Skocz do zawartości

Wydanie książki od czego zacząć.


Łapinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W zasadzie jestem w połowie pisania swojej pierwszej książki.

Jaką drogę obrać by wydać książkę?

Jestem laikiem w tej dziedzinie.
Nie wiem co z czym.

Czy da się samodzielnie wydać książkę bez udziały wydawców?

Ile kosztuje druk?

Jak wygląda sprawa praw autorskich?

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Łapinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie wydałem jak dotąd nic swojego, jednak swego czasu też szukałem informacji na ten temat. Opcje masz 2:

- ta która cię nie interesuje, wydawnictwo, i tak jest nieosiągalna, o ile nie jesteś Grocholą albo Chodakowską. W Polsce wyd. nie inwestują tam, gdzie nie ma gwarancji zarobku. Pieniądze idą w znane nazwiska oraz zagraniczne bestsellery.

- masz też możliwość sponsorować sam siebie, za pośrednictwem różnych stron internetowych, które twój produkt wydrukują, wystawią w empikach itd. Koszt to 11 - 15 tys., przy czym możesz trochę zaoszczędzić, jeżeli sam dokonujesz edycji, dostarczysz okładkę itp. Czy to działa, czy któreś z poczytnych dziś nazwisk zaczynało w ten sposób, nie mam pojęcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bonhart napisał:

masz też możliwość sponsorować sam siebie, za pośrednictwem różnych stron internetowych, które twój produkt wydrukują, wystawią w empikach itd. Koszt to 11 - 15 tys., przy czym możesz trochę zaoszczędzić, jeżeli sam dokonujesz edycji, dostarczysz okładkę itp. Czy to działa, czy któreś z poczytnych dziś nazwisk zaczynało w ten sposób, nie mam pojęcia.

Zaryzykuję pójść tą drogą.

 

 

20 godzin temu, Pozytywny napisał:

Jeśli to "zwykła" powieść to będzie ciężko. Bardzo ciężko. Żadne wydawnictwa nie chcą teraz w to inwestować.

Tak powieść na tle historycznym.

@Stulejman Wspaniały
Doradzisz mi co jeszcze mógłbym w tym kierunku zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, _MM_ napisał:

Tu masz wszystko w nowych audycjach są jeszcze opisane 2 przypadki i Markowa audycja była na pewno  yt na vimeo nie mogłem znaleźć ale Marek o pewnym Michale wspominał z zmęczonym głosem i też wydał książkę, mówi jak wyglądało u niego 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.