Skocz do zawartości

Pierwsze auto do 15K


ransoft

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze są dwie filozofie.

1. Auto jak najnowsze.

2. Auto starsze, ale teoretycznie lepszej marki.

 

To jest dyskusja nie do rozwiązania, każdy ma swoje upodobania i będzie się ich trzymał. Dobrze to znam, bo ze swoim ojcem mamy odmienne zdanie i często o tym dyskutujemy.

On od dawna jeździ ok. 3 letnimi Renault, a ja leciwymi Hondami. Bywało, ze jego auto ma 3 lata, moje 18. Teraz ta różnica jest mniejsza.

 

I wiecie co? Ojciec ode mnie auto nieraz pożyczał, a ja nie miałem takiej potrzeby. Zdecydowanie więcej czasu w warsztacie stały jego auta. 

Podczas mrozów -20 jeździłem z uśmiechem na mordzie, a po drodze mijałem ludzi w nowych autach, które zaniemogły. I to, że na liczniku miałem ponad 300k jakoś mi nie przeszkadzało, bo nigdy nie miałem takiej sytuacji, że auto nie odpala czy gaśnie w drodze.

 

Z drugiej strony od paru lat ojciec jeździ w miarę świeżą renówką gt i też jest bardzo zadowolony, a ja takiego auta bym nie kupił.

 

Tak czy siak, żadna ze stron nigdy swojego stanowiska nie zmieni ? 

Ale nie piszcie proszę, że starsze auto musi stwarzać problemy, psuć się, nie odpalać rano, bo to bzdura. To samo może być z 5-10 lat młodszym.

 

Moim zdaniem grunt to kupić po prostu udaną konstrukcję pewnego pochodzenia z weryfikowalną historią.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z takich ogólnych rad, to jak jeździsz mało to dieslów bym unikał jak ognia.

Jak już chcesz być eko to lpg + benzyna.

 

Wybór jest trudny i zależy od preferencji.

Dolicz sobie jeszcze kasę na wymianę filtrów, płynów, paska rozrządu (o ile jest w tym aucie), świec, klocków, silent blocków, tulei, akumulatora itd.

 

Kupuj na luzie, a nie z ciśnieniem , że już chcesz samochód mieć.

 

Przed kupnem jak się nie znasz podjedź z gościem na stację diagnostyczną 100-200 zł koszt i spisz ewentualne usterki które wykrył diagnosta , oblicz czy warto i zdecyduj.

Do 15k jest spory wybór.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.