Skocz do zawartości

Ścianka wspinaczkowa Pomysł na biznes


ORPIL3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci. Przy porannej kawie, wpadł mi do głowy pewny pomysł na temat biznesu. Mianowicie chodzi mi o ŚCIANKĘ WSPINACZKOWĄ. 

Miasto wojewódzkie, 173 tys ludzi. W mieście istnieje klub wysokogórski, który posiada już jedną ściankę w jednej ze szkół. Otwarta jest 4 dni w tygodniu po 1,5 i 3 godziny dziennie.

Zastanawia  mnie koszt wybudowania owej ścianki oraz koszt osprzętu ???   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ORPIL3 Na pewno jest to biznes, na którym nie możesz oszczędzać bo jednak od wykonania i solidności zależy zdrowie/życie ludzkie. W grę wchodzi chyba kupno miejsca/jakiejś hali bo jak postawisz konstrukcję to już raczej na stałe. No raczej koszta żeby to ruszyć są całkiem spore. Moduły, uchwyty, uprzęże i liny, karabińczyki, maty... Żeby się wspinać to potrzebujesz tak naprawdę tylko uprzęży, worka, magnezji i liny na osobę. Liny są często na stałe (nie wymienia się ich co osobę). Buty, kask i inne rzeczy opcjonalnie. Zatrudnienie instruktora z odpowiednimi uprawnieniami, cena od osoby między 10-15zł za godzinę + 3-5zł pożyczenie uprzęży. Osprzęt do tego będzie najtańszy - myślę, że kilkaset zł na osobę żeby zapewnić pełny ekwipunek (uprząż, buty, kask, woreczek, magnezję). Raczej trzeba być cierpliwym na zwrot z takiej inwestycji.

Tak to wygląda według mnie, wspinałem się troszkę amatorsko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Tobie zobaczyć kilka takich hal na żywo, zobaczysz co i jak. Polecam zainwestować w auto-asekurację (np. TruBlue). Do tego będziesz musiał wkręcić kilka osób ze świata wspinaczkowego do wkręcania Tobie nowych tras od czasu do czasu, żeby się stałym użytkownikom nie nudziło. W Wawie wejście jednorazowe kosztuje ~30pln. Do tego płatne dodatkowo uprzęże, buty, magnezja, itd. W zimie tłumy ludzi, latem jest już lepiej. Widać, że coraz popularniejszy sport z tego się zrobił. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.