Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

"Instytut Socjologii wraz z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ zapraszają na konferencję:

Dni Gender w Fizyce

która odbędzie się w dniu 8 marca 2018 roku w godzinach od 10.00 do 15.00 w sali A-1-13 w budynku Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ przy ulicy St. Łojasiewicza 11 w Krakowie.

Konferencja stanowić będzie okazję do wymiany wiedzy, poglądów i dobrych praktyk z zakresu osiągania równości płci w naukach ścisłych. Podczas tego jednodniowego wydarzenia przedstawiony zostanie projekt GENERA (Gender Equality Network in the European Research Area) oraz wyniki, przeprowadzonych w jego ramach w latach 2016-2017 badań jakościowych i analiz danych ilościowych.

W drugiej części konferencji eksperci i ekspertki wezmą udział w dyskusji o możliwych rozwiązaniach i kształtowaniu polityk służących osiąganiu równości płci wśród społeczności fizyków i fizyczek.

Konferencja ta skierowana jest zarówno do publiczności akademickiej, jak i wszystkich jednostek finansujących badania z zakresu nauk ścisłych, organizacji pozarządowych i innych podmiotów chcących zaangażować się w działania na rzecz promocji równości płci w fizyce i szerzej, w naukach ścisłych.

Serdecznie zapraszamy!

Konferencja odbędzie się w języku polskim, a udział w niej jest bezpłatny"

 

28058497_960801150742477_215764132700817

 

Jak widać niektórym już ostro idzie w dekiel, przy tym już nawet postulaty Trzaskowskiego mają większy sens. Podam przykładowe zagadnienia do ewentualnych badań, na pewno im się spodoba:

Wybór płci przez elektron na podstawie jego funkcji falowej.

Przekroczyć horyzont zdarzeń - sztuczne ograniczanie kobiet przez patriarchat.

Rola gender w Wielkim Wybuchu.

 

Przy okazji można odpowiedzieć na pytania występujące na plakacie:

Jak zwiększyć równość płci w fizyce?

Zazwyczaj wystarczy schudnąć do tej samej masy.

Dlaczego niewiele kobiet studiuje fizykę?

Bo mają mniejsze odchylenie standardowe w swojej populacji.

Jak wspierać kariery fizyczek?

Tak samo jak kariery fizyków, podobno chcecie równości ^^

 

I na co te wszystkie konferencje? :)

Edytowane przez Ancalagon
 • Like 1
 • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już to dzisiaj w necie, ale zapomniałem wrzucić na forum :D 

Rozumiem, że w ramach walki w imię "równości" kobiety, które będą chciały stać się fizykami dostaną bonusowe punkty rekrutacyjne tylko z tego względu, że są kobietami? :) 

 

Czy tylko mi twarz tej kobiety z grafiki kojarzy się z Joanną Scheuring-Wielgus? :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieli dodać, że na tej konferencji będzie poruszony temat dla pań XXL jak oszukać grawitację ;) oraz jak cofnąć się w czasie, czyli jak mieć zawsze 18 lat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy

To jest oczywiście Maria Skłodowska-Curie, nawet by mi przez myśl nie przyszło porównywać Jej do tego planktonu. Generalnie dodatkowe punkty rekrutacyjne na pewno nie przejdą, ale już przy stypendiach mogą się dziać cuda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Komuna miała jedną bardzo charakterystyczną cechę - "władza" gadała swoje a ludzie wiedzieli swoje (wyłączając zgraję głupców i pożytecznych idiotów). W obecnej rzeczywistości pod niebieską banderą jest tak samo, tyle, że na razie nie wykształcił się w pełni prześmiewczy język aluzji i metafor, prześlizgujący się do kultury przez cenzurę.

 

Ale akurat wierzę w fizyków. To często ludzie bardzo zręcznego i ciętego dowcipu. Niemal jestem przekonany, że wykładowcy skręcą sobie ostrą bekę z tematu, za pieniądze tych, którzy nic z tego nie zrozumieją, wychodząc finalnie na durniów. Wszystko odbędzie się zgodnie z projektem, choć wbrew jego intencjom. Prawie chciałbym tam pojechać i posłuchać z jaką finezją szyderstwo będzie poganiało kolejne szyderstwo. Ale jak to w fizyce - czas, czas, czas...

 

@Ancalagon może idź i zrób relację/reportaż?

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

Nie dość, że o tej porze mam wtedy spotkanie, to jeszcze impreza jest na drugim końcu miasta na kompletnym odludziu. Musiałbyś znaleźć jakiegoś chętnego studenta, ja niestety te kilka lat za stary jestem :P

Zależy właśnie, kto będzie to prowadził. Ze strony fizyków pewnie byłyby podśmiechujki, ale sprawdziłem program na stronie  http://www.dnigenderwfizyce.confer.uj.edu.pl/program.

 

10.00 – Rejestracja/kawa

10.30 – Powitanie - prof. dr hab. Ewa Gudowska-Nowak, Dziekan WFAIS UJ

10.45 – Projekt GENERA - założenia, cele i efekty - dr Thomas Berghoefer, Koordynator projektu GENERA

11.15 – Czy fizyka ma płeć? - prezentacja wyników badań  przeprowadzonych w ramach projektu GENERA, wywiady pogłębione z fizyczkami i fizykami z 8 krajów europejskich - dr Paulina Sekuła, dr Ewa Krzaklewska, dr Justyna Struzik, Ewelina Ciaputa, Instytut Socjologii UJ

Dyskusja

12.15 – Przerwa kawowa

12.45 – Jak osiągnąć równość płci w naukach ścisłych? – panel dyskusyjny dot. dobrych praktyk z zakresu równości płci w edukacji i nauce - Anna Knapińska, OPI; dr Marta Łazarowicz - Fundacja na rzecz Nauki Polskiej; dr Magdalena Wencka, Instytut Fizyki Molekularnej PAN Poznań; Katarzyna Jurzak, Pełnomocnik Rektora ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów

14.15 – Lunch

15.00 – zwiedzanie Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris UJ

 

Same kobiety w dyskusji nie wróżą nic pozytywnego ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@Ancalagon o w dupę.

 • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Ancalagon napisał:

Jak osiągnąć równość płci w naukach ścisłych?

Proste, usunąć zachęty które mają kobiety chcące studiować nauki ścisłe. W naukach ścisłych pojęcie równości oznacza co innego niż w dzisiejszych naukach humanistycznych. Ludzie powinni iść na studia ze względu na zainteresowania, wiedzę i umiejętności, a uczelnie powinny przyjmować uczniów na podstawie wiedzy i osiągnięć kandydata, płeć nie powinna się liczyć, ale feministki chcą by właśnie płeć była istotnym współczynnikiem w wyborze kandydata. W Szwecji dzięki takiemu podejściu, kobiety studiujące nauki ścisłe mają zdecydowaną przewagę nad kolegami, chociażby dlatego że mają dodatkowe pieniądze, uczelnia bardziej przychyla się do inicjatyw i prac naukowych kobiet oraz władze uczelni chcą by kobiety odnosiły sukces, bo to daje im lepszą pozycję i możliwość pochwalenia się "postępowością".

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Beckenbauer napisał:

W Szwecji dzięki takiemu podejściu, kobiety studiujące nauki ścisłe mają zdecydowaną przewagę nad kolegami, chociażby dlatego że mają dodatkowe pieniądze, uczelnia bardziej przychyla się do inicjatyw i prac naukowych kobiet oraz władze uczelni chcą by kobiety odnosiły sukces, bo to daje im lepszą pozycję i możliwość pochwalenia się "postępowością".

Dokładnie. To doprowadzi tylko do dyskryminacji mężczyzn w fizyce. Tym kobietom nie zależy na rozwoju fizyki tylko na "równości".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niezła beka, gendery wprowadzają do fizyki hehehe. Lewaków to już naprawdę pogrzało. 

 

19 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

Czy tylko mi twarz tej kobiety z grafiki kojarzy się z Joanną Scheuring-Wielgus? :D 

Obawiam się Bracie, że tylko Ty tak ją skojarzyłeś:P 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udało im się zaorać nauki humanistyczne i środowisko artystyczne, więc teraz biorą się za nauki ścisłe. To jest ekspansja lewicy na nowe terytoria.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Przez MoszeKortuxy
   Źródła: http://www.eskarock.pl/eska_rock_news/harvard_zakazal_klubow_jednoplciowych_chyba_ze/150474
   https://www.wykop.pl/link/4177107/harvard-zakazuje-klubow-jednoplciowych/
   https://www.dailywire.com/news/26802/harvard-university-bans-single-gender-clubs-unless-emily-zanotti
    
   Jawna dyskryminacja mężczyzn w USA. Nie mogą tworzyć klubów tylko dla mężczyzn, a kobiety mogą mieć swoje tylko kobiece kluby.
   Co sądzicie na ten temat Bracia?
    
   Uniwersytet Harvarda uważany jest za jedną z najbardziej prestiżowych uczelni, która ma swoje nienaruszalne zasady. Niedawna decyzja uczelni zaskoczyła wszystkich, a chodzi o bractwa jednopłciowe.
    
   Wynika to z kilku apelacji oraz dyskusji, które miały zakazać w bractwach między innymi czarów. Tym razem zabroniono bractw jednopłciowych, jednak jest jeden wyjątek, mogą istnieć bractwa złożone tylko z kobiet. Czemu tak jest?

   Po ogłoszeniu zakazu bractw jednopłciowych, kobiety zaczęły protestować, mówiąc, że jest to dyskryminacja. Władze uczelni postanowiły pozostawić bractwa jednopłciowe tylko dla kobiet. Pytanie tylko, czy mężczyźni nie poczują się w tej sytuacji dyskryminowani.
    
    
   Ta sytuacja pokazuje, że wystarczy protestować, pokrzyczeć i będą ustępstwa. Kobiety to potrafią i dlatego mają przywileje. Mężczyźni niestety nie chcą tego robić i męska pozycja stale słabnie w społeczeństwie.
  • Przez MoszeKortuxy
   http://nczas.com/2018/02/21/w-odmetach-feministycznego-szalenstwa-dziewuchy-w-gore-kiecki-zaczela-sie-nowa-akcja-odzyskajmy-nasze-p-y/
   Feminizm to jedna z wielu patologii nowoczesnego społeczeństwa XXI wieku. Warto mieć to środowisko na uwadze i starać się go unikać w życiu realnym, gdyż jest ono niebezpieczne i może powodować długi okres zażenowania  
    
   Mają nawet własną stronę - https://www.raisingtheskirt.com/about.html
    
   Piszcie co sądzicie na temat tej akcji? Czyżby to jakieś nawoływanie samców do kopulacji? 
    

    
   Amerykańskie feministki rozpoczęły wielką akcję w mediach społecznościowych. Chodzi w niej o to, by zadrzeć kiecę i obnażyć się, by „uczcić” własne genitalia.
    
   Akcja nazywa się Zadzierając kiecę”. Główne jej hasła to: „Reclaim your c*nt”,  „Reclaim our c*nt.” („Odzyskaj swoją piz.ę”, „Odzyskajmy swoje piz.y”. Nic nie poradzimy na to, że tak to sobie wymyśliły).
    
   Akcję rozpoczęła niejaka Nicola Hunter, która jest zmiennopłciowa, albo tylko lubi się przebierać. Najpierw przeprowadziła „dogłębne badania, by sporządzić rys historyczny sromu i jego znaczenia na przestrzeni wieków”.
    
   Jak już zrobiła te analizy to wpadła na pomysł zrobienia akcji „Zadzierajmy kiecki”, która ma być rodzajem manifestacji, czy czegoś tam. Generalnie chodzi o to, by zadrzeć kiecę i pokazać genitalia.
    
   Ma to zakwestionować sposób w jaki media prezentują kobiece ciało i definiują jego piękno. Zadzieranie kiec i pokazywanie genitaliów ma też „obnażyć społeczny i kulturowy status kobiet”.
    
   Pomysł obnażania się chwycił i Live Arts Development Agency zaczęła przeprowadzać kilkudniowe warsztaty.
    
   Jak opowiada prowadząca kurs ekshibicjonizmu Dawn Felicia Knox warsztaty „kreują intymną przestrzeń oraz doświadczenie i koncentrują się na obserwacji, uczeniu się i odzyskiwaniu piz.y.”
    
   Są też wykłady o społeczno-kulturowej historii sromu i dziejach zadzierania kiecek.
    
    
   Uczestniczki i aktywistki chcą rozpocząć publiczną dyskusję o „znaczeniu pi.dy dla ludzi i wszystkich płci”. „W przyszłości inicjatywa „Zadzieramy kiecę” ma być „bezpieczną przestrzenią dialogu dla rożnych społeczności„.
    
   Po tych deklaracjach uczestniczki publikują rożne zwierzenia o tym co im się zrobiło jak się obnażyły.

   – Jestem bardziej połączona z moja waginą i mam większe poczucie, że jest moja własnością – pisze jedna z ekshibicjonistek.
    
   Inna znów pisze, iż jest podniecona na myśl o „wspólnej przyszłości  (z innymi uczestniczkami warsztatów) i „odrzuceniu uczucia, że jest to (wagina) tylko otwór do dostarczania innym i sobie przyjemności.
    
    
  • Przez MoszeKortuxy
   Feministki chcą niszczyć patriarchat i konserwatyzm dlatego nawiązują swoją działalność do książki i filmu dla mężczyzn  Kobiety jak to kobiety - zawsze podążają za mężczyznami 
   Powitajcie "Femme Feral" - kobiecy Fight Club z UK mający na celu obalić konserwatywny rząd 
    
    
   Nie wiem czy wiecie, ale powstała też fabularna wersja kobiecego Fight Club  "Female Fight Club" - https://zalukaj.com/zalukaj-film/27350/female_fight_club_2016_.html
   Oto opis tego filmu na zalukaj:
   "To opowieść o tajnych, podziemnych i bezwzględnych walkach kobiet rządzonych przez sadystycznego samca. Główna bohaterka (Amy Johnston) będzie chciała ocalić swoją siostrę od tego szaleństwa, a przy okazji obalić męskiego tyrana..."
    
   Nie wiem jak Wy Bracia, ale ja uważam, że ten temat idealnie nadaje się do działu "Śmieszkowanie"  
   Piszcie co sądzicie na ten temat  Zachęcam do wesołej dyskusji! 
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×