Skocz do zawartości

Nowy kanał na youtube i morda przed kamerą - doradzcie proszę.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, MG-42 napisał:

A może by tak, jak kto tylko może, nagrywać krótkie filmiki na telefonach, obojętne co ( z przyrody, ulicy, z drogi itd.) I to przesyłać gdzieś na kanał Radio Samiec i Marek by coś może wybierał z tego i komentował i  na YouTube wrzucał.

Bardziej przydatna byłaby kamerka GoPro niż telefon ze względu na jakość i wygodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepszym wyjściem dla Ciebie Marku były by tematy związane z relacjami damsko-męskimi, pozycją mężczyzny w współczesnym świecie, sposobach na zwiększenie swojej atrakcyjności w oczach kobiet, ogólne porady na temat życia i egzystowania w współczesnym społeczeństwie oraz porady związkowe. Nie polecam Ci nagrywać na temat ezoteryki i duchowości, bo przypniesz sobie tylko łatkę szura i będziesz stawiany na równi z Sanjayą i Moskalikową. Takie jest moje zdanie. 
Co do sposobu realizacji takich materiałów - nagrania na motocyklu (zwiedzanie miast) są dla mnie świetnie i fajnie mi je się ogląda. Ewentualnie jakieś pogadanki podczas spacerów, jednak wszystko zrobione w miarę profesjonalnie, GoPro z tym kijkiem, Maruś ładnie ubrany i wystrzyżony, ciemne okularki (mikrofon zewnętrzny bo jakość dźwięku to najważniejszy wyznacznik profesjonalizmu w nagraniu jak dla mnie)
Ewentualnie greenscreen, i jakaś fajna sceneria a Maruś zapodaje wykład + do tego fajny montaż i jakaś melodia w tle
+ troszkę clickbaitowych miniaturek i tytułów przyciągających uwagę bo to bardzo często jedyny i niezwykle skuteczny sposób na popularność (każdy większy yotuuber ci to powie)

ja tak widzę profesjonalny kanał Marka Kotońskiego - wybitnego znawcy kobiecej natury oraz autora książek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Klariett napisał:

relacjami damsko-męskimi, pozycją mężczyzny w współczesnym świecie, sposobach na zwiększenie swojej atrakcyjności w oczach kobiet, ogólne porady na temat życia i egzystowania w współczesnym społeczeństwie oraz porady związkowe

Marek już o tym nagrywał na Radio Samiec i usunięto mu kanał.

 

Jeśli Marek chce teraz założyć kanał, który ma zyskać dużą popularność to powinien poruszać tematy lekkie, łatwe i popularne. Clickbaitowe tytuły, napominanie o subach, łapkach w górę i uderzaniu w dzwoneczek, ekspresja emocji w czasie wypowiedzi na tematy głośne w Polsce i na świecie i szybko wzrośnie popularność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kryss napisał:

Męskie biznesy, omawianie pomysłów Braci które się udały...i nie udały.

Maczugą po głowie, jak się podnieść po upadku.

Wrzutki kilka minut ze spraw bieżących.

Finanse, jak nie wtopić nie dać się okraść

Jestem za. Wielu moich znajomych chciałoby mieć coś swojego lecz nie wiedzą co, gdzie i jak. A może poradnik biznesowy?

A może warto byłoby stanąć w opozycji do pato-youtuberów i nagrywać o rozwoju? Cykliczne streamy z codziennych ćwiczeń, przyrządzania posiłków na dietę czy chociażby nauki angielskiego z widzami. W grupie raźniej, a widzowie będą brać przykład z Guru. Chętnie posłuchałbym również książek czytanych przez Marka, np. jeden rozdział jeden stream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak pozostać sobą. I nie inspirować się innymi kanałami.

 

Ciekawą opcją co jakiś czas, może być podział materiału(odcinka) na dwie części czyli, poruszenie i ogólne rozwinięcie tematu na YT, ciąg dalszy odcinka z prywatnym komentarzem na Vimeo.

Taki odcinek #1a na YT i #1b a Vimeo.

 

Co do kamery, to ta sportowa Xiaomi którą masz Marku, przy dobrym doświetleniu, dobrze kręci w pomieszczeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje YouTube od roku 2007, nie jest on moim całym życiem, ale na pewno stawiam go w hierarchii aplikacji/mediów społecznościowych na zdecydowanym pierwszym miejscu (do tego stopnia, że potrafiłem przez parę lat nie mieć ani FB, ani IG, ani Twittera, ani Snapa - tylko YT).

 

Dlatego wypowiem się jako obserwator YouTube. Podkreślam, że nie trzeba się liczyć z moją opnią ;)))

 

Zależy w co celujesz Markos. Jeśli chcesz mieć widownie podobną jak wcześniej (jak wcześniej, czyli: między 5-20k), bądź minimalnie większą (tutaj jest szansa na liczby między 20-50k) to poruszaj podobne tematy do tych poruszanych na RS (oczywiście bardziej stonowane/cenzurowane) plus jakieś komentowanie czegoś, recenzje, opisanie jak wydawałeś książkę, może jakieś filmy o tym co w życiu przeszedłeś (choroba, hejterzy etc.). Na tych wcześniej wymienionych przykładach spokojnie byś zgarniał minimum 100k wyświetleń, ale jakoś w latach 2010-2013. 

 

Teraz na YT jest istny wysyp kanałów o podobnej tematyce, co z jednej strony jest ''zdrową konkurencją'' i w końcowym rezultacie walkę o widzów/wyświetlenia wygrywa ''lepszy'' (nie zawsze lepszy jako człowiek); mnie to osobiście wkurza, bo gości od podobnej tematyki jest minimum 10-ciu i tylko zajmują mi czas w szukaniu najrzetelniejszego. Osobiście nie lubię mieć za dużo do wyboru, przynajmniej w tej kwestii. Jak jest takich fachowców od danego tematu tak między 4, a 7 to już okej.

 

Aczkolwiek jeśli masz tą niepohamowaną ochotę się wybić kuresko to... musisz ogarnąć coś czego jeszcze na YT nie było. Wiem, brzmi banalnie, ale jak obserwuje tą platformę to co jakiś czas pojawia się ktoś, kto zapoczątkowuje coś nowego, prowadzi jedyny w swoim rodzaju kanał, potem przychodzą jacyś udolni/nieudolni naśladowcy, podchwytują pomysł i znowu robi się tłoczno -.- Jednak Ci, którzy wymyślają nowy kontent, później albo dalej są na topie albo są jednymi z lepiej oglądanych.

 

Przykłady ''prekursorów'' (mogę się mylić) :

- patostreamy - Magical/Rafonix ;

- kanały informacyjne - MaxTV/wRealu24 ;

- komentowanie YT lub życia społecznego - Maciaszek/Boxdel/Gargamel ;

- dokumentalne serie - BaldTV ;

- czarny i obrzydliwy humor - Urban i jego kanał/chwilami pyta.pl ;

- dziwny, czasami śmieszny humor - abstrachuje/kanał popka.

To pierwsze przykłady, które mi przyszły do głowy.

 

Marku, jeśli chodzi o Ciebie to czuje potencjał w... uwaga, uwaga...

- rapie (poważnie!), ale musiałbyś się przygotować na początku na możliwy hejt, chyba że masz zamiar nagrywać coś w stylu aktualnego OSTRa czy tam inne spokojne, życiowe rapsy, to aż tak nie jest atakowane,

- opowiadaniu o hejterach i chorobie (to oczywiście zależy od Ciebie, czy jakąkolwiek przyjemność sprawiałoby Ci patrzenie w obiektyw i opowiadanie o tych co najmniej przykrych sytuacjach, jednak w tych dwóch tematach widzę świetny materiał na książkę, więc czemu nie na YT ? ),

- nie zapominaj o sucharach, szczególnie tych dwuznacznych o jegomościu z ''Czynstochowy''; było to bardzo charakterystyczne w Twoich audycjach,

- nie zapominaj również na nowym kanale w co najmniej pierwszych 20 filmach wspominać o swoim byłym, usuniętym już koncie; przypominaj liczby jakie tam osiągnąłeś, liczbę subskrypcji; na pewno nie pozwól ludziom nie poznać Twojej wcześniejszej historii na YT,

- może komentarze dotyczące wykopu i treści się tam znajdujących, np. komentowanie tego co przez ostatni tydzień było tam najbardziej na topie; dzięki Tobie @Stulejman Wspaniały zainteresowałem się wykopem, a podobało mi się jak komentowałeś wykopowe tematy i nie widze, by ktoś to robił na YouTube.

 

 

 

 

Edytowane przez Kurt_Rolson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prośbę / pytanie techniczne do audycji na Vimeo. Niestety nie widzę w opcjach Vimeo możliwości zmiany szybkości filmu, można zmienić tylko rozdzielczość. 

Z tego co ustaliłem i jak zrozumiałem taką opcję musi ustawić autor filmu i wtedy widzowie będą mieli możliwość zmiany jego szybkości. Tutaj jest link https://vimeo.com/blog/post/playback-speed-control.

Bardzo proszę o sprawdzenie gdyż jest to fajna opcja dla osób, którzy mają mało czasu a Ciebie Marku można spokojnie słuchać w prędkości x2... a przekaz nawet wydaje się bardziej dobitny i bardziej trafia do pacjenta.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nagrywaj to co zwykle, ale bardziej hardcorowy kontent wrzucaj na viemo i na yt tylko adnotacje dawaj? A jakieś bardziej spokojne tematy na yt. Można przecież rozplanować, że 2 lajtowe tematy i jeden poważny jak coś Cię wkurzy, a chcesz by inni poznali Twoją opinię na ten temat. No i powoli trzeba zjeżdżać z czasu antenowego, bo format 40-60 minut jest zbyt długi. 15-25 minut, ale to już szczegóły, do których trzeba dojść i niech mądrzejsi w ten materii radzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hmm.. napisał:

Dzięki za podpowiedź, zainstaluję choć nie używam chroma to będę musiał zacząć. Jednak najlepiej jakby Marek uruchomił tą opcję dla swoich widzów i nie będzie trzeba nic kombinować.

 

Wczoraj oglądałem audycję i jest już uruchomiona. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.02.2018 o 13:55, Neandertalczyk napisał:
W dniu 11.02.2018 o 20:02, kryss napisał:

Męskie biznesy, omawianie pomysłów Braci które się udały...i nie udały.

Maczugą po głowie, jak się podnieść po upadku.

Wrzutki kilka minut ze spraw bieżących.

Finanse, jak nie wtopić nie dać się okraść

Jestem za. Wielu moich znajomych chciałoby mieć coś swojego lecz nie wiedzą co, gdzie i jak. A może poradnik biznesowy?

A może warto byłoby stanąć w opozycji do pato-youtuberów i nagrywać o rozwoju? Cykliczne streamy z codziennych ćwiczeń, przyrządzania posiłków na dietę czy chociażby nauki angielskiego z widzami. W grupie raźniej, a widzowie będą brać przykład z Guru. Chętnie posłuchałbym również książek czytanych przez Marka, np. jeden rozdział jeden stream.

To byłby według mnie świetny pomysł na kanał. Najpierw zrobić jakieś podstawy typu jak założyć firmę i wziąć dofinansowanie, później to rozszeszyć o o porady prawne, transwerowanie dochodów do rajów podatkowych itp. . Jeśli filmy będą ładnie zrobione (fajne animacje, muzyka, odpowiednia modulacja głosu itp.)to na 100% się rozwinie do całkiem dużych rozmiarów. Na polskim youtoubie nie ma takiego kanału (popularnego, fajnego - większość to jakieś smęty, gdzie nawet za dobrze autora nie słychać), a tematy pieniędzy, własnej firmy, podatków zawsze przyciągają ludzi. Pokazało by to również podświadomie innym, że Ci ludzie z radia samiec (a właściwie Marek) to nie jakieś obdartusy i bidaki tylko się znają na finansach i są kreatywni i ludzie byliby pozytywnie nastawieni.

 

Drugim fajnym pomysłem jest po prostu relacje kobieta-mężczyzna, tylko w wersji light. Po wersje hard zapraszamy na forum :P . Ale z drugiej strony wiązałoby się to z masą niedopowiedzeń, półprawd itp. (ale by przyciągało). Jednak tutaj jest np. Robert Marchel i kilku mniejszych, ale nadal dość dużych i szanse, żeby treść była bardziej przyciągająca raczej małe. 

 

Według mnie również kanał ze zdrową żywnością i odchudzaniem nie ma racji bytu w obecnych czasach - po prostu tego jest za dużo to raz, a dwa przykład Marka nie był by dobrą zachętą (trzeba by mieć do tego w miare wyrzeźbione ciało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CalvinCandie, to akurat jest normal wszędzie, gdzie prezenter widoczny jest tylko do pasa. Kiedyś chyba posłowie PiS mieli wielki problem, że reporterzy nie szanują miejsca, jaki jest sejm, bo latem byli ubrani w marynarki, koszule, krawaty, a na nogach spodenki ?

 

Edytowane przez typiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.