Skocz do zawartości

Tak się robi interesy w Łódzlm


Tyciss

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia czytali bloga pewnego pana który opisał proceder który kreci się już dobre 30 lat?

http://www.wykop.pl/ramka/4167323/oszusci-podatkowi-i-nieuczciwa-konkurencja/

 

Informacja już powoli zaczyna się pojawiać w mediach także będzie ciekawie. Mnie osobiście ciężko jest uwierzyć ze ktoś z góry nie krył januszy biznesu ponieważ z dochodów wynika że ledwo co pracowników opłacają a na wakacje do ciepłych krajów to już pieniążki się znajdą.

Przede wszystkim zapraszam do sekcji komentarzy na owym blogu, ja o mało z krzesła nie spadłem jak zacząłem czytać  kwik januszy którzy uważają że lepiej żeby okradł nas polak (który pewnie wyda pieniądze na niemieckie auto i zagraniczne wycieczki) niż zagraniczna korporacja która podatki tu legalnie zapłaci.

Z góry przepraszam za składnie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramatem jest fakt, że to przybrało już mega patologiczne rozmiary.

Nie zastanawiałem się nad tym, nie mam konta na fb, z OLX korzystam tylko lokalnie, ale fakt - wysyp takich pozujących pind w cekinowych ciuszkach jest olbrzymi ostatnio.

I tak czytam ten wpis, oczom nie wierzę, bo to sytuacja gdzie na jednej patologii rosną następne, jak grzyby na gównie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak firma zarabia mało , to logiczne że zarobki dla pracowników są małe.

W IT nie ma jakimś cudem Januszowania.

Jak ktoś prowadzi warzywniak czy sprzedaż ciuchów, to przecież nie będzie płacił pracownikom po 4k zł , bo zaraz powstanie obok nowy warzywniak z niższymi cenami.

 

A bez sensu jest argument że kilka razy w roku właściciel firmy jedzie na wakacje albo ma samochód prywatny za 30k zł lub na leasing firmowy jakiś nowy.

Gość ryzykuje utratą całego majątki, mnóstwo stresów w Polsce związanych z biurokracją, a pracownik siedzi od 8 - 16 i ma wszystko w nosie, bez żadnej odpowiedzialności.

 

12 godzin temu, Tyciss napisał:

niż zagraniczna korporacja która podatki tu legalnie zapłaci.

Przecież nie jest tajemnicą, że zagraniczne korporacje mają prawników i sposoby na optymalizację podatkową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to człowiek zawsze kombinował i kombinować będzie. Dobrze, że jest możliwość przeczytania jak to wygląda od środka. Publikacja tego typu tekstów oraz niewystarczające działania skarbówki nie poprawią sytuacji, póki jest ciche przyzwolenie na to z góry(wnioskuję to z braku zdecydowanej reakcji,pomimo posiadanych informacji). Jednakże kropla drąży skałę, więc można obserwować jak sytuacja potoczy się dalej. Mam tylko nadzieję, że autor tekstu zadbał o swoją anonimowość i bezpieczeństwo, bo komentarze ... pozostawię bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PewnySiebie napisał:

A bez sensu jest argument że kilka razy w roku właściciel firmy jedzie na wakacje albo ma samochód prywatny za 30k zł lub na leasing firmowy jakiś nowy.

Gość ryzykuje utratą całego majątki, mnóstwo stresów w Polsce związanych z biurokracją, a pracownik siedzi od 8 - 16 i ma wszystko w nosie, bez żadnej odpowiedzialności

Niech jedzie nawet co tydzień, ale jeśli już rąbie na vat, pit, i zus to niech zapłaci pracownikom choćby pod stołem ale przyzwoitą kasę bo 2k to żałosne.

Czym się ma taki pracownik przejmować przy zapierdolu za 2k, bez urlopu zusu i żadnych praw, znam podejście i problemy z obydwu stron.

Ale to już czysta patologia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patologia nie mogła by istnieć tyle lat bez wsparcia osób trzecich na wysokich stanowiskach widocznie ten interes opłaca się wszystkim. A że pracownik pracuje za gorsze i jest wyzyskiwany. Jestem ciekawy co zrobi osoba która nie płaci ZUS na starość z czego będzie żyła ???. Janusz dorobi się hajsu a robol będzie zdychał Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PewnySiebie napisał:

Jak firma zarabia mało , to logiczne że zarobki dla pracowników są małe.

W IT nie ma jakimś cudem Januszowania.

Jak ktoś prowadzi warzywniak czy sprzedaż ciuchów, to przecież nie będzie płacił pracownikom po 4k zł , bo zaraz powstanie obok nowy warzywniak z niższymi cenami.

 

A bez sensu jest argument że kilka razy w roku właściciel firmy jedzie na wakacje albo ma samochód prywatny za 30k zł lub na leasing firmowy jakiś nowy.

Gość ryzykuje utratą całego majątki, mnóstwo stresów w Polsce związanych z biurokracją, a pracownik siedzi od 8 - 16 i ma wszystko w nosie, bez żadnej odpowiedzialności.

 

Przecież nie jest tajemnicą, że zagraniczne korporacje mają prawników i sposoby na optymalizację podatkową.

Z pierwszej ręki wiem jak miliony idą zagranice.... temat tak długi żę szkoda mi zdrowia na niego

Edytowane przez Staś
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PewnySiebie napisał:

Jak firma zarabia mało , to logiczne że zarobki dla pracowników są małe.

Tak, to jest logiczne. Jeśli firma jest uczciwa, to wszyscy tam mają mało, przykre ale prawdziwe.

8 godzin temu, PewnySiebie napisał:

Gość ryzykuje utratą całego majątki, mnóstwo stresów w Polsce związanych z biurokracją, a pracownik siedzi od 8 - 16 i ma wszystko w nosie, bez żadnej odpowiedzialności.

Tyle że ten gość nie ma majątku. Majątek zapisany jest po rodzinie. Czytałem takie umowy darowizny na małżonkę, gdzie dom jest jej a mąż jest nie do ruszenia, włącznie z zapewnieniem opału na zimę. Taki gość nie ryzykuje niczym, bo oficjalnie nic nie ma.

8 godzin temu, PewnySiebie napisał:

W IT nie ma jakimś cudem Januszowania.

Januszowanie nie zależy od branży. Znam dwóch gości mających warsztaty samochodowe. Jeden inwestuje w sprzęt, wyposażenie, ma niezłych mechaników i przyzwoicie im płaci; pościągał floty, nie okłamuje klientów - otworzył niedawno trzeci punkt.

Drugi: wali w chuja na wszystkim, mechanicy nie utrzymają się dłużej niż 2-3 miesiące, bo płaci mniej niż obiecał, z opóźnieniem, kroi klientów na częściach, zakłada podróby a kasuje za oryginały. Narzędzia, to ja w przydomowym warsztacie w piwnicy mam lepsze.

Spróbuj zgadnąć któremu lepiej się "powodzi".

 

Jeśli, podkreślam jeśli, ten materiał jest prawdą to to miejsce nadaje się do spalenia i zaorania. Takie byznesy należy tępić z pełną bezwzględnością. Przecież jeśli to prawda, to wałki mafii paliwowej na "vacie" to pryszcz.

No i teraz rozumiem wysyp powyginanych karyn na OLX.

Edytowane przez Mnemonic
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.