Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Polecane posty

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli chodzi o triki survivalowe to w terorii znam nawet kilkanaście,  ale osobiście miałem okazję przetestować tylko 3. Zwykle moje wyprawy są krótkie i jestem do nich względnie przygotowany.

Pierwsze 3 z praktyki

- Do rozpalenia ognia gdy nie posiada się żadnej rozpałki najlepsza jest kora brzozy, pali się nawet mokra.

- Jak trzeba podgrzać wode na herbatę czy ciepłą strawę, to sprawdza się palnik z puszki po piwie i nie tylko.

- Do wyznaczania kierunku świetnie sprawdza się wskazówkowy zegarek (nieraz używałem tej metody).

Tyle jak dotąd sprawdzonej przeze mnie wiedzy, teraz trochę teorii, która tak na logikę też się sprawdzi;

- Wodę pitną można zdobyć zbierając rosę z trawy za pomocą koszulki lub bandany, teoretycznie jest na tyle czysta że można ją pić bezpośrednio. 

- Do zszycia nawet dużej rany nadaje się taśma samoklejąca (ktoś w innym wątku mówił że klej super glue)

- Panowie nie wstydzcie się użyć kobiecych rajstop, nic nie ważą a założone pod spodnie mogą uchronić przed wyziębieniem

- Do wzmocnienia/rozproszenia światła latarki może posłużyć butelka z wodą (lub pusta) najlepiej żeby była biała/nieprzezierna jak po mleku. Wystarczy przyłożyć do niej latarkę (czołowa nada się świetnie)

- Dobrze jest zabrać ze sobą na wyprawę ser cheddar lub parmezan, taki ser może długo poleżeć i nadaje się do zjedzenia nawet jak jest tydzień poza lodówką.

- Dzięki folii aluminiowej w którą wcześniej zawinięte były nasze kanapki, możemy urzyć baterii (paluszki) AAA w urządzeniu na baterie AA, wysterczy podłożyć folie pod batetie.

- Kawałki materiału zmieszane z wazeliną mogą służyć za dobrą rozpałkę.

- Podobno miseczka stanika świetnie sprawdza się na wypadek zagrożenia dymem, no i jest pretekst żeby samiczka się rozebrała :)

- O jedzeniu już gdzieś było więc tylko powtórzę, w razie głodu występują u nas dwie berdzo powszechne rośliny, które można jeść bez obaw, mniszek i szczawnik.

- Czasami wędrujemy/biwakujemy z psem, więc jak jest zimno to przytulmy się do niego a może unikniemy wyziębienia.

Tyle narazie przyszło mi do głowy.

• Like 5

Co racja to racja, znaczy z tym psem.

Nie trzeba go dźwigać, picie znajdzie se sam a jak zrobi się krucho z żarciem to wiadomo ^_^

• Like 1
  • Haha 1

No nie straszne @wroński najlepszego przyjaciela chcesz zjeść :)

To on Ci jeszcze może jakiegoś królika czy kuropatwe upolować.

• Like 1

22 minuty temu, Łabędź napisał:

No nie straszne @wroński najlepszego przyjaciela chcesz zjeść :)

To on Ci jeszcze może jakiegoś królika czy kuropatwe upolować.

No nie wiem, jak upoluje to ok, jak nie to na rożen.

• Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1

W dniu 1.03.2018 o 10:09, wroński napisał:

Co racja to racja, znaczy z tym psem.

Nie trzeba go dźwigać, picie znajdzie se sam a jak zrobi się krucho z żarciem to wiadomo ^_^

Gorzej jak pies zrobi się głodny wczesniej...

• Like 1

W Afryce kiedy nie maja prezerwatywy, nakładają papierek od Snikersa.

Sprawdzone info.

Nie polecam. 

• Haha 1

Kolega żołnierz kiedyś zdradził mi life hacka jak przefiltrować wodę z kałuży. Bierzemy kawałek materiału i jeden koniec wkładamy do kałuży, a drugi do naczynia. Woda przesączy się przez materiał. To co zostanie przegotować i można pić.

Prezerwatywa: 

- do ochrony dokumentów i innych wrażliwych ( telefon, odtwarzacz mp3 ... ) na wilgoć rzeczy,

- po włożeniu prezerwatywy do skarpetki mamy bukłak na wodę,

- można z niej zrobić wodoszczelny opatrunek,

- balon znacznikowy,

- proce,

- spławik na ryby

Tampon:

- opatrunek,

- rozpałka

Kopiemy dołek ok 10cm, wrzucamy  żar z ogniska i przysypujemy. Na tym miejscu stawiamy namiot i mamy ogrzewanie podłogowe całą noc.

• Like 5
  • Dzięki 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez SzatanKrieger
      Jakiś czub próbował mi się na konto wbić z IP
      207.244.79.152.
      Przed chwilą.

Też dostaliście informacje ostrzegawcze lub mieliście próby włamu ?
      Wątek można skasować, jeśli to pojedyńczy wybryk jakiegoś geniusza.

• Przez SzatanKrieger
      Survivor: One World - It Sucks That We Need The Boys
      Polecam również poczytać komentarze są dosyć zabawne  

• Przez Deleteduser03
      Witam
      Założyłem konto niedawno, ale jeszcze nie napisałem nic tak od siebie. Dlatego postanowiłem naprawić ten błąd i oto jestem panowie bracia samcy i panie.
      Mam 31 lat. Kawaler z wyboru. Już w wieku lat 20 kilku postanowiłem, że nie chce zakładać rodziny. Praktycznie już będąc nastolatkiem zacząłem zauważać, że coś tu nie gra. Ksiądz gada o miłości a przecież obowiązuje ich celibat. Bóg jest ale nikt go nie widział nigdy, ale jest i już. Nie dyskutuj. Nie zadawaj pytań, tylko wierz i płać, bo stworzyciel Nieba i Ziemi ciągle potrzebuje pieniędzy. Idźmy dalej kobiety. Ciągle słyszałem, że trzeba być miłym, to jakaś dobra panna nas zauważy. Ale widziałem, że najładniejsze panny były z niekoniecznie najmilszymi gościami. To nie wszystko. Rodzina. Najważniejsza. Cel każdego faceta. Zaraz ktoś ma mi wyznaczać cel w życiu. Siostra, znajomi itp. A czy ktoś mnie pyta czego ja chce? No jakoś nie. Postanowiłem iść swoją drogą. Znajomi poszli do liceum profilowanego (tak, to się wówczas nazywało). Ja do ogólniaka. Mówili, że sobie nie poradzę. Dałem radę. Fajnie, że przyjaciele wspierają co? Zazdrość i zazdrość.

Potem nadszedł czas ślubów. 80 proc. znajomych się ożeniło lub wyszło za maż. Nie widzę tam szczęścia. No, ale to ja jestem trochę czarna owca, bo nie chcę się wiązać. Na ostatnie wigilii, mój nastoletni bratanek życzył mi bym znalazł sobie dziewczynę. Nic nie odpowiedziałem, gdyż wiedziałem, ze dyskusja nie ma sensu. Przyjdzie czas zrozumie. Może nawet zawita do nas.

Po kilku związkach doszedłem do następujących wniosków:
      1) Tylko człowiek gdy jest sam może naprawdę być sobą.
      2) Jestem egoistą. Lubie wydawać na siebie pieniądze.
      3) Źle się czuję gdy wydaję kasę na kobiety (dziewczynę, nie prostytutkę - wtedy to jest uczciwa wymiana). Mam wtedy wrażenie, że jestem gorszy od niej, bo muszę płacić za spędzanie z nią czasu. Ona poświęca swój czas. Ja też, ale to za mało. Ty musisz dorzucić parę groszy.
      4) W wieku 31 dopiero wiem co chce zrobić. Mam hobby ciekawe i planuje dalej próbować nowych rzeczy np. w planach kurs skoczka spadochronowego. Oczywiście nie ryzykuj, głupota słyszę. 
      5) Nie mam przyjaciół i nie wiem czy chce mieć. Chce mieć znajomych do pogadania, czasem wypicia. Przyjaciele zawsze czegoś chcą, a ja nie chce lub nie mogę im tego dać.
      6) Liczy się tylko kasa.
      7) Nie warto gadać z innymi o swoim podejściu do życia. Zniszczą Cię. 
      9) Seks jest zdecydowanie przereklamowany. 
      10) Doszedłem do wniosku, że nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

10 to taka ładna okrągła liczba wiec zakończę póki co.
      CDN
      Dzięki za wysłuchanie. 

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.