Skocz do zawartości

Wąsy


Gr4nt

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat właśnie tutaj bo chciałbym poznać również opinie Pań na temat zarostu męskiego w postaci wąsów. Wiem, że nie modne i źle się kojarzy - nikt nie chce być wąsatym Januszem, moda za to nakazuje dziś mieć pełną drwalopodobną brodę ale jak się spojrzy na stare zdjęcia lub ogląda niektóre filmy to widać mężczyzn z wąsami którzy wyglądali raczej dobrze.

 

Powołam się choćby na kultowe już wąsy Toma Sellecka, czy Burta Reynoldsa. Byli też Stalin i Hitler, Wałęsa, Piłsudski, mój dziadek. Sam chętnie bym zapuścił wąsy ale zbyt zależy mi na opinii kobiet aby zrobić to bez należytej konsultacji :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od twarzy i od typu planowanego wąsa : ) Ja tam lubię wąsy, ale nie każdemu to pasuje. Kiedyś mój Chłopak przyszedł na randkę z wąsem, moim pierwszym skojarzeniem na jego widok była bezwłosa świnka morska z czymś dziwnym na ryjku :D Jemu po prostu pasuje kilkudniowy zarost, taki po całości.

Natomiast tak jak napisałeś, Tom Selleck z wąsem wyglądał świetnie, nie wyobrażam sobie go w innej wersji. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że można dobrze wyglądać w wąsach, ale muszą być gęste i zadbane.
Wąsy tych wszystkich facetów, których podałeś (nie licząc Twojego dziadka, bo nie widziałem), to moim zdaniem wyglądają paskudnie, właśnie jak typowego Janusza.
Podobają mi się takie, jakie pokażę niżej na fotkach, sam bym mógł takie zapuścić, ale o takie długie, to trzeba dbać, używać olejków i innych dupereli, żeby dobrze wyglądały.
handlebar-mustache.jpgHandlebar-Mustache-Retro-Hair-.jpg

Moustache.jpgMoustache_products_image_low_res_grande.

 

  • Like 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wąsy niby według pań "nie modne" (znaczy im się nie podobają). Jeśli Ci zależy żeby trzasnąć sobie wąsa a i kobitek nie odstraszyć, zawsze możesz trochę oszukać i dorzucić do nich krótki zarost, jak Henry Cavill, i problem z januszostwem z głowy ;)

 

48E9CC7900000578-0-image-a-24_1517884280

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wąsy fajna sprawa, ale według mnie dużo zależy od fryzury, to nadaje kontrast. Tyczy się to wszelkiego zarostu, to że nasi ojcowie/dziadkowie wyglądali/wyglądają jak Janusze sprawia to że często golą włosy na "łysą pałę", albo na jedną długość, w zestawieniu z wąsem wygląda to komicznie.

 

Btw: @Gr4nt w fajnym towarzystwie swojego dziadka umieściłeś. :D

Edytowane przez Mazel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blck.shp Chyba żartujesz :) Bardziej naciąganych i pozerskich wąsów nie znam ;) Od razu mi się kojarzą z tym pajacem od Pietruchy wystylizowanym sztucznie.

Pietrucha.png

Takie wąsy dzisiaj pasują tylko na imprezy w stylu lat 20 czy coś. Johnny Depp z tym swoim dziewiczym zarościcikem też wygląda średnio. Myślę, że dziś wąsy wyglądają dobrze tylko z brodą. Do wąsów jak Selleck trzeba mięć typowo męską twarz i wyglądają super od określonego wieku. To co na górze jest to wystylizowane na siłę stuleje z twarzami nastolatków. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko
Pozerskie i naciągane? Może dla Ciebie. Jaki jest inny cel posiadania wąsów, jak nie dobry wygląd? A chyba nie powiesz mi, że zwykłe wąsy (które kojarzą się z zaniedbaniem i lenistwem) wyglądają lepiej, od tych 'pozerskich'?
Dla Ciebie mogą być pozerskie, dla mnie wyglądają świetnie, nadają uroku i wyglądają zadbanie. 

11 minut temu, Tomko napisał:

To co na górze jest to wystylizowane na siłę stuleje z twarzami nastolatków. 

No rozbawiłeś mnie :lol: Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że inne osoby z innymi wąsami, to typowi Janusze alkoholicy i będzie to takie samo z dupy stwierdzenie, jak Twoje.

Edytowane przez blck.shp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blck.shp Dla mnie właśnie są pozerskie i naciągane. Inne zastosowanie poza wyglądem? Nie mają. Chociaż na te zawijane można pewnie dostać zniżkę na wegańskie pączki i bezglutenowe pierożki z jarmużem a na wąsy w stylu Sellecka zniżkę na barze na dobrą whiskey ;) Co kto lubi.

@Berkanan Franco w "The Deuce" jest świetnie wystylizowany, pasują mu. Do tego jeszcze ta skórzana kurtka i koszule z dużym kołnierzem ;) Cały serial jest rewelacyjnie zrobiony. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomko napisał:

Inne zastosowanie poza wyglądem? Nie mają. 

No a jakie, powiedz mi, zastosowanie mają wąsy? Mają dawać jakieś supermoce, czy co, bo nie rozumiem? Tak samo, jak włosy, mają dobrze wyglądać.
Tobie się nie podobają, spoko. Dla mnie wąsy typu Selleck wyglądają, jakby nie chciało mu się ich ogolić, albo zapomniał.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blck.shp No napisałem, że nie mają innych zastosowań. To nie był sarkazm. Mamy inny gust i tyle. Może u ciebie wyglądałyby dobrze, ale na modelach co pokazałeś to wg mnie słabo. Chłopięce twarze starające się wyglądać dostojnie. Coś jest w tych wąsach teraz co mi wch...j nie pasuje, jest bardzo niespójne. Jak patrzę na stare zdjęcia mężczyzn z takim wąsami to to wszystko spójnie wygląda. Dzisiaj na siłę. Ale czaję klimat. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blck.shp Coś z tymi super mocami i wąsami jest jednak na rzeczy, tylu naszych królików miało albo zarost albo sumiaste wąsiska i byli przekurwami, ba nie tylko królowie :D a Ci bez zarostu czy wąsów to były nie małe pizdy pod rządami których coś traciliśmy - coś jest na rzeczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko

Tak jest, ja to w ogóle bardzo lubię stylówę z lat 70tych. Świetna też była stylizacja Ethana Hawke z filmu "Predestynacja". Zapragnęłam kupić Konkubentowi taką koszulę, jaką aktor tam nosił, ale ona została uszyta specjalnie do filmu, nie ma takiej w sprzedaży.
Zresztą Hawke też nosił w tym filmie wąsy i były dobre!

Znalezione obrazy dla zapytania ethan hawke predestination

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wąsy to tylko w zestawieniu z brodą, w innym wypadku bardzo ciężko będzie Ci osiągnąć efekt taki jak Ci panowie na obrazkach. Ich cały image daje taki efekt, że nie wyglądają jak Janusze, czyli ubiór, fryzura, rysy twarzy i zawód który wykonują też ma znaczenie, inaczej odbiera się celebrytów, a inaczej zwykłych ludzi.

Wszystkie zestawienia jakie są Ci proponowane wyłącznie z brodą.

wastopad.jpg

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wąsy są okropne...:wacko:

Postarzają mężczyzn szczególnie około 40, 50. Elegancki mężczyzna musi być ogolony, ewentualnie minimalnie krótki zarost, przynajmniej ja w takich gustuje. Broda jakaś zadbana ujdzie w tłoku, ale też nie bardzo mi podchodzi. 

Także wąsom mówię stanowcze NIE! :lol::lol: 

35 minut temu, wojkr napisał:

Dobry wąs  to podstawa dobrej minety :lol:

U Janusza z pewnością. :lol:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepiej w samych wąsach wyglądają mężczyźni po 40-tce ale też nie każdemu będą pasować... Wszystko zależy między innymi od rysów twarzy, sylwetki no i... stylu bycia. Dodają one charakteru i facet dzięki nim wygląda dojrzale, z klasą;) Zauważyłam też że dużo facetów decyduje się na wąsy w celu podkreślenia swojego statusu np często spotyka się biznesmenów, doktorów z wąsami. ;) Dużo też znam facetów po 40-tce, którzy są już ustabilizowani w życiu, mają rodziny duży majątek etc. Nie wiem czy jest jakieś wytłumaczenie na to i dlaczego tak jest. Są to jedynie moje obserwacje. :) 

 

Moim zdaniem jak już jakiś facet decyduje się na wąsy i chce, żeby to się dobrze komponowało z jego osobą, musi się upewnić czy pasuje to do jego garderoby i czy dobrze się w nich czuje...czy jak je zapuści nie będzie wyglądał jak typowy "Janusz". Np taki dres czy pan w sandałach + wąsy już może wyglądać dość komicznie i automatycznie przychodzą do głowy stereotypy albo po prostu gryzie się to z całokształtem ;) i oczy aż szczypią jak się widzi to połączenie :P No ale jak ktoś lubi taki styl i dobrze się czuje... good for him, tylko wiadomo, że może mieć wtedy węższe grono kobiet nimi zainteresowanymi ;)

Poniżej przykłady gdzie wg mnie wąsy wyglądają u panów elegancko:

Znalezione obrazy dla zapytania wąsy lata 80

l_wasy.jpg

 

Natomiast u młodszych same wąsy wyglądają przeważnie tak:

z19798039IH,Dawid-Podsiadlo.jpg

od razu co mi przyszło na myśl... "wygląda jak jakiś facet o artystycznej i wrażliwej duszy :P w skrócie : cipeusz. :P "

tutaj też niezbyt się to dobrze komponuje moim zdaniem...:

Znalezione obrazy dla zapytania młodzi mężczyźni z wąsami

MOUSTACHE_2721196b.jpg

A tu dość komicznie wręcz... :P

 

Jednak tak siedząc w tym temacie i przeszukując internety...natknęłam się też na całkiem nieźle prezentujących się panów w wieku ok 25+ w pełnym zaroście (broda + wąsy) coś jak tu:

to-get-down-to-the-quick-of-it-respect-m

140581-wasy-i-zarost-dopasowane-do-fryzu

kirli-sakal-ve-kisa-erkek-sac-modelleri-

Znalezione obrazy dla zapytania wąsy lata 80

Tacy jak najbardziej na TAK  :wub:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hippie z tych co wstawiłaś temu rzeczywiście pasuje taki zarost...:wub:

Nie podobają mi sie jakieś dłuższe brody, ale taka długość dodaje męskości. I dla mnie dobrze to wygląda tylko na brunecie. :P Ogólnie mam słabość do brunetów. :D

Ale same wąsy w ogóle mi nie podchodzą, fuuuuj (wiem że to kwestia gustu). ;)

 

140581-wasy-i-zarost-dopasowane-do-fryzury-moda-meska.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust zarost służy zakrywaniu głupiego/paskudnego ryja.

Wąsy jako takie świetnie sprawdzają się w ramach maskowania wad rozwojowych.

Albo inaczej.

Broda + wąsy często całkowicie zmieniają wygląd.

Bez nich ten sam typ prezentuje się, tak jakby, co nieco, odrobinkę, może ciut ciut, chujowo :blink:

 

Tak więc widząc takiego zaroślaka uśmiecham się pod nosem wyobrażając sobie makabrę jaką przysłaniają jego twarzowłosy :D

 

Edytowane przez wroński
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.