Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do budowy ziemianki można wykorzystać kontener morski - częściowo go wkopując. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach - izolacja, zabezpieczenie przed korozją.

W standardowy ( 20 DV lub HC - podwyższony ) kontenerze można przygotować łazienkę oraz mały dwu - osobowy pokój wraz z małym aneksem kuchennym, do zabezpieczenia przed korozją można użyć lepiku oraz papy, do ocieplenia styropiany przy czym umieszczenie kontenera pod warstwa ziemi przekraczającą przemarzanie - około 1m - 1,5m zapewni utrzymanie stałej temperatury. Przy kontenerze warto jednak pamiętać by nie przesadzić z głębokością - nie jest przystosowany do zakopywania i może się zapaść, jednak umieszczenie go w pagórku lub płytkie wkopanie i obsypanie ziemią zdaje już egzamin - przy wkopywaniu warto zastanowić się nad drenażem w celu odwodnienia . Do zakopywania bardzo dobrze nadają się stare cysterny kolejowe - są jednak droższe od kontenera.

Edytowane przez wojkr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gotowe "ziemianki" z betonowych elementów jednak są to bardziej piwniczki na winko by było bardziej bonton. Ziemiankę najlepiej robić w skarpie/ pagórku ide ziemianki jest taka by większość była poniżej lini przemarzania gruntu.

 

86e847_ziemianka-piwnica-betonowa-ogrodo

 

 

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@wojkr Kiedyś wszedłem do takiej cysterny kolejowej. Nie wyobrażam sobie tam przebywać dłużej niż kilka minut. Raczej ciężko byłoby to wymyć. Myśleliśmy kiedyś o wykorzystaniu jej jako pomieszczenia, ale jak wgłębiłem się w temat to podziękowałem. Jako magazyn na chemię to może by jeszcze zdało egzamin. Rzeczywiście gruba blacha, kolej czasami robi robi wyprzedaże. Mają oddział który wyprzedaje nie potrzebny im już majątek. Natomiast ciekawie może być z zakopaniem wagonu/autobusu? Gdyby jeszcze wolne przestrzenie zalać betonem, a potem całość pomalować np. farbą do malowania okrętów?

 

Kiedyś myślałem o kupieniu dwóch mini autobusów i zakopaniu jednego a drugiego używaniu jako kampera. W zależności od potrzeb miałbym sprzęt w jednym albo w drugim. To było w czasach jak planowałem zakładać rodzinę. W tej chwili nastawiam się na jak najszybszą ewakuację.

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty, koszty...wagon kolejowy albo autobus musiałbyś wzmocnić dodatkową konstrukcją, zrobić wielki wykop wylać płytę, dać wagon lub autobus i dopiero montować całą konstrukcje ... Koszty sporo większe i zapomnij o dyskrecji. Cysternę lepikujesz owijasz wełną mineralna i masz z głowy.

Środek wiadomo trzeba oczyścić zrobić podłogę, wentylację instalacje wod/kan oraz elektryczną. 

Płytko można wkopać kontener morski - ale płytko i ściany trzeba wzmacniać przed obsypaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.