Skocz do zawartości

Łgarstwa byłej - wyłudzanie wyższych alimentów.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspominałem rozprawa miała miejsce dzisiaj w sadzie okręgowym w Radomiu (apelacja) i przez to ze matka dziecka a moja ex była ekstremalnie zachłanna (1.000 zł na 1,5 roczne dziecko) dostała obniżenie alimentów. Teraz płace 550 zamiast 650 :) tak wiec głowy do góry, przygotować sie i można coś zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozprawie. Ugody nie było. Ja proponowałem 550 ostatecznie, a ex stawiała twardo na 800. Trafiłem na sędziego. Wyśmiał jej wydatki na dziecko i wyprawkę. U mnie z kolei wyśmiał potrzebę mieszkania samemu i wynajmowania kawalerki za 1500zł. Nie było żadnych pytań o relację i poboczne wątki, suche fakty finansowe.

 

Ostatecznie,  przy moich zarobkach 3300 i 1200 ex sąd uznał stosunek 70/30 i celem zabezpieczenia przyznał 700zł i wyznaczył kolejną rozprawę na lipiec.

 

Mam tydzień na apelację od tego wyroku. Biorąc pod uwagę sytuację @EricCantona raczej się tego podejmę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże znaczenie (z moich obserwacji) ma miejsce gdzie odbywa sie rozprawa inne alimenty bedą w Warszawie a inne dla takiego samego wieku dziecka np w Łomży.

 

@Gianto doradzam Ci apelować, nie podniosą już a mogą opuścić. Podaj  jeszcze czym sie zajmujesz żebym mógł Ci doradzić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat pracuję w firmie. Dwa jako konsultant, rok jako zastępca, rok jako kierownik sklepu. Za trzy miesiące kończy mi się umowa i prawdopodobnie poszukam czegoś innego, bo w tej pracy strasznie nie doceniają tego jakie wyniki wyciągam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 15.02.2018 o 21:48, Normalny napisał:

Z lewej strony wysokości zarobków osoby zobowiązanej do płacenia a z prawej wysokość zasądzonych alimentów; w nawiasie .... wiek dziecka.

 

Tak mi się zebrało na czułości i policzyłem korelację z tych wyników (na tej stronie). Oto wynik (x - zarobki, y - alimenty):  y = 0,122 * x + 325,748 [zł], przy współczynniku regresji r-Pearsona = 0,846, co jest bardzo dużo. Musiałem odrzucić dwa ostatnie wyniki bo "psuły wynik". Jak ktoś się chce spierać niech policzy interpolację jakąś inną krzywą niż prosta to pogadamy.

 

534A22l.png

Na dzisiejsze można przyjąć y = 0,125 * x + 350 [zł], czyli po ludzku 1/8 + 350 [PLN].

 

 

 

PS. kalkulator wziąłem stąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.