Skocz do zawartości

Wynajem mieszkania krótkoterminowy/ Airbnb


EmpireState

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, jaka jest Wasza opinia na temat wynajmu krótkoterminowego mieszkań? Mam na myśli głównie portal Airbnb ("przekształcamy nieruchomość w hotel", wynajmujemy użytkownikom na krótki czas, od 1 do kilkunastu nocy) chociaż jestem otwarty na inne strony lub formy spieniężania nieruchomości 

 

Chciałbym z tym wystartować, od dłuższego czasu robię research,  stąd też pytania czy mieliście z tym styczność.  Jaką strategie wynajmu przygotować, może jakieś porady odnośnie profilu, zdjęć, wyposażenia lub czego się wystrzegać w kwestii lokatorów. 

 

Ciekaw jestem Waszego zdania w tym temacie. Pozdrawiam :) 

 

 

Edytowane przez EmpireState
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie najbardziej liczy się lokalizacja mieszkania + cena. Jak mieszkanie masz w centrum, ale nie przy głównej drodze, gdzie tramwaje i ciężarówki hałasują, to masz ruch przez cały rok, nawet w zimie.

 

Czego się wystrzegać? Lokatorów jednodniowych - zostawiają największy syf, bo w tym syfie nie przychodzi im mieszkać - i tak rano wyjeżdżają. Najlepiej ustawić sobie, że czas pobytu to min. 2 nocki.

Edytowane przez Mayki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczność miałem jako osoba korzystająca z Airbnb, Dla mnie rewelacyjna sprawa. Ale jak Ty chcesz się w to bawić to musisz mieć ogromne zaufanie do obcych ludzi. 

Ja swojej osoby która mi wynajęła mieszkanie we Wrocławiu na oczy nie widziałem. Zapłaciłem poprzez portal Airbnb, sms-em od niej otrzymałem kod do domofonu, a klucze do mieszkania schowane były w koszyku rowerowym na piętrze, gdzie znajdowało się mieszkanie. Po pobycie zostawiłem mieszkanie w takim stanie jakim zastałem - czyste. Klucze zgodnie z umową wrzuciłem do skrzynki na listy.

Jak chcesz w to się bawić i mieć jakąś kontrolę nad tym, to musisz być elastyczny i mieć dużo czasu. Jedni goście przyjadą Ci o 10.00 drudzy np. o 21.00, a wyjadą o 5 rano lub 11.00. Jak masz obłożenie to ktoś tą chatę musi dosprzątać, uprać pościel itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie wpieprzysz w paragraf alfonsowania to to jest niezla opcja.

Ale chyba nie przez Airbnb.

Miej tylko dobra lokalizacje.

Divy potrzebuja lokali ale nie tam gdzie mohery czekaja na nie z kijami i dzwonia na policje chocby po to zeby miec troche rozrywki w szarym zyciu emerytki.

Poczytaj na garso czego divy szukaja a i spytac mozesz.

 

Dam ci jedna rade.

Od diwy mozna dostac wiecej kasy na wynajem ale nie od gowniary.

Nigdy nie wynajmij chaty smarkatej siksie, wliczajac w to chata za sex.

Nie bedzie ani sexu ani chaty ani kasy. Przerobilem to.

Nie znaja zasad, nie dotrzymuja slowa, nie maja w ogole pojecia co to jest ZOBOWIAZANIE.

To sa liscie na wichrze, czy to w interesach czy w seksie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.