Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze auta


mistrzkuchni112

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Jako Janusz samochodowy i kierowca podróżujący byle z punktu A do B, dlaczego unikać automatów? :> Sam myślę sobie jakiś sprawić za pewien czas.

Uwierz mi, poleciłbym mu z całego serca automat. Ale nie na pierwsze auto i do kwoty 10.000 zł. Sam mam multitronic od kilku lat i naprawa sterownika z wymianą oleju w skrzyniu (1500 zł) ,do tego wymiana sprzęgła z dwumasem (3200 zł) mnie kosztowała, więc po co chłopak ma sobie koszta robić :) I tak, dwumas w benzynie. Niestety.

 

A tak to polecam. Nigdy więcej nie wrócę do manuala. Po co machać wajchą... pod górkę też nie trzeba startować z ręcznego. Hehe

 

 

Edytowane przez doler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, doler napisał:

Uwierz mi, poleciłbym mu z całego serca automat.

Co kto lubi, ja się nudzę w automatach. Połowa mnie nie musi nic robić :P

 

Wracając do wątku. Hyundai Getz; graty tanie jak barszcz, dostępne na każdym rogu, auto proste jak drut. Jako pierwszy samochód - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet 10k to na sam samochód czy całość ? Bo jeżeli na całość to zostaw sobie z 15% na "dopracowanie samochodu". Ja zawsze po zakupie samochodu niezależnie od tego co pokazuje książka serwisowa wymieniam olej, filtr oleju, kabinowy, powietrza, rozrząd, pompa wody itp. + koszty przerejestrowania. Wg. swojego gustu wybierałbym coś pokroju Mazda 2 lub Toyota Yaris skoro to ma być miejskie autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doler Ja bym nie kupił drugi raz automatu z racji dziwnego uczucia "ślizgania" sprzęgła. Po prostu dużo lepiej czuję jak jadę gdy mam sprzężone sprzęgło z napędem na twardo. A nie jakieś ku...a patenciki. Do tego przełożenie, utrata KM z silnika na kołach... A idź pan w ch... (nie ty :) ). Chyba, że ze skrzynią z trybem sport. Minęło kilka miesięcy a ja nadal nie mogę się przyzwyczaić, że obroty mi stoją w miejscu a auto przyspiesza. Strasznie dziwnie... 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z opinii jakie zebrałem tutaj i na filmiku to za kilka tysięcy można polecić takie samochody 2/3 drzwiowe jak:
Toyota Yaris
Opel Corsa C
Hyundai Getz
Audi A3

Co jeszcze polecacie dla kogoś, komu najbardziej zależy na małej awaryjności i niedużym spalaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia rio.

Chevrolet lacetti 5dz. /nie kombi, nie sedan/.

Megane 3dz.

 

Do 10 tyś, będą to auta w wieku powyżej 10/12 lat.
Ważne żeby był zadbany, z historią serwisową.
Wiesz jak to jest u nas. Wielu kierowców robi coś na ostatnią chwilę, lub bawią się w półśrodki serwisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.