Skocz do zawartości

Nowy kanał na youtube i morda przed kamerą - doradzcie proszę.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Tematyka suplementów diety (bardzo szeroka branża- możliwość rozwoju swojej marki ),
Proste poradniki modowe "jak zawiązać krawat" Co roku wielu stołówkowiczów będzie miało szansę przez przypadek trafić na Twój kanał,
Tematyka zapisywania swoich snów i ich analizy (kiedyś wspominałeś coś o tym w radiu)
Life hacking sposoby na oszczędzenie kilku stów w roku np przez noszenie własnej  reklamówki wielokrotnego użytku, zamiast kupna jednorazówek za 70 groszy sztuka (przy założeniu,że kupimy jedną dziennie wydamy rocznie  252 złote !!!)
Uświadamianie kierowców i pieszych o zagrożeniach związanych z komunikacją
Gameplaye z gier strategicznych
takich jak Hearths of Iron, ale tego typu materiały są mało atrakcyjne dla ogółu
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że co to było dotąd tylko w lżejszym wydaniu, skupić się tylko na temacie, filmik max 20 minut

 

- duchowość;

- rozwój osobisty;

- psychologia związków (w lżejszym wydaniu dla mas) ;

- pokonywanie złych nawyków poradnik kompleksowy

- recenzja książek;

historyczne ciekawostki;

- polityka (w lżejszym wydaniu dla mas);

- nawet własne testy produktów które się ostatnio zakupiło;

 

ogólnie taki kanał lifestyle Marka czym się po prostu interesuje w życiu.

 

Nie ma sensu nagle się zmieniać pod jakieś dyktando i stać się nagle np. komentatorem patostreamów czy pranków bo to jest modne.

 

Najlepsze obecnie by było "przemiana - zdrowo schudłem 15 kg w 3 miesiące" dokumentować postępy i dawać rady co jeść czego nie jeść.

Ale żeby konkurować z multum fit kanałów to trzeba by tego dokonać i dokumentować na kanale. A to obecnie w modzie, jak grzyby po deszczu rosną nowe fit kanały.

Tylko 80% to ściema, wyciąganie kasy - jestem trenerem personalnym, kupuj odżywki (nic nie warte de facto). Mało jest szczerych kanałów z poradami z najlepszych książek naukowych.

Edytowane przez Maynard
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ma sensu podejmowanie działań, które są tylko i wyłącznie pod publikę/pod modę, bo wtedy kanał stanie się celem głównym, a przecież chodzi o to, aby w sposób dyskretny i delikatny uświadamiać ludzi i przekierować na forum. Tak więc moja propozycja może nie jest oryginalna, ale trzeba grać tak jak przeciwnik(youtube) pozwala. Żadnych kontrowersyjnych tematów, przekleństw, ryzyka- przeciwnik tylko czeka na kontratak, a my mamy spokojnie grać swoje, żeby nie narazić się na kontrę. 

 

Proponuję:

- ezoteryka;

- pasje;

- filmy na temat jak odnieśc sukces, jak znaleźc sens życia( ludzie uwielbiają takie gotowe rozwiązania w dzisiejszych czasach);

- zdrowie i dieta;

- polityka w nieco delikatniejszej formie, gdzie celem jest nakłanianie ludzi do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków

- relacje damsko męskie, gdzie podkreślane będzie, że związek nie jest do szczęścia, gdzie będzie to opisane wszystko bą tą, czasem z jakimś żarcikiem;

- raczej przestrzeganie zasad, że film będzie trwał od 15 do 20 minut( nie znam się na tym, ale kiedyś wspominałeś, że marketingowcy tak zalecają). Jedna audycja może byc dłuższa( tak żeby nie stracic uroku luźnych audycji, co jest Twoim elementem charakterystycznym) raz na tydzień, wtedy ludzi trzyma się w niecierpliwości w oczekiwaniu na dłuższą audycję( efekt jest taki, że bardziej to doceniają);

- tematy takie jak historia, jak filozofia( szeroko opisywane);

- robienie filmów w stylu pytania i odpowiedzi( gdzie w opisie są wypisywane minuty, w których odpowiadasz na konkretne pytania, niestety takie czasy, że ludzie chcą natychmiast odpowiedź i nie chce im się czekac całego filmu, żeby usłyszec odpowiedź na pytanie, które konkretnie ich interesuje);

- filmy w stylu czy warto studiować;

- bardzo fajny temat na pierwszy film- co zrobiłbym inaczej, gdybym miał 20 lat( temat podobny był na forum)

- czy pisanie książki jest trudne i czasochłonne?;

- czy pieniądze dają szczęście, życie z pieniędzmi a życie bez pieniędzy;

- walka z nałogami

 

I żadnego pieszczenia z subami, jeżeli warto to robic, to dlaczego nie prosic? Nie znam się na tym, nie jestem marketingowcem, ale jeżeli jest to skuteczne i zwiększa zasięgi to jak najbardziej tak. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z tym streamowaniem z gier, kiedyś pamiętam że Marek nagrywał jak grał w tego Farcraya(Rogacz Sławek, pamiętam do tej pory :D) co się na mamuty polowało i jeszcze jakąś inną grę coś w stylu GTA, dobrze było :).

Edytowane przez Młody_Pelikan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał dla kumatych, omawianie bierzacych wydarzeń bez komentarza by nikt się nie doczepił a kumaci i tak będą wiedzieć o co chodzi.

Pozatym trochę o pasji, hobby, ezoteryka - lepiej omijać tematy feministek, islamizacji, lgbt, gender, polityki i historii Izraela ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za tym, żebyś coś takiego otworzył. Możesz na początek mówić o wszystkim co Cie interesuje. O swoich pasjach, nowościach technicznych. Może jakieś testy sprzętu elektronicznego. Z czasem sam temat na kanale się wyklaruje. Pamiętaj, mądrych ludzi zawsze dobrze posłuchać, oby jak najwięcej takich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje książek, które już przeczytałeś i masz o nich wiedzę
- Relacje damsko-męskie, porady dla młodych mężczyzn, o czym myślą faceci i ogólnie te tematy

- Dzienne vlogi, jak miałeś ciekawy dzień, gdzieś byłeś, coś kupiłeś, coś przeżyłeś

- Samorozwój, sposoby na podwyższanie samooceny, jak rozwijać pasję, cenne rady
- Omawianie aktualnie dziejących się wydarzeń, wydanie nowej książki,na którą czekałeś, nowy film, pojawiające się nowe mody i trendy, co chcesz

Ogólnie tematy typowo, że tak powiem, pod publiczkę. Raczej nic kontrowersyjnego, ale musi być coś ciekawego. Na koniec każdego filmiku możesz zaprosić na forum, bądź inne strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie to tak obmyśliłem - nauczę się mówić do kamery i tyle razy to powtórzę, że zacznę czuć się swobodnie, bez lęku i stresu. Wtedy zacznę robić spotkania z ludźmi - które są najwydajniejsze pod względem finansowym. 

 

Co do Sławka, bankowo będą próbowali uwalić ten kanał - i niezależnie od tego czy im się uda czy nie, ja będę nabierał umiejętności. Mając umiejętności i wiedzę, strata kanałów itd., jest tylko przegraną bitwą, ale nie wojną. Zresztą w przeciągu max półtora roku Sławek będzie miał tyle spraw sądowych na głowie plus inne problemy, że bardzo wątpię by nadal hejtował.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał Radio Samiec na YouTube był rewelacyjny. Żałuję że go zdjęli. Jak dla mnie to powinieneś poruszać w dalszym ciągu takie tematy jak tam, może tylko w trochę bardziej wyważony sposób. Postarać się przemycić informację w taki sposób jak to robił Laskowik w PRLu. Żartem, cenzura nie miała się do czego doczepić a wszyscy i tak wiedzieli o co chodzi.

Osobiście nie zdążyłem przesłuchać wszystkich audycji, szkoda. Podobało mi się że tematy miałeś tam posegregowane tematycznie. Dla kogoś nowego jak dla mnie, łatwo było dotrzeć do tematów które interesowały mnie w pierwszej kolejności. 

A propos, jaka jest szanasa że YT przywróci twój kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Łabędź napisał:

Kanał Radio Samiec na YouTube był rewelacyjny. Żałuję że go zdjęli. Jak dla mnie to powinieneś poruszać w dalszym ciągu takie tematy jak tam, może tylko w trochę bardziej wyważony sposób.

Dokładnie, załóż Radio Samiec 2 i nawijaj dalej jak dawniej, tylko delikatniej (tam, gdzie trzeba) i jednocześnie więcej uwagi na reklamę i ogólnie na komercję.

 

Zaleta takiej opcji to przede wszystkim to, że możesz ruszyć już teraz, bo masz to wszystko w głowie.

 

Alternatywa to inny content, czyli wejście na pole, na którym się nie znasz (lub znasz, ale mało), czyli opóźniony start, przygotowania i potencjalnie więcej błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przed wrzutem na YT wysyłaj najpierw do wielkiego cenzora do zaakceptowania;)

 

Męskie biznesy, omawianie pomysłów Braci które się udały...i nie udały.

Maczugą po głowie, jak się podnieść po upadku.

Wrzutki kilka minut ze spraw bieżących.

Finanse, jak nie wtopić nie dać się okraść

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.