Skocz do zawartości

Szokujące wyniki DNA


Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię takich agresywnych show... Pewnie sam byłbym wściekły w takiej sytuacji i nie dziwiłbym się mężczyzną, że tak reagują po usłyszeniu takiej wiadomości... Może tylko ja uważam, że programy telewizyjne powinny mieć jakieś standardy? Dobrze, że już nie faszeruje sobie tym mózgu. Lepiej już puścić jakąś produkcje popularnonaukową, czy inny dokument. Dziękuje za taką rozrywkę. Ni to prawdziwe ni to przyjemne do oglądania ni to nas wzbogaca. Tylko kolejne emocje sobie dokładamy do przeżywania, jakby samo życie nam mało ich dostarczało.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, panowie...
Temat - owszem - drażliwy, natomiast należy mieć świadomość, że ów (owo?) show jest adresowane do osób, które określić można mianem... biedaków intelektualnych...

Przemogłem się kiedyś i obejrzałem parę odcinków. Wolałbym chyba odzobaczyć :-)

Ot, takie docu-soap'y w innym wydaniu. Publiczność oczywiście JEST sterowana ("Klaszczemy!", "Gwiżdżemy!" itp, ludzie będący "bohaterami" tego show są starannie wyselekcjonowani (no sorkęs, ale wyżyny społeczne to to nie są...). Prowadzący to ładnie ogarnia, dodatkowo pewnie sporo spraw wylatuje w montażu. I naród to łyka.

 

Natomiast prawdziwość pokazanych tam akcji w kontekście tego, co się czyta u nas na forum...

Oooo, to już inna sprawa.

 

No cóż - podczas ślepych badań DNA (na cele medyczne - transfuzje, pod kątem zostania dawcą w rodzinie, a więc z de facto 100% randomowej próby) w Polsce ok 15% przypadków "nie może być dawcą ze względów medycznych" (czytaj - brak pokrewieństwa).

W przypadku spraw rozwodowych ten odsetek znacząco rośnie, bo do 30%, no ale tu próba jest "selekcjonowana", bo czasem taki test jest właśnie przyczyną rozwodu.

 

Jak ktoś na wywiadówki do dziecka biega, to łatwo policzyć ~30 dzieciaków w klasie, z czego 4,5 :-) to kukułcze jaja. Kiedyś mnie taka właśnie refleksja naszła, jak podczas jakiejś uroczystości szkolnej obserwowałem pękających z dumy ojców...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.