Skocz do zawartości

Czy Islam jest nadzieją dla Polski


wroński

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ciekawy artykuł. Napisany jest w nieco prześmiewczym tonie jednak zawiera ziarna prawdy. Co wy myślicie o tym pomyśle? Pytanie skierowane oczywiście wyłącznie do samców.

 

"Nieco ponad 1000 lat temu przyjęliśmy w naszym kraju Chrześcijaństwo, a ściślej władca największego plemienia Polan przyjął Chrzest i misjonarzy, którym przydzielił solidną ochronę, żeby im się przypadkiem coś nie stało w ich misji nawracania i chrzczenia jego poddanych. Skutki ich misji widzimy po dziś dzień.

Jednakże patrząc na te 1000 lat, trzeba to sobie uczciwie powiedzieć nadal chyba mamy w sobie coś z pogaństwa, albowiem nasz Kościół jest silnie inny i różniący się od jego wersji w innych krajach. Czy nadal trzeba nas karać i straszyć diabłem? Ponieważ ciągle nie wszyscy zachowują się jak Chrześcijanie,  widać że się ono u nas nie przyjęło, a lokalna odmiana jest najdelikatniej mówiąc w wielu miejscach niespójna z oryginałem jaki przedstawia Nowy Testament.

Niedawno w Warszawie gościła misja interesujących gości, z Europy Zachodniej, gdzie od pewnego czasu postępuje radykalna islamizacja społeczeństw, z czego cieszą się miejscowe rządy – a autochtoni nieco mniej, co już wyraźnie nie podoba się przynajmniej części tamtejszych społeczeństw. W każdym bądź razie ci młodzi ludzie zrobili pierwszy krok – rozdawali ulotki na Placu Zamkowym w sercu Warszawy, stolicy katolickiego kraju i nikomu to nie przeszkadzało? Ciekawe, czy w centrum Rakki – stolicy tzw. państwa islamskiego, też można byłoby rozdawać ulotki informujące o chrześcijaństwie?

My, no nie da się tego ukryć, zbyt wiele nie osiągnęliśmy jako Chrześcijanie – po prostu ten system moralny i wartości jakie niesie – nie służy nam, nie spaja nas wewnętrznie i nie stanowi dla naszego zagrożonego z każdej strony państwa istotnej podpory w funkcjonowaniu jako organizm zespolony. System wartości chrześcijaństwa zwany Dekalogiem – nie przyjął się u nas w pełni.

Istnieją poważne przesłanki stwierdzające, że powoli zmierzamy w stronę laicyzacji, czego dowodem jest coraz mniejszy wpływ Kościoła na społeczeństwo – Polacy w znacznej mierze są zawistni, kradną, oszukują (w tym państwo), piją alkohol, uznają stosunki poza małżeńskie, żyją bez ślubu, pojawiają się dowody na publiczną afirmację mniejszości obyczajowych itd.

Państwo nie ma już oparcia w organizacji kościelnej, której przedstawiciele są podzieleni co do zasad generalnych dotyczących państwa, do tego stopnia, że część z oficjalnych funkcjonariuszy chciała opowiedzieć się po jednej ze stron.

Być może trzeba poszukać innej religii? Innego systemu kulturowego? Nieco innej moralności? Religii, która NIE JEST W STANIE SIĘ OBEJŚĆ bez ODNIESIENIA DO SACRUM! Być może potrzebujemy takiego nowego porządku, nowego jako doświadczenie dla mas, a zarazem ucieczki przed laicyzacją i władzą oficjalnych przedstawicieli Kościoła dominującego, ponieważ w nowym wyznaniu po prostu nie byłaby dla nich miejsc.

Być może więc takim rozwiązaniem dla naszego Narodu jest właśnie Islam? Może poprzez „nawrócenie” na wiarę objawioną przez Proroka Mahometa, bylibyśmy w stanie zmobilizować nasze społeczeństwo do życia w jedności? Przecież zdaje się w noworocznych pogadankach apelowała o to pani premier Kopacz i pan prezydent Komorowski? Poza tym – co jest bardzo ważne, Islam – silnie wzmocniłby także nasz wizerunek wśród sąsiadów? Być może moglibyśmy liczyć na potężnych, wpływowych i zamożnych współwyznawców.

Przede wszystkim jednak najbardziej zyskalibyśmy na Szariacie, czyli systemie prawa jaki jest skorelowany z wierzeniami Muzułmanów, a w swojej wymowie jest niesłychanie zasadniczy, Moglibyśmy wówczas dywagować – co zrobić w takiej, a nie innej sprawie – moglibyśmy np. kamienować cudzołożnice itd. Na pewno znając mentalność Polaków, tego typu rozwiązania jak właśnie publiczna chłosta, ścinanie głowy i inne – bardzo by nam przypadły do gustów, wręcz wypełniając wzorcowo pustkę jaka tkwi w Narodzie. Przede wszystkim zlikwidowalibyśmy legalne używanie alkoholu!

Sama idea, co do formuły jest może nieco utopijna, ale to nic innego jak jedynie sposób dostosowania się Polski do trendów wyraźnie widocznych w Europie. Nasze państwo bezwzględnie by skorzystało na tej przemianie, albowiem same zmiany tak bardzo napędziłyby gospodarkę, że mielibyśmy wzrost gospodarczy, nikt nie zadawałby głupich pytań po co 16 mln na świątynię.

Oczywiście trzeba byłoby także pomyśleć nad rebrandingiem NAZWY PAŃSTWA, GODŁA no i oczywiście równouprawnieniem języka Świętej Księgi – Koranu w Polsce. Musielibyśmy wybrać, czy bliżej byłoby nam do Szyitów, czy Sunnitów, ale są dość dobrzy religioznawcy, którzy bez problemu powinni w tym dopomóc.

Na samym końcu trzeba byłoby jeszcze rozstrzygnąć, czy przejście na nową religię państwową byłoby obligatoryjne, czy też mieszkańcy mogliby płacąc haracz pozostać przy swoich dotychczasowych gusłach lub lokalnych odmianach chrześcijaństwa w płaszczach i ze świętymi obrazami, których symboliki nie rozumieją i nie są w stanie zrozumieć? Prawdopodobnie kwestia podatkowa załatwiła by sprawę – a dodatkowo wprowadzono by wymóg, żeby wszyscy na publicznych etatach bezwarunkowo byli Muzułmanami.

Co do plusów proponowanego rozwiązania, na pewno byłoby to wielkim uproszczeniem dla systemu edukacji, albowiem byłaby w nim tylko jedna pozycja – Święty Koran, nie byłoby kłopotów z podręcznikami! Natomiast co do minusów, to nie ma się chyba po co wypowiadać przedwcześnie, jest raczej kwestią otwartą jakbyśmy się nazwali, ale może Rzeczpospolita Islamska?

Jeżeli kogoś nie udało się przekonać, niech sobie uświadomi, że mógłby mieć cztery żony i one wszystkie musiałyby się go słuchać! Czy to nie jest wspaniały i ostateczny argument za dokonaniem konwersji? Powinien przekonać przynajmniej przeciwników Gendera! Najważniejsze, że znowu zadziwilibyśmy świat, a zdaje się o coś takiego apelowała pani premier w przemówieniu noworocznym!"

 

żródło; http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28776

 

A ja zostałbym Nowym Prorokiem. Naszą nową religię należy w końcu dostosować do polskich realiów. Byłoby cudnie :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chrześcijaństwu znacznie bliżej do wartości islamskich, niż "wartości europejskich". Skoro więc bez przeszkód jest wszędzie gdzie tylko możliwe promowana UE, to nie widzę powodów, by zabraniać promowania islamu.

 

Dodatkowo autor tekstu dość jednostronnie - w kwestiach kluczowych dla tego forum - patrzy na islam:

 

moglibyśmy np. kamienować cudzołożnice itd.

 

Nie mam rodziny w kraju islamskim, więc wiedzę opieram tylko na internecie, ale: nieporównanie więcej jest skazanych za cudzołóstwo na śmierć mężczyzn niż kobiet, tylko nasze media o nich nie mówią.

 

Jeżeli kogoś nie udało się przekonać, niech sobie uświadomi, że mógłby mieć cztery żony i one wszystkie musiałyby się go słuchać!

 

Mężczyzna w islamie ma nie tylko prawa, ale i obowiązki. Np. w 100% ma łożyć na utrzymanie żony i dzieci, a żona - jeśli zarabia - może wszystkie zarobione pieniądze przeznaczyć sobie na korale, bransoletki,... cokolwiek co jej się podoba. Utrzymanie czterech żon (i dzieci) to nie taka prosta sprawa i mało kto mógłby sobie na to pozwolić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ambroży. Z pewnych względów bliższy jest  mi model holenderski gdzie to żona pracuje na 2 etaty a mąż siedzi na socjalu. No, ale tam można mieć tylko jedną żonę.

W przypadku orginalnej wersji z 4 żonami, trzy by zapieprzały a jedna rodziła dzieci i zajmowała się domem.

Bliska jest mi sprawiedliwość tak więc rola pani domu byłaby przechodnia. Tak powiedzmy co 2 dzieci.

Takie podejście do kwestii wielożeństwa postrzegam jako sprawiedliwe i bardzo właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma sukcesów ponieważ panoszy sie Katolicyzm...Popatrz na kraje w których dominuje odłam protestancki. Księża czyli agenci obcego panstwa zeruja na Polsce juz kilkanaście wieków...Zastraszają od dziecka diabłem i piekłem...Niestety widac efekty:  smutek , wszechobecna zlosc, chciwość i tak dalej? Biblia mowi o czymś w ogole innym ,niestety polakom nie chce sie zaglądać do Biblii i przyswajają sobie info  wprost  mównicy od księdza plebana , który często gesto ma wiele własnych problemów z osobowością i sexualnoscia co widac i słychać od czasu do czasu w POlsce. Nie wiem jak Wy ale ja  się uważam BIblie za drogowskaz bo jest tam wiele naprawdę ciekawych zagadnień które można wcielić w życie ...Co do Islamu. Koran to taki kopiuj wklej troszke z BIbli i Tory wymieszany z Talmudem zero innowacji i czegoś nowego prócz strachu, mordów i tak dalej ...Nie sadzę aby cokolwiek dobrego przyniósł nam Islam jeśli takowy zadomowił się u nas . Wystarczy spojrzeć na Kraje Arabskie które  sa często zacofane kulturowo, żeby nie ropa i zachodnie inwestycje  w wielu z nich jedli by piach na pustyniach, nic nigdy nie wymyślili prócz terrorystów. Niestety Katolicyzm jak i Islam nie pasowały by do naszego modelu Panstwa i społeczeństwa. Katolicym jest troche jak komunizm, niby zajebisty system ale w praktyce wiemy jak to sie skończyło...Co do żon w Islamie, mam kilku znajomych muzułmanów z racji tego iz przebywam na codzien w Uk, sprawa wyglada tak że możesz miec druga żone, pod warunkiem że pierwsza sie zgodzi na druga i tak dalej. Natomiast sytuacja z dziewicami w niebie, uważam ze jest mocno podkoloryzowane aby mieć więcej wierzących i zachęcić ich do wyznwania tych wartości które tam są s, podobnie jak w Katolicyzmie czyściec...Kilka kopert i jest szansa na niebo :) Reasumując; Islam to wroga idelogia oparta na bezwgledności, fanatyzmie i  tak dalej...To nie religia a ideologia .Nikt mi nie powie że Islam to ''religia'' pokoju, mieszkam w kraju w którym jest ich bardzo dużo wiec wiem co pisze...Podobnie Katolicyzm, nic nam dobrego nie przyniósł...Wspólnym mianownikiem tego i tego jest strach a jak wiemy to najsilniejsza emocja dzieki której można manipulować co zreszta widac od tysięcy lat, oglupione leniwe społeczeństwo...Niestety uważam że katolicyzm zrobił więcej zła Polsce niż komuna :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Islam też upadnie:
http://www.theguardian.com/world/video/2015/jan/11/muslim-drag-queen-pakistan-performance-video

Pozostało pierdolnąć atomem i zejść na 200 lat do bunkrów.
Roślinki odżyją, lasy odrosną i zapełnią się zwierzyną.
Wtedy ten cały cyrk zwany cywilizacją można będzie zacząć od początku. 


ED: Szwecja już podjęła decyzję:
http://speisa.com/modules/articles/index.php/item.676/sweden-to-reward-returning-isis-jihadists.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żydów jest zbyt dużo i na zbyt wielu wysokich stanowiskach...Polacy są tego świadomi ale co może zrobic zwykly Kowalski w starciu z armia, policja, rządem, służbami specjalnymi i tak dalej i tak dalej? Jakbyśmy sie zebrali to może byłby ''Majdan'' ale niektórym nawet na paliwo nie starczy żeby dojechać na miejsce walki...Czasami się zastanawiam czemu Polacy lubią mieć pana nad sobą? U nas w kraju to nawet kilku Panów ; Żydo-komunisci, kościół i tak dalej :)Efekty znane od lat...Niestety, nasza legendarna odwaga ulotniła sie chyba razem z II wojną..Stalin i Beria wiedzieli co robią mordując cała inteligencje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Korwina, może ma niektóre pomysły z dupy, ale to i tak by była jakaś zmiana, bo tak cały czas po, pis, a państwowej służby zdrowia od tak o by nie zlikwidował, zawsze to lepiej, jakby nawet taka zmiana zaszła.

Co do żydów, akurat zostałem wychowany w takiej rodzinie, która interesuje się kulturą żydowską, sztuką, literaturą, kuchnią i nie podzielam wielu Waszych poglądów antysemickich. Polska ludność ma jedną zaletę, która jest wadą, jest zbyt honorowa i kiedy żydzi chcieli się odwdzięczać, polacy mówili, że nie chronili ich, za nic w zamian. Poza tym mam wielu kolegów, którzy jak Wy na tych żydów cały czas wrzucają "spalić ich" to bym kurwa złapał za morde, dał zapalniczke, benzynę i żyda i pal go kozaku... Pokaż mi kurwa, jak się pali żyda.

Co do inteligencji zgadzam się. Co do dekomunizacji, to na całym świecie jest tak, że jak posmarujesz, to będziesz miał dobrze, tutaj chodzi o jednostki i system wartości ludzi, a w większości wypadków to zawiść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie Islamu złamałoby supremacje kobiet w koloni polskojęzycznej od sztychu. Dla męzczyzn jedyne trudności to - nie wolno źreć prosiaków i chlać, chociaz z tym chlaniem to juz zalezy, bo taki islam bosniacki jakoś rakije dozwalał przynajmniej przymykali Bosniacy oko na ten punkt programu Mahometa.Tak czy inaczej, zarówno chrzescijanstwo jak i sekularyzacja dożywają swoich dni.

 

To co odstręcza wielu przyzwoitych ludzi od islamu to podgrzewana przez pachciarzy gorączka medialna o ostrzu antymuzułmanskim, lemingi i reszta boją sie islamu, bo ten oznacza ZASADY, mniej lub bardziej rygorystyczne. Ten cały ISIS to mógłby być zmielony w kilka dni przez operację panstw zachodnich we współpracy np. z Ruskimi, ale tzw. zachodnia opinia publiczna takimi własnie obrazkami czuje sie po prostu zastraszona.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prędkość ziemia.uwielbiam to.komuś obalić teorie żydka ajnsztajna?ztym tam czasem i prędkoscią? :D

To elementarne, drogi pikaczu.

Czas nie istnieje, istnieje tylko pamięć o wydarzeniach a z tą wiadomo różnie bywa. Prędkość z kolei jest urojeniem, fałszywym wymysłem wielkiego szatana i jego konfratrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakiej kategori pytamy czy Islam jest nadzieja dla Polski? Jesli chodzi o kobiety które maja nieograniczona wrecz włądze w Polsce to tak owszem, jesli natomiast chodzi o gospodarkę i ekonomie to nie, większość krajów Arabskich to zacofane ludy które bez ropy jedli by trawe i piach :) Islam istnieje jakieś 1500 lat i nie słyszałem o jakimś wynalazcy muzułmańskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Islam istnieje jakieś 1500 lat i nie słyszałem o jakimś wynalazcy muzułmańskim :)

Eeee? Matematyka, astronomia, medycyna i inne takie to jak rozumiem nic...

Przy arabusach ta Europa/świat zachodni to trzeciorzęd. Biją ich tylko chinole.

Piszę oczywiście o "dawnych dziejach" a nie tym co obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.