Jump to content

Jakie umiejętności powinien posiadać każdy Prepers?


MoszeKortuxy

Recommended Posts

Godzinę temu, wojkr napisał:

Pierwsza pomoc, ziołolecznictwo, topografia, orientacja w terenie, przygotowanie schronienia, umiejętność wykorzystania dostępnych rzeczy, podstawy krótkofalarstwa 

Zapomniałeś o rozpalaniu ognia i umiejętności posługiwania się nożem czy może nawet bronią palną.

Link to comment
Share on other sites

Ano jest tego tyle że trudno wszystko na raz podać - strzelectwo to level wyżej, a samo strzelectwo można podzielić na strzelanie sportowe, obronne, sytuacyjne, dynamiczne - strzelanie z krótkiej broni z długiej temat rzeka.

Podobnie ma się surwiwal w mieście czy w terenie w głuszy, inaczej latem inaczej zimą i inaczej w górach...

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Moim zdaniem sprawność fizyczna, proponuję pójść kiedyś na siłownię i ocenić swoje możliwości. Do tego chyba warto mieć dwóch trzech podobnych sobie wariatów w trudnej chwili co? Każdy moim zdaniem może zrobić sobie taki mini poligon prepersa. Basen, trening pływania. Może jakieś obciążenie na np nadgarstek aby było trudniej. Siłownia, albo ćwiczyć samemu choćby podciąganie. To tego jakiś ruch, bieganie po lesie, naparzanie po schodach, pod jakieś wzniesienie z plecakiem. Do tego wiatrówka lub strzelnica, albo ASG np i lekki trening strzelania o niskich kosztach i na legalu. Panowie mam pomysła! Samczy wypad prepersa w Bieszczady! Integracja zabawa i przygoda! 

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Baron Ungern von Sternberg zanim wyjechał z Daurii założył się z oficerami, że "przejedzie czterysta wiorst do Błagowieszczeńska tylko konno, żywiąc się tym, co znajdzie po drodze". Nie wiadomo jak długo jechał, ale zakład wygrał. Wniosek z tego taki że podstawa to czerpać z natury to co dostępne. Poleganie na gadżetach może się źle skończyć w długiej perspektywie.

Edited by baron Ungern von Sternberg
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gadżety - gadżetami fakt, ale podstawowe wyposażenie typu: dobry nóż, krzesiwo lub inne źródło ognia, latarka, odzież i obuwie to podstawa.

Podobnie podreczna apteczka oraz umiejętność wykorzystania swojego wyposażenie i rzeczy pod ręką to podstawa.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 2 years later...
On 2/28/2018 at 9:33 PM, wojkr said:

ziołolecznictwo,

 

Szczerze odradzam bawienie się w "ziołolecznictwo" osobom, które nie mają solidnych podstaw z botaniki i równie solidnych podstaw z medycyny.

 

Chyba że chcecie wyjść na takich głupków, jak te domorosłe "zielarki" z warsiafkowych blokowisk, które lansują się swoim "zielarstwem" na Fejsie, a nie odróżniają glistnika do dziurawca, rumianek mylą z rumianem i maruną, a każde zielsko z żółtymi kwiatkami to dla nich "wrotycz". Albo wrzucają fotki jakiegoś syfu z rodziny selerowatych, który narwały i się pytają "a na co będzie dobra herbatka z tego?". "Na otrucie męża, głupia klępo".

 

Rozróżnianie roślin co do gatunku (a nawet co do rodzaju) nie jest wcale takie proste, a wiele roślin jest po prostu toksycznych (albo toksycznych w niewłaściwej dawce). To naprawdę nie jest przypadek, że babsztyle, które się tym na wsi zajmowały, to zwykle były paskudne staruchy, a nie młode siksy. To jest wiedza, na którą sobie trzeba trochę popracować.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 2 weeks later...

Amunicji wystarczy. Bo nie masz prowadzić nawały ogniowej. Tylko racjonalnie i celnie strzelać. Zwierz typu dzik, sarna, jeleń. To jeden strzał a mięso wystarczy na długo. Dzika horda uzbrojona w np. widły. To też kilka strzałów i powiedzmy 2-3 trupy. Reszta zwieje w podskokach :).

Do tego pierwszy lepszy sklep z bronią to tysiące sztuk amunicji. O magazynach wojskowych nawet nie wspominam.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Prawdziwy prepers powinien nauczyć się umiejętności, jakimi dysponował nieżyjący już Adolf Kudliński.

 

Najistotniejsza umiejętność to prowadzenie gospodarstwa - produkcja żywności.

 

Praktyka uprawy ziemniaków, jest ważniejsza niż szkolenia strzeleckie.

 

Koza jest więcej warta niż auto 4x4, karabin i generator prądu razem wzięte.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 28.02.2018 o 16:15, MoszeKortuxy napisał(a):

Jakich umiejętności powinien nauczyć się każdy Prepers?

Umieć pędzić dobrą gorzałę, najlepiej bimber ;)

 

wpx_df37186c61688f058eb12422d30b910f.jpg

Edited by Druid
 • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Umiejętności zadbania o swoje zdrowie i sprawność fizyczną i umysłową. Szansa na apokalipsę/rozpad państwa jest niska, szansa na to, że dopadnie Was choroba wieńcowa, cukrzyca, rak lub alzheimer idzie w dziesiątki procent.

 

Nie postawilibyście oszczędności życia w ruletce na 0, tylko na kolor, prawda? Bo kolor przychodzi częściej. Podejmowanie decyzji w grze losowej jaką jest życie wygląda tak samo jak w innych grach losowych, tylko zamiast żetonów stawiacie pieniądze, czas i energię.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.