Skocz do zawartości

Rana pod paznokciem


blck.shp

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaję, bo może ktoś miał coś podobnego i wie, jak to wyleczyć. Na dole dam link do zdjęcia.

 

Mam taką ranę pod paznokciem już chyba z pół roku, jak nie rok. Nie wiem, skąd ona się wzięła, możliwe że gdzieś się uderzyłem i wtedy mi wyskoczyło. Nie jest ona jakoś bardzo uciążliwa, aczkolwiek wystarczy, że mocniej przycisnę palcem i już pojawia się ból, a przy nawet lekkim, przypadkowym uderzeniu boli jak cholera i podchodzi zaraz krwią.

 

Smarowałem Tormentiolem, ale nic nie pomagało, wsadzałem też palca do gorącej, niemal wrzącej wody (rada mamy), podobno miało wyparzyć ranę i faktycznie, po dwóch dniach zaszło trochę skórą, ale następnego dnia skóra sama odpadła i wygląda znów tak samo. Nie byłem z tym u lekarza jeszcze. Myślałem, że samo się zagoi, teraz zastanawiam się nad jakimś lekarzem.

 

No nic, daje zdjęcie.

lilrIjp.jpg

Edytowane przez blck.shp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę straszyć wygląda jak początek grzybicy - taka mała ranka z strzępkami naskórka pokaż to lakarzowi. 

Kup Octanisep, przemywaj wacikiem i do dermatologa.

Miałem coś podobnego na kciuku, kiedyś się skaleczyłem - drobne uszkodzenie naskórka i nie zabezpieczyłem tego ( nie zdezynfekowałem i nie zakleiłem plastrem taka mała ranka ...w niczym nie przeszkadzała i coś gdzieś musiałem dotknąć )...zrobiła się potem mi taka mała regularna plamka z strzępkami naskórka, drażnila i była "tkliwa" na dotkniecia.

Pokazałem przy okazji wizyty lekarskiej, potem do dermatologa...kazał przemywać Octaniseptem i dał maść, na czas samarowania przykryć gazikiem i plastrem .

Ale to tylko przypuszczenie nie jestem lekarzem, jak się to utrzymuje idź pokaż dermatologów bo może się to siać.....

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubek

Miałem suchą skórę na głowie, poza tym po cytrusach często mam zaczerwienioną skórę na twarzy lub rękach, ale nie jem ich praktycznie w ogóle już, mam też uczulenie na słońce, na kostkach palców wyskakują mi swędzące, czerwone krosty, niektóre pękają, ale to tylko latem, jak jest pełne słońce.

 

@wojkr

Ale mam to już długo i ciągle tak samo wygląda. Grzybica by się chyba jakoś rozwinęła, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak jak powiedział @wojkr, a może być też tak że to początek AZS, u mnie zaczynało się podobnie a też mam skłonności do uczuleń  i podobnych problemów ze skórą. Ale równie dobrze może to być jakaś infekcja.
Tak czy inaczej koniecznie idź do lekarza, który postawi trafną diagnozę w żadnym wypadku nie powinineneś tego bagatelizować, żeby się nie rozwinęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.