się z ciebie nie naśmiewam) byłbyś bardzo rozpoznawalny. 

 

Jak się będzie nazywał kanał?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady, radźcie dalej. Poradniki odpadają - na czym ja się znam tak dobrze? Na niczym. Recenzje książek nie, bo trzeba przeczytać książkę, obecnie mam niewiele czasu i duża książka to tydzień :< 

 

Może pogodynkiem zostanę? :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gadane to o wszystkim możesz gadać. Raz smutno raz wesoło taki wachlarz emocjonalny, Co ja Ci będę pisał Marek. Przecież lepiej wiesz od nas. Od czasu do czasu  zanucisz muzę śmieszną, zatańczysz, takie tam.

Tylko że z drugiej strony wizerunek, noo właśnie też prawda.

Ale im więcej pomysłów Ci podsuniemy to wyciągniesz wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały 

Właśnie wysłuchałem Twojej nowej audycji. Mógłbyś stworzyć taki kanał na Youtube. Jak sam mówiłeś poruszałbyś neutralne i lekkie tematy, ale popularne. Pytanie czy to spowodowałoby, że będzie mniej audycji na Radio Samiec?

 

Największą popularność ma rozrywka np. pranki, żarty, śmieszne filmiki, fail'e, filmy ze zwierzętami, gry, muzyka.

Przykładami takich kanałów są np. Abstrachuje, Wardęga, Niekryty Krytyk, Blowek, Izak Live, Gimper, Rock czy kanały artystów muzycznych np. Justin Bieber Vevo.

 

Inną rzeczą na której można się wybić są ciekawostki, dramy, skandale, nowinki. Najlepszym przykładem jest Boxdel - wystarczy zobaczyć jego filmy. https://www.youtube.com/user/boxdel 

Obecne kanały shoterskie z tego korzystają, aby zdobyć popularność oraz youtuberzy, którzy komentują te dramy.

 

Kanały takie jak np. Planeta faktów też mają dzięki temu wielka oglądalność. https://www.youtube.com/user/cietyvlog

 

Oczywiście kanały komentatorskie mają wielką popularność, gdzie autor komentuje jakąś głośną sprawę. Tutaj idealnym przykładem jest Serafin  https://www.youtube.com/user/PoradySerafina

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się kanały z tzw. life hacki  jak "5 sposobów na..." https://www.youtube.com/user/5SposobowNa

 

Ludzie lubią też daily vlogi, ale tu już trzeba mieć stałą widownię, która będzie chciał oglądać codzienne filmiki z czyjegoś życia. Kanały sportowe mają coraz większą popularność. Kanały motoryzacyjne też cieszą się sporą popularnością.

 

Masz mnóstwo możliwości. Możesz spróbować wielu rzeczy i zobaczyć po wyświetleniach, które z Twoich filmów zyskują na największej popularności.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnemonic trafił w dyche moim zdaniem.

Nie ma sensu robić kanał o czymś, tylko aby go zrobić, bo to będzie sztuczne.

I tak jak zostało poradzone wyżej. Trzeba zmienić retoryke na bardziej przyjazną, zachować neutralność nawet w sprawach, które Cię osobiście bardzo wkurzają. Trochę porad odnośnie wyglądu, samorozwoju, jakie książki na początek, od czego w ogóle zacząć. 

Coś na wzór kanału alpha m. 

 

Edytowane przez typiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.