Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Ancalagon

PolitiScales - jak prezentują się Twoje preferencje polityczne?

Rekomendowane odpowiedzi

Wypełniłem test ze strony http://www.politiscales.net/, można wybrać polski, ale ponoć niektóre tłumaczenia są kiepskie. Ja rozwiązywałem po angielsku i dopiero w wynikach przełączyłem na polski (trzeba zmienić en_US na pl_PL). 117 pytań, w związku z czym do rozwiązania trzeba mieć trochę wolnego czasu, ale robi się w miarę sprawnie.

Wyniki są na końcu generowane poprzez link, u mnie wyszedł w takiej postaci:

http://www.politiscales.net/pl_PL/results/?s0=40&s1=45&m0=36&m1=31&j0=26&j1=52&c1=67&c0=21&femi=10&e1=57&e0=24&b0=38&b1=40&p0=10&p1=74&t1=57&t0=17&prag=100

XVU8Oo2.png

Sumarycznie wyszedł mi:

Pragmatyzm : polityka obiektywnie sprowadza się do patrzenia gdzie występują problemy i próby rozwiązania ich według dostępnych środków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Ksanti

Nawet nie próbowałem odpowiadać po polsku, tam gdzie to znalazłem też mówili o kiepskim tłumaczeniu. W oryginalnym angielskim wszystko jest w należytym porządku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Obleśnie Przystojny
      Witam, zachęcam do oglądnięcia tego materiału gdyż uważam że warto
      na forum nie zauważyłem obecnie prowadzonych wątków o tej tematyce więc postanowiłem założyć ten temat

na reakcję na GPW  nie trzeba było długo czekać
      https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=WIG20

Zapraszam do dyskusji
    • Przez Voqlsky
      Wybrane newsy z różnych portali informacyjnych  :

26.01.2018 - UK Sekretarz obrony ostrzega, że Rosja jest gotowa zaatakować brytyjską infrastrukturę energetyczną.(Sekretarz obrony Gavin Williamson przedstawił apokaliptyczną sugestię, że prezydent Władimir Putin może zatwierdzić atak na krytyczne dostawy energii).
      25.01.2018 - UK/USA Davos Światowe Forum Ekonomiczne ,nowe porozumienie handlowe  USA-UK "DONALD Trump has told Theresa May he will "always fight" for Britain".
      25.01.2018 - Doomsday clock (news ,żeby straszyć ludzi) .
      25.01.2018 - USA/Japonia Dostawa pierwszego  F-35 do Japonii , pełne zamówienie to 40szt .
      23.01.2018 - USA CIA ostrzega, Kim Jong Un może użyć broni nuklearnej jako narzędzia "przymusu".
      18.01.2018 - USA Możliwa blokada morska Korei Północnej.
      18.01.2018 - Indie test międzykontynentalnego pocisku balistycznego Agni-V .
      05.01.2018 - Chiny inauguracja nowego roku szkoleniowego armii . Przemówienie prezydenta Chin Xi Jinping „Przygotowujcie się do wojny. Nie Bójcie się żadnych trudności, ani nawet śmierci”.
      04.12.2017 - USA Ryzyko wojny z Koreą Północną rośnie każdego dnia, mówi doradca ds. Bezpieczeństwa Trumpa.
      19.04.2017 - USA 3 CSG carrier strike group w Korei.
      23.11.2016 - USA Premiera  Northrop Grumman B-21 Raider , który zastąpi B2 .

www.theguardian.com
      www.dailymail.co.uk
      http://www.newsnow.co.uk/h/Current+Affairs/War+&+Terrorism/Military+(World)
      www.conservativehome.com
      edition.cnn.com

• Przez MoszeKortuxy
      http://www.telegraph.co.uk/education/2018/01/22/oxford-university-gives-women-time-pass-exams/
      Kobiety niby są takie zdolne, ale potrzebują więcej czasu na egzaminie  Teraz nie ma się co dziwić, że więcej kobiet niż mężczyzn zyskuje wyższe wykształcenie  To jest jawna dyskryminacja mężczyzn. Piszcie co sądzicie na ten temat  

"Students taking maths and computer science examinations in the summer of 2017 were given an extra 15 minutes to complete their papers, after dons ruled that "female candidates might be more likely to be adversely affected by time pressure". There was no change to the length or difficulty of the questions."
    • Przez MoszeKortuxy
      https://apynews.pl/monetyzacja-youtube-nowe-zasady
      Mali twórcy na YouTube często nie mają łatwego życia. W ramach zmian w systemie monetyzacji kanałów sporo twórców straci, bądź już straciło możliwość zarabiania na tym, co robi do czasu spełnienia określonych warunków. Sprawa budzi w środowisku sporo kontrowersji. O co konkretnie chodzi?

Zmiana wejdzie w życie od 20 lutego dla istniejących już kanałów oraz z trybem natychmiastowym dla wszystkich, które dopiero zostaną założone. Dotyczyć będzie głównie progu wymaganych do zarabiania internetowych zasięgów. Wcześniejszy limit 10 tysięcy wyświetleń wymagany by móc przystąpić do programu partnerskiego zastąpi próg 1000 subskrypcji oraz łączny czas 4 tysięcy godzin oglądania filmów na danym kanale w przeciągu 12 miesięcy. Dla wielu, szczególnie kanałów prowadzonych bardziej hobbystycznie, jest to niestety liczba nie do przeskoczenia. 

Z boku może wyglądać to tak, że i tak na początkowym pułapie nie są to duże kwoty. Według statystyk znaczny odsetek małych użytkowników zarabia około 100 dolarów rocznie. Choć kwota niewielka, to dla wielu jest to już jakiekolwiek wsparcie, które mogłoby stanowić jakąś cegiełkę chociażby do lepszej kamery czy mikrofonu, a może i pewną motywację, by osiągnąć lepsze wyniki w przyszłości. 

W sieci można znaleźć już parę informacji o tym, że niektóre kanały przestaną być wspierane chociażby poboczny projekt Archona z arhn.eu o nazwie Gramburger. 

Wielu sugeruje, że jest to pokłosie ostatniej afery z Paulem Loganem, jednak oficjalne stanowisko brzmi, że sprawa nie ma z wprowadzanymi zmianami nic wspólnego i była przygotowywana już od jakiegoś czasu. Tak czy inaczej temat ściśle łączy się tu z inną kwestią - tzw. nieodpowiednich treści. Jakiś czas temu film o tym nagrał Paweł Opydo, który szczegółowo objaśnił zjawisko, a także zwrócił uwagę na fakt, że dostanie się nie tym dużym, opiniotwórczym kanałom, a tym znacznie mniejszym, które mają nawet utrudnione odwołanie się od potencjalnych decyzji YouTube właśnie przez swoje zasięgi. 

• Przez MoszeKortuxy
      https://www.magnapolonia.org/youtube-skasowal-kanal-emisja-tv/
      Youtube skasował kolejny prawicowy kanał informacyjny. 

"Walka z wolnością słowa w internecie przybrała w ostatnich dniach szalenie na intensywności. Kolejne kanały i strony są likwidowane, mnożą się blokady. Wśród skasowanych przez youtube kanałów znalazł się niezwykle popularny kanał wRealu24, prowadzony przez red. Marcina Rolę, a teraz jego los podzieliła eMisja.TV."
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.