Skocz do zawartości

Wąsy


Gr4nt

Rekomendowane odpowiedzi

Zarost jest ok.

 

Wystarczy go dopasować do własnej twarzy.

 

Hmmm.... Może kiedyś zapuszczę?

 

Kiedyś czytałem historię, w której jakiś facet zapuścił brodę i wyglądał tak dobrze, że zaproponowali mu posadę modela xd

 

http://m.geekweek.pl/aktualnosci/28339/60-latek-zapuscil-brode-i-zostal-modelem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Hippie said:

Oj żebyś wiedział :D To jedno z najlepszych zastosowań :D

Wiadomo, staropolska tradycja z 13 księgi Pana Tadeusza hahaha

 

5 minutes ago, Hippie said:

I już rozwikłałam zagadkę, dlaczego tak naprawdę mnie pociągają faceci z brodą ...:lol:

Mówiliśmy o wąsach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wroński napisał:

Broda + wąsy często całkowicie zmieniają wygląd.

Bez nich ten sam typ prezentuje się, tak jakby, co nieco, odrobinkę, może ciut ciut, chujow

Całkowicie się zgadzam. Niektórzy mają naprawdę śmieszne, dziecinne ryje haha i broda z wąsami dodaje +10 do wyglądu. Człowiek wygląda bardziej męsko, zanika ta dziecinna buźka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wąsy to tylko w połączeniu z brodą. Klasycznie bez żadnych tuneli w uszach czy kolczyków w uchu, nosie itp. 

gentleman-with-slicked-back-old-school-h

Oczywiście kształt twarzy jest ważny oraz fryzura. Ogólnie rzecz biorąc jak ktoś ma taki prostokątny typ twarzy to będzie mu pasowała każda fryzura czy nawet jej brak. Kwadratowy kształt w sumie też pomaga. Niestety typowa słowiańska uroda to twarz okrągła bądź owalna. Rzadziej trójkątna.

 

Same wąsy kojarzą mi się z tym.

Beard-Styles-for-Round-Faces.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak ktoś się dobrze czuje z wąsikiem czy bródką - dlaczego nie.

Ważne by dobrze się czuć dla samego siebie nie dla kogoś czy po coś.

 

A tak od siebie - wąsik czy bródka, zarosty różnej wielkości - jednym pasuje, dodając uroku, a drugi wręcz nie, szpeci. 

To trzeba po prostu wypraktykować.

Korzyść z zarostu taka, że się zaoszczędzi na maszynkach, bo już mało kto umie się posługiwać brzytwą, a to najlepsze do golenia.

 

A osobiście nie przepadam za wąsem czy brodą - uraz z dzieciństwa. No może delikatny zarost, ale to naprawdę musi pasować. 

 

Czy jest moda na to - nie zauważyłam, bądź nie zwracałam na to uwagi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie piszecie, jednak po przeczytaniu, dalej nie wiem czy zapuszczać wąsy czy nie :)

 

Rozmyślając w dalszym ciągu nad zarostem męskim ciekawi mnie dlaczego w ogóle mężczyźni zaczęli się golić. Przecież dajmy na to 300 - 400 lat temu każdy szanujący się facet musiał mieć zarost, taki czy inny. Z biegiem czasu brody zaczęły zanikać. Czy wzięło się to z lepszego dostępu do coraz lepszych narzędzi do golenia, czy może chęć przypodobania się kobietom - a może tajny plan o ujednoliceniu płci zaczął się już dawno temu i jednym z pierwszych jego elementów było przekonanie facetów żeby się pozbyli owłosienia na twarzy? Dzisiejsza moda na drwala z brodą to tylko anomalia w ogólnym trendzie.

 

Widział ktoś Św. Mikołaja bez brody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gr4nt u staroobrzędowców i prawosławnych którzy są w mniejszości wyznaniowej, ale na moim terenie zamieszkania jeszcze występują, mężczyzna po osiągnięciu pewnego wieku musi zapuścić brodę, ponieważ pop/nastawnik nie pochowa. Tzn. że nie będzie obecny podczas obrządku pochówku. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gr4nt Bo pytasz o kwestie gustu, a ten każdy ma inny.

 

Na podstawie powyższych wypowiedzi widać, że pozytywny efekt samego wąsa jest ciężko osiągnąć. Poza dobrym kształtem twarzy musisz zadbać jednocześnie o odpowiedni styl ubioru.

 

Z zarostem i wąsem jest łatwiej. Tak, jak ktoś wspomniał, zarost maskuje conieco, przez co w zdecydowanej większości przypadków nie pogarsza albo poprawia wygląd.

 

W mojej opinii - wąs, choćby ładny, to tylko do podziwiania z odpowiedniej odległości, bo niestety całowanie nie jest najprzyjemniejsze, a podczas jedzenia zupy na wąsach zostawiasz sobie deser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mloda napisał:

W mojej opinii - wąs, choćby ładny, to tylko do podziwiania z odpowiedniej odległości, bo niestety całowanie nie jest najprzyjemniejsze

+

8 minut temu, zuckerfrei napisał:

Ja tam na całym ryju nie gole się nawet 3 tygodnie a wąsa czasem podetnę i wyglądam jak wkurwiony talib w boeingu!

I już wiemy dlaczego ciapaci mają powodzenie wśród Europejek - nie drapią wąsem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gr4nt napisał:

I już wiemy dlaczego ciapaci mają powodzenie wśród Europejek

Ha, ha, ha, dobre :D. Zawsze mnie to zastanawiało, co one widzą w nich. :D

 

Ja ani jednej Europejki nie żałuję jak idzie z takim - a wręcz - dobrze takiej - mamy naszych fajnych chłopaków, a one - tfuuuu - bleee. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre poleciały na nich, bo w Polsce ich szanse na znalezienie partnera były bardzo małe. Mam znajomą o obecnie arabsko brzmiącym nazwisku, po mężu. Z dzieckiem wróciła do Polski, na wieść o ciąży brązowy małżonek kazał jej się wynosić. Znajoma jest bardzo mocno przy tuszy, z naprawdę wielkim zadkiem. W Polsce zero atencji, a mentalnie to typ księżniczki, więc jej odwaliło, jak w końcu ktoś ją poadorował. Tymczasem adorator zasadził się na obywatelstwo.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.