Skocz do zawartości

Czytnik E-booków


Perun

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Bracia,

Ostatnio zastanawiam się nad zakupem czytnika, wydaje mi się on dużo bardziej komfortowy i zdrowy dla oczu od monitora laptopa lub ekranu smartfona.
Czy polecacie zakup takiego urządzenia (pytanie skierowane głownie dla posiadaczy), a jeżeli tak, to czy warto dopłacić stówkę dwa do napisu Amazon na tylnej klapce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Czytnik E-booków

PocketBook 615 basic lux - to mój trzeci czytnik. 

 

Wybrałem ponieważ ma podświetlenie i nie ma dotykowego ekranu (wolę przyciski do przewijania stron).

 

Kosztuje kilkadziesiąt złotych więcej niż najtańszy kindle, ale w porównaniu do niego ma wiele zalet, jest podświetlany czyli możesz czytać w ciemności, ma więcej pamięci na ebooki, slot kart micro sd, czyta więcej formatów, polskie menu, wyższa rozdzielczość ekranu = wyraźniejsza czcionka. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecam się zapoznać z tą stroną: http://swiatczytnikow.pl/

Przed zakupem warto poczytać, dodatkowo jest opisane jak zamówić kindle, bo niestety jest go ciężko dostać w Polsce. Ja swojego zamawiałem z niemieckiego ebuy'a. Razem z pokrowcem kindle paperwrite 3 bez 3b mnie kosztował ok 700 zł w 2017. Mimo to uważam że to najlepiej wydane pieniądze na gadżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu kolega @m4t pisze o tym że ciężko dostać Kindle w Polsce...

Ja swój Kindle Paperwhite 3 bez problemu zamówiłem i odebrałem w salonie X-Komu (link w razie zainteresowania pod spodem)

Ogólnie zawsze robię "grubszy research" w przypadku zakupu nowych urządzeń - tak więc tutaj w przypadku zakupu do 500/600/700 zł nie powinieneś znaleźć nic lepszego. 

Sam użytkuje i mogę polecić z czystym sumieniem. Standardowy rozmiar 6', podświetlany ekran (!) większa rozdzielczość ( nie standardowo 800x600, tylko 1480x1072 ) oraz wifi, co by w przypadku haseł na wiki lub w słowniku, móc wszystko sprawdzić od ręki.

Co ważne - możesz kupić tańszą wersję z reklamami, a następnie napisać do Amazonu z prośbą o ich usunięcie (instrukcja jak to zrobić jest chociażby na przytaczanej powyżej stronie przez kolegę - swiatczytnikow.pl) Cała operacja zajęła mi do 10 minut.
 

https://www.x-kom.pl/p/248390-czytnik-ebook-amazon-kindle-paperwhite-3-4gb-special-offer-czarny.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, da się. To co mi się jeszcze bardzo podoba w tych czytnikach, to to, że jak ma się wgrany słownik można offline sprawdzać słowa w językach obcych (zależy od słownika), co czyni to urządzenie bardzo wygodnym podczas czytania książek po angielsku np i doskonaleniu znajomości języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt Amazona jest fajny na alledrogo tego pełno, przedtem miałem PocketBook Basic 3z empiku po 12 miesiącach przestał działać wyłączył się i tyle go było, w empiku rozłożyli ręce a infolinia była kiedyś po ukraińsku lub na takowych trafiłem, jak Masz dobre oczy to zastanów się nad tabletem bardzo dobrze ogarnia pdf ma 1 minus bateria, ale te droższe mają większe bo czytnik do miesiąca trzymał na ładowaniu, odnośnie czytników lepiej do dotykowego dopłacić bo ten basic nie dawał rady z pdf a paper white 3 bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop. Ja mam iPada mini. Nie chce mi się kupować następnego gadżetu. Czy ktoś może polecić jakaś aplikacje do czytania PDF. Na tym iPadzie?. To co daje Apple preinstalowane, moim zdaniem nie nadaje się do niczego, a napewno nie do czytania podręczników w PDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy z B. po Kindlu starszej generacji z tym że mój ma free internet 3G w niemal całym, nawet umiarkowanie cywilizowanym świecie. Do nich etui z wysuwaną z narożnika lampką LED podświetlającą lokalnie ekran. Świetna sprawa w podróży/samolocie/pociągu w nocy by np. nie przeszkadzać współpasażerom. W tandemie z programem "Calibre" bardzo komfortowe rozwiązanie. Czytam(y) wydania papierowe książek, wyłącznie wtedy, gdy nie występują w formie elektronicznej. Ja uwielbiam czytniki. 

 

A tu foto z jakiegoś autobusu w zachodniej Azji gdzie był zasięg GSM

ofagzunduwlk.jpg

 

Normalnie kocham ten gadżet, jednak poszedł nieco w odstawkę na rzecz bieżącego użytkowania iPadów. Mega plus Kindle to czas pracy na baterii i jednak komfortowy (niemęczący) wyświetlacz. 

 

@zuckerfrei moim zdaniem do PDF kompletnie się nie nadaje ani "mały" Kindle ani iPad mini (B. ma mini, ja "dużego", wiadomo ;)) i w miarę da się na dużym iPadzie. Żadna apka raczej tematu małego ekranu nie przeskoczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Lethys jestem zadowolony. Jakość wyświetlania bardzo wysoka, obsługa przyjemna, podświetlenie dobre, duża ilość dostępnych formatów, ale jak wspomniałem wcześniej wolę w czytniku obsługę przyciskami niż dotykiem na ekranie.  

 

W mojej ocenie nie warto dokładać do peperwhite 3 który jest około 200 pln droższy.  Do PocketBook 615 lux dokupisz sobie fajne etui  kartę pamięci i jeszcze zostanie ci /- 100 pln w kieszeni.

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.