Skocz do zawartości

Podział kosztów wynajmu mieszkania z kobietą


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, napiszę krótko bo temat trywialny i nie ma sensu się rozpisywać. Kobieta (żadna narzeczona, żadna żona - po prostu dziewczyna) pomieszkuje u mnie drugi miesiąc. Wczoraj sama zaproponowała dokładanie się do czynszu 50%, Przytaknąć na zasadzie "fajnie że zaproponowałaś, pomysł bardzo okej"..? Dodam, że zarabiam jakiejś 5 razy więcej od niej, ale serducho mi podpowiada że ona inwestując bardziej będzie doceniać to mieszkanie razem. Jakieś doświadczenia? Dzięki bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może blefować.

 

Wiedząc, że zarabiasz pięć razy więcej, mogła specjalnie zaproponować dokładanie się do czynszu, żeby wyjść na cudowną dziewczynę.

 

Ja bym się zgodził na jej propozycję i jeszcze w kulturalny sposób rozkazał jej oddać za dwa poprzednie miesiące, podczas których mieszkała za darmoszkę.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcok85

Mógłbyś przeczytać trochę wątków tutaj, zanim zaczniesz się wypowiadać, to byś miał zarys jego sytuacji, bo to nie pierwszy "gorący" temat kolegi.

 

 

Co do autora, to sprawa jest do dupy patrząc na to, co ona odwalała, a Ty dalej z nią jesteś.

No ale skoro już jesteś, to sam powinieneś jej powiedzieć, że ma się dokładać, skoro mieszka u Ciebie, nie jest ważne ile zarabia. Możliwe, że jej po prostu głupio było, że tak mieszka za darmo i z uprzejmości się spytała, ale na bank ma nadzieję, że odmówisz i sam będziesz płacił. Bierz póki daje, a jak przestanie dawać, to niech sobie coś sama wynajmie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z racji tego że dzisiaj miałem trochę wolnego czasu, poczytałem kilka świeżych wątków i muszę przyznać że co niektórzy to nie powinni się wypowiadać, bo swoim zachowaniem pokazują facetów którzy zamiast kutasa mają cipkę, coś jak użytkownik @marcok85 który aż kipi z nienawiści do kobiet, małpując bez zrozumienia i autorefleksji to co gdzieś tutaj wyczytał, bracie, nie tędy droga, nienawidząc pokazujesz że jesteś cienki jak dupa węża i nie wiesz o co chodzi w tej całej układance, nienawiścią nic nie zbudujesz w żadnej sferze życia...

 

Do rzeczy, zaproponowała? źle, bo pewnie coś udaję,  nie zaproponowała, tez źle bo pewnie materialistka i kombinuję, ręce opadają jak się to czyta, gorzej jak baby, więc z takim podejściem nie będziecie mężczyznami ale będziecie trzepać gruchę przed monitorem w nadziei że karyna klatkę obok się wami zainteresuję...

 

Co do wątku, moja rada, zaproponowała to się zgadzasz i rozpisujesz koszty  co i jak..

Edytowane przez Themota
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koszykarz bracie, to na serio ta sama od pierścionka i tinderowania na boku? Sądziłem że kopniesz ją w dupę. Jak dla mnie ona może mieć coś na myśli, jak to ta nienawistna płeć już ma w genach :P skoro będzie się dokładać te 50% do czynszu to i może o te 50% jej widzimisię wzrosnąć no "bo ona się dokłada więc x się jej należy". Może też szykuje już jakąś wpadkę z Tobą, ma ciśnienie na dzieciaka.

Jak to wygląda, mieszkanie jest w pełni Twoje? Wynajmujesz je tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gr4nt coś w tym może być :P Mnie trochę dziwi bo @koszykarz jednak rozegrał z nią ten wątek elegancko, jednak brakło trochę jaj na podjęcie właściwej decyzji na koniec. Jak w kiepskim filmie, ciekawie zapowiadająca się intryga, dobre zwroty akcji i nagle po tym wszystkim miałki, bezpłciowy koniec :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lxdead Z tego co pamiętam z tamtego wątku nasz Autor miał zachować to dla siebie na przyszłość i obserwować bacznie swoją panią. Osobiście nie wiem po co, podzielam tu Twoje zdanie na temat zakończenia relacji, ale widocznie @koszykarz ma jakiś plan. W końcu to jego życie i jego sprawa. Natomiast po tej propozycji ja bym panią obserwował jeszcze baczniej, bo faktycznie coś może być na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand Nie "może być" tylko na 100% jest, mój dziadek zwykł mawiać że "baba zawsze za dużo myśli, za dużo kombinuje, tym bardziej gdy jest dobrze, a i tak chujnia z tego wychodzi" - te słowa zapadły mi w pamięć i nie ma co, moc jest w tym prawdy. Wydaje mi się że chyba 90% jak nie więcej braci zrobiłaby tak samo jak i my byśmy postąpili, gdybyśmy byli na miejscu autora tematu. Ewidentnie ona ma coś na celu, poprzez płacenie połowy opłat za mieszkanie, może zacząć poczuwać się jakby połowa była jej - ergo w razie kłótni itp. będzie pierdolić farmazony typu "dokładam się pół więc mogę x i y". Ja na miejscu @koszykarz zacząłbym dokładnie obserwować te pannę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcok85 napisał:

Zobaczysz w jej oczach niespotykany wcześniej blask.

Dokładnie, "Znalazłam bankomat! - EL DORADO!"

Oczywiście, że ma się dokładać, fajnie, że zaproponowała, podziękuj i przyjmij jej jakże wspaniałomyślną propozycję :D

@marcok85 Ty tak serio? To może weź Ty zapłać za nią :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta zmienną jest - jak głosi przysłowie. Temat delikatny wbrew przesłanką i mogący być powodem przyszłego konfliktu i rozpadu związku.

Z jednej strony - może rzeczywiście samica ma dobre intencje i chce ponosić wspólny trud  utrzymania mieszkania i nie ma co się doszukiwać drugiego dna, jednak z drugiej strony .... Może być też tak że jednak liczy na to że uniesiesz się dumą i powiesz " kochanie nie ma sprawy to ja jestem samcem i to moja rola utrzymać cie i zagwarantować schronienie i "mamuta" .

To twój związek i twoja decyzja - zarabiasz dobrze wiec możesz tak zrobić jednak licz się z tym że w przypadku konfliktu możne być ci to wywleczone i obrócone przeciw tobie, kobiety są mistrzyniami powrotów do przeszłości i obracaniu naszych argumentów przeciw nam niezależnie od podjętych przez nas decyzji i naszych intencji.

Wniosek jest jeden ... przeprowadź szczerą rozmowę, nie zostaw niedomówień - które mogą być obrócone przeciw tobie, postaw sprawę jasno, jeżeli chcesz, jeżeli możesz .. powiedz że możesz pokryć koszty samodzielnie ale decyzje pozostaw jej - wytrącisz jej argumenty... no i obserwuj i miej rękę na pulsie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koszykarz Wątek z pierścionkiem - solidnie rozegrane! Ale później musiałem dla pewności jeszcze raz sprawdzić z tym Tinderem bo mi się nie dodawało w głowie. Stary na co ci to, daj sobie spokój i nie kombinuj. Co chcesz wycisnąć z tej relacji albo jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Maarcin_05 napisał:

Co  kolega rozegrał? Tą dziecinadę z wyjazdami, obrażaniem się? Tylko po co? Całe życie będzie tak robił? Szkoda nerwów.

Dziecinadą jest według mnie łamanie ustalonych przez samego siebie zasad i odwracanie kota ogonem o 180% - ale to akurat domena kobiet bo dziecinność mają we krwi. Kolega zareagował bardzo dobrze, jedynie koniec zjebał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koszykarz napisał:

bardziej będzie doceniać to mieszkanie razem.

I odjebie Ci jak moja eks z salonu studio dla koleżanek... przerabiałem 


Obserwuj sytuacje, bo jak jeden braciak już wspomnial - może samiczka poczuć, że 'część' chałupy jest jej i nie będzie ciekawie ;) 

 

Może na początek zaproponuj jakieś drobne opłaty abonamencie (net, tv) albo art. chemiczne etc. i że jak chce to może kupić. Zobacz czy się zaangażuje bo moja to robiła na początku tabelki w Excelu czy jest kurwa domestos i kiedy były kupowane worki na śmieci i zapasowa żarówka, a później się okazało, że to słomiany zapał.


Ja patrzę z innej perspektywy już teraz, ale miałem podobną sytuacją. Nie daj się wydymać jak wydmuszka. Czytałem Twoje pozostale wątki i ta Pani ma u mnie rangę "niebezpiecznej" :) 


Jak zdrowie na starość Ci miłe bracie to machnij z czterdzieści trzy kroki wstecz i nabierz dystansu do tego co ona mówi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.