Skocz do zawartości

Trening klatki piersiowej


Assasyn

Rekomendowane odpowiedzi

Buszując troche po forach spotkalem sie z wieloma opiniami na temat wyciskania i robienia masy na klatke...Niestety pomieszanie z poplątaniem. Za każdym razem jak robiłem klatke było tak

 

-Wyciskanie na płaskiej 4x12,10,8e

-Wyciskanie na skosie 4x10,8,8

-Rozpietki 4x 8

 Oczywiście zwiększałem ciężar w stosunku do mniejszej liczby powtórzeń. Problem polega na tym że chyba to hujowy układ bo mało mi wchodzi...Byc może za mały ciezar albo słabo dobrane ćwiczenia...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że robiłeś 12,10,8 po kolei i powtarzałeś to 4x następnie przechodząc do następnego ćwiczenia tzn jak wyżej, skos?

Ciężaru nigdy nie jest za mało, licz się technika i skupienie na mięśniach, odpowiednie tempo wyciskania, jeśli to ogarniesz możesz wtedy trenować sztangą 20kg i będziesz rósł tylko trzeba jeść ale nie chleb kurwa!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WarszawskiKoks zrobił zajebisty film o budowaniu mięśnia. Zajrzyjcie na YT, tam jest wszystko omówione.

Są trzy rodzaje ćwiczeń:

- na objętość (więcej powtórzeń mniejszy ciężar)

- na adaptacje mięśniową ( czyli siła, duży ciężar mniej powtórzeń )

- na eksplozywność ( te akurat nie są tak ważne w kulturystyce, ale można je dodawać)

To co najważniejsze by mięsień rósł to progres w OBJĘTOŚCI treningu, czyli tego ile ciężaru łącznie przerzucisz. W kwestii co wykonywać to są plusy i minusy każdego rodzaju ćwiczenia, ale że liczy się głównie objętość to najlepiej jakoś łączyć te rzeczy.

Przytrzymywanie czy przedłużanie ruchu zmiejszą w konsekwencji objętość, więc to nie jest wcale dobre. Technika jest ważna, ale też nie ma co przesadzać liczy się ciężar. Jak ktoś zaczyna dopiero to wtedy wiadomo, że praca nad techniką to priorytet ale potem niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia to jedno, a jak z jedzeniem ? Wiesz co jeść ? Wiesz ile potrzebujesz jeść ? Wiesz jaki masz bilans energetyczny ? Budowa domu składa się nie tylko z robocizny, ale z odpowiednich materiałów do budowy... W sumie to nie napisałeś co tez chcesz osiągnąć, ot tak pier.....ąłeś posta.... Domyślcie się drodzy czytelnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WarszawskiKoks zrobił zajebisty film o budowaniu mięśnia. Zajrzyjcie na YT, tam jest wszystko omówione.

Są trzy rodzaje ćwiczeń:

- na objętość (więcej powtórzeń mniejszy ciężar)

- na adaptacje mięśniową ( czyli siła, duży ciężar mniej powtórzeń )

- na eksplozywność ( te akurat nie są tak ważne w kulturystyce, ale można je dodawać)

To co najważniejsze by mięsień rósł to progres w OBJĘTOŚCI treningu, czyli tego ile ciężaru łącznie przerzucisz. W kwestii co wykonywać to są plusy i minusy każdego rodzaju ćwiczenia, ale że liczy się głównie objętość to najlepiej jakoś łączyć te rzeczy.

Przytrzymywanie czy przedłużanie ruchu zmiejszą w konsekwencji objętość, więc to nie jest wcale dobre. Technika jest ważna, ale też nie ma co przesadzać liczy się ciężar. Jak ktoś zaczyna dopiero to wtedy wiadomo, że praca nad techniką to priorytet ale potem niekoniecznie.

Wk kieruje swoje filmiki do idiotów i idioci sie nim jarają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie o którym wspomniałem było odniesienie do konkretnej książki i badań, a treść ta jest uzasadniona. Można sobie to sprawdzić. 

 

To co mówisz to twoja opinia. Dla mnie prowadzą kanał dla pasjonatów, a oczywistym jest, że trzeba mieć swój własny rozum. Zawsze i wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie poukładał sobie w głowie że systemetyka treningu jest ważna,hooya mi da trening objetosciowy jeżeli wczesniej nie robiłem siłowego i na odwrót.a samym treningiem objetosciowym to mozna urosnac na koksie i to z marnym efektem. Ogólnie koles jest lekkim pośmiewiskiem na scenie kultutystyki i trójboju B)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie poukładał sobie w głowie że systemetyka treningu jest ważna,hooya mi da trening objetosciowy jeżeli wczesniej nie robiłem siłowego i na odwrót.a samym treningiem objetosciowym to mozna urosnac na koksie i to z marnym efektem. Ogólnie koles jest lekkim pośmiewiskiem na scenie kultutystyki i trójboju B)

 

Widziałeś ten film? Tam nie ma mowy o treningu objętościowym, a jeśli już to można z tego filmu wyciągnąć wniosek dlaczego on nie zadziała. Jest natomiast mowa o zwiększeniu wagi całego ciężaru przerzuconego w czasie treningu [co nazwane zostało objętością], a to dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś w ogóle ten film? Tam nie ma mowy o treningu objętościowym, a jeśli już to można z tego filmu wyciągnąć wniosek dlaczego on nie zadziała. Jest natomiast mowa o zwiększeniu objętości ciężarów przerzuconych w czasie treningu, a to dwie różne rzeczy.

trening objetosciowy to trening objetosciowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co najważniejsze by mięsień rósł to progres w OBJĘTOŚCI treningu, czyli tego ile ciężaru łącznie przerzucisz. W kwestii co wykonywać to są plusy i minusy każdego rodzaju ćwiczenia, ale że liczy się głównie objętość to najlepiej jakoś łączyć te rzeczy.

 

Trening objętościowy, to jeden z rodzajów treningu.

 

- na objętość (więcej powtórzeń mniejszy ciężar)

 

Cały sens filmu mówi o tym, że rodzaj nic nie znaczy jeśli nie zwiększy się objętości całego ciężaru na jeden trening. Ergo wskazują na to, że robienie treningu siłowego ma sens bo można w ten sposób zwiększyć ciężar również w treningu objętościowym. Każdy z tych treningów odpowiada za inną stymulacje mięśnia. Objętościowy sprawia, że włókna będą większe, siłowy sprawi, że będzie więcej włókien i będą bardziej unerwione (co poprawia kontrolę i ilość ciężaru który można podnieść w czasie treningu).

 

Nie wiem jak to bardziej łopatologicznie wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.