Skocz do zawartości

Macierewicz: obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to jest prawda to spier*lam z Polski. Co o tym sądzicie? Dla mnie to szaleństwo i już zastanawiam się nad emigracją z Polski.

 

Źródła:

http://www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/antoni-macierewicz-obowiazkowa-sluzba-wojskowa-w-polsce-zostanie-przywrocona,12977704/

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/antoni-macierewicz-przewiduje-powrot-obowiazkowej-sluzby-wojskowej,819452.html

https://www.wprost.pl/kraj/10108427/antoni-macierewicz-obowiazkowa-sluzba-wojskowa-powinna-zostac-przywrocona-jak-najszybciej.html

http://www.pomorska.pl/polska-i-swiat/a/antoni-macierewicz-obowiazkowa-sluzba-wojskowa-w-polsce-zostanie-przywrocona,12977704/

 

W Toruniu Antoni Macierewicz, czołowy polityk Prawa i Sprawiedliwości, a do niedawna minister obrony, zapowiedział, że przywrócenie powszechnej służby wojskowej w Polsce to tylko kwestia czasu. Być może nawet stanie się to jeszcze w 2018 roku.

 

Macierewicz spotkał się z mieszkańcami Torunia w Centrum Dialogu. Wyjaśniał, że przywrócenie powszechnej służby wojskowej to konieczność w czasach zagrożenia, jakie mamy teraz. Do takiego obowiązku dla obywateli wracają lub wprowadzają powszechną służbę wojskową wszystkie kraje, które są świadome tego zagrożenia. Jako przykład podał Szwecję, która dla wielu jest symbolem pacyfizmu.

 

Były minister obrony narodowej odniósł się też do niechęci młodzieży do obowiązkowej służby wojskowej.

Winą za taki stan powszechnej świadomości obarczył wespół władze systemu komunistycznego oraz rządy Donalda Tuska, które zaszczepiły obywatelom fałszywą wizję Polski jako bezpiecznej „zielonej wyspy”. Polityk PiS podkreślił, że przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej to tylko element całego systemu.

 

Niektóre jego części składowe już funkcjonują: Wojska Obrony Terytorialnej, Legia Akademicka. Kwestią najbliższego czasu jest też wprowadzenie wychowania wojskowego do szkół.

 

- Wojsko nie jest dziś narzędziem sowieckim, narzędziem niszczenia ludzi, a szansą na wielki skok cywilizacyjny tych osób, które w nim są, a także na budowę własnej osobowości i służbę narodowi oraz może być wielką przygodą osobistą - powiedział Antoni Macierewicz podczas spotkania z toruńskim Centrum Dialogu. 

 

Edytowane przez MoszeKortuxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony ludzka wiara że ten spokój co mamy będzie trwał wiecznie, jest fałszywa. Z drugiej strony walczyć można o coś, co o nas się troszczy, a nie o niemiecko - żydowską kolonię w cudzych interesach.

 

Gdybym wiedział że walczę o swoją ojczyznę, walczyłbym. Ale teraz? za kogo, za Schetynę, Pawlaka, Petru i świnie przy korycie, żeby mogły więcej i więcej żreć?

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej w takiej służbie chodzi o łamanie ludzi by zrównać wszystkich do 1 poziomu. Nie wierzę ,że w trakcie takiej służby faktycznie ludzie nauczyli się obsługi chociażby broni palnej. Już lepiej by dać ludziom pozwolenie na obronę miru domowego i zachęcanie ludności do rekreacji strzelecko-surviwalowej. W razie godziny W i tak położą na nas rakietową czapkę a obecne siły zbrojne będą osłaniać wyjazd polityków.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Polska nie ma siły demograficznej na takie zabawy. Po co znów pakować młodych mężczyzn do koszar gdzie będą się uczyć chlania i komunistycznych nawyków. Nasza armia to relikt komunizmu i tylko zatruje oraz zniechęci młode pokolenia do patriotycznej postawy wobec swojego kraju. 

Poza tym jest sporo chętnych do przeszkolenia, zrobią to dobrowolnie, mój kolega się starał wstąpić do armii i robiono mu tylko pod górkę. Mówił że jest ogromnie kumoterstwo w tej śmiesznej instytucji. 

Jeszcze przypominają mi się słowa Brauna o tym, że chcą wysłać młodych, patriotycznych Polaków na wojnę np. z Ukrainą i żebyśmy się tam wykrwawili i osłabili. Trzeba na to uważać, tym bardziej że PiS zdaje się ostatnio jawić jako agentura "eskimosów" w Polsce. 

Pomyślmy, skoro dziś roczniki są dwa razy mniej liczne, do tego co było za komuny i teraz niech będzie jakiś konflikt. Straty demograficzne będą nie do odtworzenia. Do tego realia współczesnego pola walki, gdzie poborowy z kałachem zaraz zostanie namierzony i zlikwidowany przez drony czy inne zwierzęta. 

Może niech teraz kobiety służą w armii, skoro są we wszystkim lepsze od mężczyzn? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dodarek napisał:

Może niech teraz kobiety służą w armii, skoro są we wszystkim lepsze od mężczyzn?

Pewnie by je wzięli. Skoro mamy kilka mln Ukraińców w Polsce to możliwe, że w walce z wspólnym wrogiem (Rosją) tych, którzy mają polskie obywatelstwo też wzięli w kamasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Nic tak nie tworzy w mężczyźnie męskości i trzymania ramy jak wojsko. Chyba najlepiej mówią o tym dawne czasy, gdzie była obowiązkowa służba, a mężczyźni byli mężczyznami a nie cipkami w rurkach jak dziś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to służba wojskowa ma za zadanie straumatyzować kukiełkę (przy okazji), aby pogłębić jej cierpienie i zaszczepić poczucie służenia kolejnemu właścicielowi.
 

Znowu, wojny często są finansowane i wszczynane przez tzw. trzecią stronę, pionki na szachownicy widzą swoich za sobą, i nieprzyjaciela przed sobą. 3 strona widzi całą szachownicę, i tymi pionkami przesuwa według własnego uznania. 

Czyli: dać się traumatyzować przez kolejnych wariatów z przepranym mózgiem, po to aby bić "wroga", któremu również przeprano mózg, tylko po to aby trzecia strona (psychopaci?) mogła znowu się wzbogacać, bo na wojnach się robi fantastyczne pieniądze.. Genialne.. Już lecę służyć i bronić niemieckich i francuskich korporacji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@theo 

Twoim zdaniem złamane psychicznie mięso armatnie ma stanowić jakiś wzorzec męstwa? Mam wrażenie że masz zakodowane jakieś stare przekonania, gdzie mężczyzna był śmieciem i oddawa panowanie nad swoim życiem w ręce zwykle psychopatycznych dowódców. Litości!

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dodarek napisał:

@theo 

Twoim zdaniem złamane psychicznie mięso armatnie

Znam wielu ludzi z czasów gdy wojsko było obowiązkowe i nie mam zielonego pojęcia o jakim Ty złamaniu psychicznym mówisz. To są faceci z czasów, gdy kobietę miało się JEDNĄ do końca życia i takowa nigdy by nawet nie pomyślała o 'misiu nie wiem co czuję', dlatego zastanów się logicznie czy to przypadek

2 minuty temu, Dodarek napisał:

@theo 

Mam wrażenie że masz zakodowane jakieś stare przekonania, gdzie mężczyzna był śmieciem i oddawa panowanie nad swoim życiem w ręce zwykle psychopatycznych dowódców. Litości!

Nie bardzo rozumiem o czym Ty mówisz - zakładasz, że każda wojna jest bezcelowa i wszyscy biją się tylko dla wzbogacania psychopatów co jest samo w sobie zupełną bzdurą, bo można wymieniać wiele konkretnych wojen o coś które przysłużyły się walczącemu społeczeństwu

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kto ile ma lat - przecież nie będą ściągać ludzi przed i  po 30tce - tylko "roczniki" bieżące, które weszły w wiek poborowy - i czy to będzie Ztka z przymusu - czy ochotnicza - ja jestem za obiema rencyma - mlodzieży wojsko się przyda - co niektórzy prawo jazdy zrobią i inne uprawnienia, może będą potem bardziej ogarnięci.

Powinna być służba zasadnicza - ochotnicza i basta.

A teraz na uspokojenie .... spokojnie, spokojnie ... nie mają infrastruktury, brak obiektów, koszar, czy nawet stołówek, o strzelnicach nie wspomnę bo większość pozamykana więc to nie takie "Hop idziecie wszystcy"

Edytowane przez wojkr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zdaniu " Są po to aby roZbić jednorodność Polski" zjadłem "Z".

USA to tylko zbrojne ramię syjonizmu. Jak się interesujesz tematem to poczytaj o tym czym jest USA od strony prawnej, szczególnie aktów prawnych Korony Brytyjskiej. USA ma status Brytyjskiej Kampanii Handlowej, i takoż samo wpisana w księgi.
Tak jak RFN jest firmą.

USA nie podejmuje żadnych swoich decyzji.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@theo

Poproszę o przykład tych sprawiedliwych wojen. Tylko nie wyjeżdżaj mi z wrześniem 39-go roku. Większej katastrofy trudno się doszukiwać w naszej historii, a poprowadzili nas do niej właśnie ci psychopaci. 

Poza tym ci silni mężczyźni to często alkoholicy i przy pierwszej depresji popełniają samobójstwo. 

Edytowane przez Dodarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, theo napisał:

Znam wielu ludzi z czasów gdy wojsko było obowiązkowe i nie mam zielonego pojęcia o jakim Ty złamaniu psychicznym mówisz. To są faceci z czasów, gdy kobietę miało się JEDNĄ do końca życia i takowa nigdy by nawet nie pomyślała o 'misiu nie wiem co czuję', dlatego zastanów się logicznie czy to przypadek

Może ci ludzie nie byli w czasach "fali".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale kogo oni powołają do armii? dlaczego do armii szli kiedyś młodzi, nieokrzesani chłopcy 18 czy 19 letni? bo są pełni testosteronu i po prostu głupi, takich łatwo zastraszyć i posłać na wojenkę aby się wyżyli, mnie wezmą? 32 letniego konia? chyba ich posrało, zmanipulować mnie dobrymi hasełkami w obecności księdza plebana który poświęci mój karabin maszynowy abym rozpruwał flaki innych zmanipulowanych?? oj nieeee :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.