Skocz do zawartości

Rzucenie palenia dzięki silnej woli i nienawiści


marcok85

Rekomendowane odpowiedzi

W przedostatniej audycji Marka w pierwszych jej minutach odniósł się On do sposobu w jakim pokonywał nałóg palenia. Ja do tematu podszedłem podobnie. Znienawidziłem nałóg poprzez ciągłe negatywne myśli na jego temat oraz częste wizualizacje gdy palenie papierosów nie pozwala mi np. zbliżać się do ludzi którzy czując ode mnie ten smród i ich odrzuca, ciągle kaszle i mam obniżony nastrój, brak mi energii . Potrzebna była mi też ogromna siła woli gdy w pewnych sytuacjach miałem ochotę na papieroska np. podczas towarzyskiego piwka lub częstowania przez kogoś z kim wcześniej paliłem. Robiłem sobie też wizualizację w której wyobrażałem sobie jak odkładam pieniądze przeznaczone wcześniej na fajki i kupuje sobie fajne rzeczy. Paliłem z przerwami 13 lat. Od dwóch ostatnich prób robiłem to co wcześniej opisałem. Obecnie nie palę już od 8 miesięcy. Odzyskałem kontrolę  nad swoim ciałem i umysłem . Przestałem już myśleć o paleniu w taki sposób jakby go nigdy nie było w moim życiu. Jak czuje dym to mnie odrzuca. Przez 3 tygodnie od odstawienia byłem bardzo agresywny i rozdrażniony. Tym mocniej czułem wewnętrzną nienawiść do palenia bo przez moje zachowanie cierpieli moi bliscy. Nie jestem zwolennikiem żadnej chemii w tabletkach np. desmoxan czy tabex . Warto powalczyć o siebie w swoim umyśle i nie szpikować się kolejnym syfem tabletkowym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.