Skocz do zawartości

Co sądzicie o tym rowerze?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Drizzt napisał:

@Vincent Nie do końca się z Tobą zgodzę. W grę wchodzi jeszcze taki aspekt jak sposób użytkowania. Możemy wziąć taki sam rower i w moim coś się posypie po 1000km, a w Twoim po 5000km. A to dlatego, że ważę ponad 90kg i mam np. bardziej agresywny styl jazdy.

 

Za dzieciaka pamiętam, że zawsze miałem problem z sypiącymi się suportami, korbami i sterami. W pewnym momencie poszedłem do sąsiada który mi po prostu zaspawał lewe ramie korby :) Może coś jest ze mną nie tak, ale te najtańsze komponenty się przy mnie po prostu sypią. Kilka lat temu nawet jakaś tańsza korba Truvativa pękła mi w pół!

 

Ważę 69 kg, więc nieco mniej, a jeżdżę również bardzo agresywnie i szybko. Największy wypadek podczas jazdy u mnie, to pęknięty łańcuch na szlaku oraz przy zderzeniu z innym rowerzystą (jego wina, mi się nic nie stało, on przygrzmocił w drzewo głową i stracił przytomność), wyskoczyło mi tylne koło (!) z mocowania plus zarysowania manetek hamulców.

 

4 minuty temu, Drizzt napisał:

 

Dwa lata temu złożyłem sobie rower z takiej średniej półki (slx/deore/x9) i więcej mi już na prawdę nie trzeba, a majątku nie wydałem. Różnica użytkowania w porównaniu do np. Tourne, kolosalna. Przede wszystkim nie łapie luzów, nic nie odpada :D i czuć, że jest dobrze, sztywno spasowane. Także ja jestem zdania, że czasem warto wydać trochę więcej, jeśli płacisz za faktyczną jakość.

 

Ja też jeżdżę na sprzęcie SLX i tu się z Tobą absolutnie zgadzam. Natomiast pisałem do Mareckiego, który sam powiedział, że chce taki rowerek, którym będzie podjeżdzał gdzieś tam i nie będzie go przesadnie eksploatował. Po co mu droższy sprzęt?

 

8 minut temu, Drizzt napisał:

Dlaczego tylko w skrajnych? Benzyna niszczy części? Ja zazwyczaj tak czyszczę napęd...

 

Oczywiście, tylko tu chodzi o $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trzeba rowerek przygotować na sezon, ale chyba dam fachowcowi - szkoda mi nerwów i czasu, pewnie źle złożę jeszcze ten rower :) I czasem coś tak zgrzytnie, walnie z tyłu chyba - ale fachowiec nie wiedział co to jest. Rzadko się pojawia ale jednak w moim fuji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jest tak jak kolega wyżej pisze. Rowery też mają roczniki a te są wyprzedawane, aby zrobić miejsce nowym modelom. Nawet jeżeli cena jest jaka jest, to zawsze istnieje możliwość większej negocjacji - piszę to z własnego doświadczenia. A nawet jak nie obniżą ceny, to dorzucą sporo sprzętu dodatkowego: stopkę, bagażnik, porządny zamek, oświetlenie, pompkę itd.

Nie wiem jakiego roweru szukasz, ale moim zdaniem MTB wykonują dobra robotę. Cenowo też jest okey, bo do około 1500 zł można nabyć spoko sprzęt. Można także nimi jeździć zarówno po trudniejszym jak miejskim terenie. Przykłady takich rowerów: https://www.dadelo.pl/rowery-gorskie-mtb/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Dnia 23.12.2017 o 12:32, Insightful napisał:

Tak, zima to dobry okres. Kilka lat temu jak szukałem Cuba to znalazłem kilka ciekawych ofert z przecena (kupowałem w lutym). Niestety promocje te były na inne kolory niż chciałem ale ostatecznie zauważyłem że warto w zimę kupować. 

Promocja zimowa okej.

Ale okresy wyprzedazowe jak napisal pioben sa rownie swietnym momentem na zakup roweru. Dlatego otrzymuje ode mnie lapke w gore.

Ja w tym roku, w listopadzie kupilem rower marki Merida, model crossway 20-v.

Rower przeceniony z ok 1700zl na ok 1330 zl. Byla to wyprzedaz rocznika 2017, nowy rocznik rozni sie nieznacznie rama. Czyli zwykla kosmetyka.

Zdecydowanie polecam ten rower. Jest naprawde ladny, kolor czarny matowy z zoltymi wstawkami.

Dziewczyny, ale nie tylko sie przygladaja na miescie, znajomi chwala udanego zakupu ??

Kola 28 cali, czyli rower krosowy, z przednim amorem, na nie najgorszym osprzecie(przynajmniej jest kaseta, a nie wolnobieg).

Przerzutki chodza,sprawnie, manetki rowniez, rower chodzi lekko i mozna rozwijac przyzwoite predkosci dzieki lekkiej ramie oraz duzym obreczom kol.

Ogolnie to jeden z najlepszych zakupow w moim zyciu.

Za podobny sprzet innej marki trzeba wydac minimum 2000zl.

 

Edytowane przez astraldreamer84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.