Skocz do zawartości

Moja relacja z kobietą typu borderline


Wilson

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie mi psychiatryczny żargon
Ja miałem historię z borderką po 2 letnim związku z mocno neurotyczną panną. Neutotyczce seks 2 razy dziennie sprawiał kłopot, a w pewnym momencie to 4 mce nie chciała ze mną sypiać (bo nie prosiłem rękę.... kurwa zniszczył bym sobie też z nią życie) to potem borderka co szybko skraca dystans i na zabawy łóżkowe ma często ochotę jest początkowo jak zbawienie
 

W dniu 9.04.2019 o 23:19, Libertyn napisał:

Jej kolejny partner miał po niej dwie kolejne. Jednak w jego przypadku to on był tym złym. Manipulującym socjopatą żerującym na jej lękach i zarobkach..

@alfa_sralfa Idź na terapie jeśli możesz. Swoją drogą wydaje mi się że border przyciąga osoby z deficytami w samoocenie.

z mojego doświadczenia to pary często się dobierają pod względem nasilenia  zaburzeń.... dlatego borderka często będzie mieć chłopa psychopatę - bo to ta sama pólka, w której prym wiodą chaos i potrzeba bodźców
Inna sprawa, że ludzie z zaburzeniami osobowości mają wpływ alloplastyczny - tzn sprawiają, że inne osoby, często wyżej od nich zorganizowane bardzo się regresują i zachowują w sposób dla siebie do tej pory niecodzienny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2019 o 22:18, Vospyl napisał:

z mojego doświadczenia to pary często się dobierają pod względem nasilenia  zaburzeń.... dlatego borderka często będzie mieć chłopa psychopatę - bo to ta sama pólka, w której prym wiodą chaos i potrzeba bodźców
Inna sprawa, że ludzie z zaburzeniami osobowości mają wpływ alloplastyczny - tzn sprawiają, że inne osoby, często wyżej od nich zorganizowane bardzo się regresują i zachowują w sposób dla siebie do tej pory niecodzienny

Niestety nie jest tak jak piszesz. Borderki przyciągają mężczyzn narcystycznych jeśli już. Generalnie narcyzi i borderzy się wzajemnie przyciągają. Narcyz daje borderce granice a borderka narcyzowi uwielbienie (w początkowej fazie). Borderki przyciągają mężczyzn nie tylko narcystycznych ale i niepewnych siebie, mało doświadczonych, czasem z problemami natury seksualnej (borderce daje to poczucie bezpieczeństwa, gdyż to dla niej oznacza, że jej partner nie odejdzie tak szybko)

 

Więc ja bym się na miejscu niektórych tutaj tak nie chwalił, że byli z borderkami. Taka deklaracja bardzo dużo mówi o takim delikwencie xd

 

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, to za bardzo uogólniasz. Zaburzeń osobowości jest dużo. Osobność unikająca na przykład raczej nie wpływa mocno na otoczenie.  Sprawa dotyczy raczej tych wkur... zaburzeń, które w otoczeniu mogą wywoływać dymy. Borderka może wywoływać np. agresję. To samo może wywoływać osoba HCP.

Edytowane przez Tarczowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tarczowy, można dyskutować czy borderki przyciągają facetów pierwotnie narcystycznych czy z obronami narcystycznymi. Inna sprawa, że narcyz często będzie mieć cechy psychopatyczne i psychopata cechy narcystyczne, z resztą czyste typy zaburzeń są rzadkie. Równie dobrze może się wiązać z innymi chłopami bez takich rysów
Uwierz, mi nikt tutaj się nie chwali tym, że był z borderką
Owszem, może mało zrozumiały skrót myślowy zastosowałem - pisząc o osobach z zaburzeniem osobowości miałem na myśli tzw wiązkę B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Vospyl napisał:

@Tarczowy, można dyskutować czy borderki przyciągają facetów pierwotnie narcystycznych czy z obronami narcystycznymi. Inna sprawa, że narcyz często będzie mieć cechy psychopatyczne i psychopata cechy narcystyczne, z resztą czyste typy zaburzeń są rzadkie. Równie dobrze może się wiązać z innymi chłopami bez takich rysów
Uwierz, mi nikt tutaj się nie chwali tym, że był z borderką
Owszem, może mało zrozumiały skrót myślowy zastosowałem - pisząc o osobach z zaburzeniem osobowości miałem na myśli tzw wiązkę B

 

Tutaj nie ma nad czym dyskutować, bo to znany psychologii fakt. Najczęściej z borderkami w relacje wchodzą narcyzi lub osoby z rysem narcystycznym. Stąd ukuto w psychologii określenie ''mordercze tango''. To nazwa opisująca relację narcyz-borderka, w której obydwoje przyciągają się i odpychają. Lgnięcie do siebie tych ludzi wiąże się ze specyfiką obu zaburzeń. 

 

Twierdzenie, że narcyz będzie miał często cechy psychopatyczne to również nieprawda. To że każdy psychopata to w pewien sposób narcyz nie oznacza, że każdy narcyz ma w sobie psychopatę.

Każda borderka i każdy border też ma w sobie silny narcyzm, ale to nie oznacza, że każdy narcyz ma w sobie pierwiastek bordera.

 

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Tarczowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 16:17, Tarczowy napisał:

 

Tutaj nie ma nad czym dyskutować, bo to znany psychologii fakt.

Po co dyskutować? Chciałem jedynie wymienić poglądy ?.  Z tymi faktami to bywa różnie, powtarzalność wyników badań w psychologii pozostawia sporo do życzenia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Vospyl napisał:

Po co dyskutować? Chciałem jedynie wymienić poglądy ?.  Z tymi faktami to bywa różnie, powtarzalność wyników badań w psychologii pozostawia sporo do życzenia 

 

Myślę, że ani mądrym ani racjonalnym jest podważać 20 lat badań w psychologii (od mniej więcej tylu lat wiemy już znacznie więcej na temat bdp) , tylko dlatego, że coś nam nie pasuje. Zaburzenia takie jak narcyzm czy borderline są już całkiem dobrze poznane i nie ma co tu podważać dorobku współczesnej psychologii. 

Edytowane przez Tarczowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tarczowy napisał:

Zaburzenia takie jak narcyzm czy borderline są już całkiem dobrze poznane

Fajnie że znane jest to od lat ale chyba PL nie ma za dużo fachowców w tym temacie bo na słowo zaburzenie borderline wywracają oczami albo jedyne co w tym temacie mają do powiedzenia to farmakologia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maVen napisał:

Fajnie że znane jest to od lat ale chyba PL nie ma za dużo fachowców w tym temacie bo na słowo zaburzenie borderline wywracają oczami albo jedyne co w tym temacie mają do powiedzenia to farmakologia :)

Borderline jest czasem takim workiem. "Jak nie wiadomo co dolega to pewnie borderline"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Ciężko pewne rzeczy zdiagnozować gdzie często się zdarza że nasze drogie panie wykorzystują wszystko nawet choroby i schorzenia psychiczne w celu manipulacji czy osiągnięcia jakiegoś celu. Już przerabiałem gdy znajoma sobie wymyśliła ciężką depresję aby manipulować rodziną .... masakra aktorka pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po 3 miesiącach spokoju gdzie laska z zaburzeniami miała takie fazy że strach było się odezwać kilka razy widuję ją na spacerze. Zimne i pogardliwe spojrzenie i jak najszybciej znika w tłumie ludzi. Pojawia się zaczepka na FB. Zero reakcji. Po następnych paru dniach pojawia się wiadomość tekstowa z prośbą o pomoc. Gdy w końcu odpisuję o co jej chodzi ? test w stylu proszę uratuj mnie bo zawsze byłeś ok a mój obecny partner mnie bije ?!?!?! robi się coraz ciekawiej.

Najśmieszniejsze jest to że już sam kontakt powoduje emocje nad którymi trudno zapanować.  Przestrzegam przed osobami z takimi zaburzeniami po raz kolejny.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 27.07.2019 o 17:40, maVen napisał:
W dniu 27.07.2019 o 17:40, maVen napisał:

Pojawia się zaczepka na FB. Zero reakcji. Po następnych paru dniach pojawia się wiadomość tekstowa z prośbą o pomoc. Gdy w końcu odpisuję o co jej chodzi ?

Musisz ją zablokować, zero kontaktu, one doskonale wiedzą co robią.

 

W dniu 27.07.2019 o 17:40, maVen napisał:

Najśmieszniejsze jest to że już sam kontakt powoduje emocje nad którymi trudno zapanować.

to znaczy, że wciąż o niej myślisz,że ma nad Toba władze. Zapomnij, zablokuj wszelki kontakt, tylko tak sie uwolnisz

Edytowane przez Wilson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.