Skocz do zawartości

Melinda Gates: kiedy pieniądze trafiają w ręce kobiet, wszystko się zmienia


Rekomendowane odpowiedzi

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/melinda-gates-kiedy-pieniadze-trafiaja-w-rece-kobiet-wszystko-sie-zmienia/tjjcz81 

Kobiety jeszcze bardziej chcą sięgać po pieniądze, aby móc je wydawać na niepotrzebne im i ich rodzinom graty. Co o tym sądzicie?

 

Melinda Gates uważa, że świat powinien skupić się na zburzeniu barier, które sprawiają, że kobiety nie mogą się rozwijać i są cały czas niedoceniane. W swoim artykule na portalu Quartz ocenia, że jeśli kobiety otrzymują dostęp do dysponowania pieniędzmi, to wszystko się zmienia i wpływa to na ich rozwój.

 

Melinda Gates w swoim artykule na portalu Quartz wyznaje, że spędziła wiele godzin na rozmowach o tym, jak pokonać bariery, które blokują rozwój kobiet na całym świecie. "Teraz konfrontujemy się także z tym, że każdy sektor ma poważny problem z molestowaniem i przemocą seksualną" - pisze amerykańska bizneswoman.

 

"Jestem przekonana, że nigdy nie osiągniemy naszych celów, jeśli nie zajmiemy się systemowo tym, że kobiety są niedoceniane" - uważa Gates. Dodaje, że powinniśmy się skupić na ekonomicznym równouprawnieniu, upewnić się, że kobiety mają dostęp do usług finansowych i umożliwić im samodzielne pomaganie sobie. "Przełamiemy dzięki temu bariery, które powstrzymują połowę świata od życia pełnią życia" - ocenia żona Billa Gates'a.

 

Melinda Gates zapowiada, że w ciągu czterech najbliższych lata jej organizacja wyda 170 milionów dolarów na pomoc kobietom. "Mówiąc wprost: kiedy pieniądze wpadają w ręce kobiet, które mają moc z nich skorzystać, wszystko się zmienia" - uważa Gates.

 

Zwraca w tym przypadku uwagę, że zyskują wtedy między innymi rodziny tych kobiet. Za przykład podaje badania, z których wynika, że kobiety znacznie częściej niż mężczyźni, kupują rzeczy, które pomagają wyjść ich rodzinom z ubóstwa.

 

Gates przywołuje również badania z Indii, gdzie dzięki temu, że kobiety zaczęły używać kont bankowych, stały się bardziej aktywne zawodowo. Nastąpiła również zmiana myślenia mężczyzn w Indiach na temat kobiet.

 

"Aktywne kobiety mogą zrobić to, czego nie osiągną wszystkie organizacje, czyli zmieniać niepisaną zasadę, że kobiety mniej znaczą od mężczyzn. Naszą rolą jest dokonywanie takich inwestycji, które pozwolą kobietom pisać nowe zasady" - uważa Gates.

 

Melinda Gates chcę pomóc kobietom pracującym w rolnictwie, a także sprawiać, aby kobiety w takich krajach jak Indie, Pakistan, czy Tanzania częściej korzystały z rachunków bankowych i miały dostęp do pieniędzy, którymi obecnie w głównej mierze dysponują mężczyźni. Gates zapowiada także pomoc dla grup samopomocy, w których kobiety mogą się wzajemnie uczyć i rozwijać.

 

 

To, że kobiety dysponują hajsem jest jak najbardziej na rękę firmom, ponieważ one odpowiadają za 80% zakupów domowychhttps://www.aptusshop.pl/sklepy_internetowe/kobiety_kupuja_wiecej.php

Na kobietach można doskonale zarobić i właściciele firm o tym widzą ;) Im kobieta ma więcej pieniędzy tym więcej ich wyda dzięki czemu wzbogacą się tylko ci, którzy produkują rzeczy, które kupują kobiety :D 

 

 

Edytowane przez MoszeKortuxy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieważne co ta Pani mówi, ważne że ta mantra powtarza się jak sugestia w hipnozie cały czas, od rana do wieczora - jesteście mądrzejsze, jesteście ofiarami, jesteście niszczone przez mężczyzn itd.

 

Takie pranie mózgu sprawia, że kobiety wierząc w to że są ofiarami, stają się agresywne i roszczeniowe. Efekt? Kłótnie, nienawiść między płciami, mniej zdrowych i mądrych dzieci, rozpierdol wszystkiego...

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mnemonic napisał:

Śmiertelnie ciekaw jestem czym są te rzeczy. 

Pewnie jakąś torebką, butami itp. :D 

 

1 minutę temu, AR2DI2 napisał:

Melinda Gates cyt "żona Bila Gatesa. Amerykańska bizneswoman i filantropka". Kolejna bizneswoman, która doszła do wszystkiego sama.

Szła sama przez plecy swego męża :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mnemonic napisał:

Ta pani obok ubogiej to nawet nie stała. Nawet na światłach

No właśnie :lol:

 

17 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Efekt? Kłótnie, nienawiść między płciami, mniej zdrowych i mądrych dzieci, rozpierdol wszystkiego...

Zarządzanie poprzez kryzys.

 

Ja jestem ciekawy skąd ona bierze pieniądze na rozdawanie ich kobietom z biednych krajów? Od męża?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po raz pierwszy zachęcam do przyjrzenia się na taśmociągu kasowym zakupom pań. Zwłaszcza tych z dzieckiem. Ponoć one decydują o 80% bieżących wydatków, czyli szczęśliwie nie o tym że sobie jakiś koleś kupi AMG na 8 marca ;) raz na parę lat. 

 

Chipsy, batoniki, soczki, generalnie gówno z chrzanem. Kolorowe produkty zamykające mordę krzykliwemu pacholęciu, byle był święty spokój. A Melinda? No oczywiście że to ona napisała pierwsze zręby kodu MS Windows. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to co napiszę będzie wywrotowe w tych czasach, ale coraz bardziej jak tak obserwuję podoba mi się kultura arabska w aspekcie rodziny, pożycia między małżonkami, rodzicami a dziećmi itd. W brew temu co mówi propaganda skrajna, Arab nie zajmuje się od rana do nocy biciem żony (BTW tak też feminizm przedstawia stosunki rodzinne w na przykład Polsce).

Kiedyś rozmawiałem z jednym musilmem z Bangladeszu o tym. I on mi powiedział coś co mi utkwiło w głowie do tej pory. Zapytałem go jak oni dają radę utrzymać rodzinę kiedy mają np 2 żony i 5 dzieci (oczywiście mówimy o przypadku kiedy on pracuje a nie bierze socjal).
A on mi powiedział tak: bo my nie chodzimy do pracy po to żeby spełniać zachcianki swoich dzieci i żon. Przemyślałem to gruntownie...i w tym jest racja. Na co biali, żonaci faceci głownie wydają zarobioną kasę? Na kolejną 75 zabawkę dla rozdartego bachora, na kolejnego ajfona dla córki rozwydrzonej, na kolejne graty które zona koniecznie potrzebuje.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AR2DI2 napisał:

Kiedyś rozmawiałem z jednym musilmem z Bangladeszu o tym. I on mi powiedział coś co mi utkwiło w głowie do tej pory. Zapytałem go jak oni dają radę utrzymać rodzinę kiedy mają np 2 żony i 5 dzieci (oczywiście mówimy o przypadku kiedy on pracuje a nie bierze socjal).
A on mi powiedział tak: bo my nie chodzimy do pracy po to żeby spełniać zachcianki swoich dzieci i żon. 

Bo oni naprawdę wierzą w swojego Allaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzą, i czy ten ich bóg jest prawdziwy czy nie, daje im motywację, której wyzute współcześnie społeczeństwa zachodnie nie mają.

Chodzę deptakiem nad morzem, i obserwuję. Chodzę po ulicach, po sklepach, i widzę...
Rodziny muzułmańskie, i żydowskie są najbardziej poukładane. Widać w nich władzę męża/ ojca, ale i porządek i bezpieczeństwo jaką ta władza daje zonom, dzieciom. Nigdy nie widziałem, żeby dziecko muslima darło się na ulicy, robiło jakieś problemy czy wrzeszczało albo płakało bo coś chce. Nigdy. Idą grzecznie, bawią się, śmieją ale nie wygłupiają. To samo u żydów.

Białe rodziny? Oczywiście żonka z fochem, bo on idzie "nie tak, nie tu, nie teraz, nie tędy", dzieci ryczą, wrzeszczą, cały czas je trzeba przywołyywać do porządku a mimo to mają w sumie wywalone. Samiec jest pizdą zdominowaną przez samicę, nie ma w tej rodzinie autorytetu, przez co i dzieci i samica nie czują sie bezpiecznie, stąd ich "dziwne"zachowania".

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi muslimami to zgodzę się. Całkiem spoko wygląda u nich organizacja rodziny. Chociaż tych co widziałem na zachodzie to dzieci drą ryja i są bardzo nadpobudliwe :P Co do Żydów to jest ostry rozpierdol feministyczny, większy niż u nas (przynajmniej w samym Izraelu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AR2DI2 napisał:

Ja wiem, że to co napiszę będzie wywrotowe w tych czasach, ale coraz bardziej jak tak obserwuję podoba mi się kultura arabska w aspekcie rodziny, pożycia między małżonkami, rodzicami a dziećmi itd.

Niestety w ostatnim czasie w Arabii Saudyjskiej, która była do niedawna bardzo konserwatywnym krajem islamskim opartym o prawo szariatu rozwija się obrzydliwy i plugawy liberalizm obyczajowy :(

 

Możliwe, że to przez to, że Arabia Saudyjska została wybrana do komisji ONZ do spraw kobiet :angry:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/arabia-saudyjska-zostala-wybrana-do-komisji-onz-do-spraw-kobiet,734700.html

 

Książę znowu wstrząsnął Arabią Saudyjską. Powołał kobietę na wysokie stanowisko w rządzie.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/kobieta-w-rzadzie-arabii-saudyjskiej-zmiany-w-marcu-2018-roku/dj6yjxj

 

Król Arabii Saudyjskiej zezwolił kobietom na prowadzenie samochodu.

https://www.wprost.pl/swiat/10077858/Krol-Arabii-Saudyjskiej-zezwolil-kobietom-na-prowadzenie-samochodu.html

 

Rewolucja w Arabii Saudyjskiej. Kobiety będą mogły zakładać firmy bez zgody mężczyzn.

https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/arabia-saudyjska-nowe-mozliwosci-dla-kobiet/82pzh7t

 

Historyczny dzień w Arabii Saudyjskiej. Kobiety po raz pierwszy mogły kibicować na stadionie.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-01-12/historyczny-dzien-w-arabii-saudyjskiej-kobiety-po-raz-pierwszy-mogly-kibicowac-na-stadionie/

 

Arabia Saudyjska: kobieta na czele największej grupy bankowej.

http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/item/125095-arabia-saudyjska-kobieta-na-czele-najwiekszej-grupy-bankowej

 

Kobiety w Arabii Saudyjskiej mogą w końcu głosować.

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/56,107881,18626328,kobiety-w-arabii-saudyjskiej-moga-w-koncu-glosowac-nie-moga.html

 

Saudyjki będą mogły wstępować do armii.

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/saudyjki-beda-mogly-wstepowac-do-armii/j48xfh

 

Teocentryczny patriarchalizm się kończy. To zły czas dla mężczyzn. Ciekawi mnie tylko jaki jest w tym cel. Przecież władcy Arabii Saudyjskiej widzą do czego prowadzi feminizm, liberalizm obyczajowy, relatywizm moralny, hedonizm, konsumpcjonizm, nihilizm, ateizm, dekadencja cywilizacji zachodniej. Oni naprawdę chcą mieć takie problemy u siebie?!

 

 

Edytowane przez MoszeKortuxy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie chcą, ale muszą, bo zostają przymuszani. Nie raz słyszeliśmy o jakimś "nie kupuj od...bo tam są łamane prawa człowieka". Przy czym na nich te naciski odbywają się zakulisowo. No ale oczywiście jest poważną kwestią jest element skażenia toksynami zachodnimi. U nich też są miśki, które się ślinią do bab, żeby cipkę zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mnemonic napisał:

Śmiertelnie ciekaw jestem czym są te rzeczy. 

Mnie też rozwalił ten fragment. Pewnie chodzi o kolejną parę butów, o kolejną torebkę albo sukienkę, ponieważ im więcej się tego ma tym jest się bogatszym. Przecież to takie proste:D

Tak swoją drogą to mamy zdaje się nowe odkrycie, które zmieni postrzeganie świata. Ja sam byłem przekonany o tym, żeby wyjść z ubóstwa potrzebna jest zmiana mentalna, trzeba zacząć oszczędzać, zmienić pracę na lepszą, zdobyć wykształcenie czy cenione umiejętności, a tu wystarczy mieć pieniądze na rzeczy, które pozwolą z tego ubóstwa wyjść. To wszystko dzięki Pani Gates - żonie własnego męża, wybitnej pani biznesem z ogromem osiągnięć również intelektualnych;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AR2DI2 napisał:

Wierzą, i czy ten ich bóg jest prawdziwy czy nie, daje im motywację, której wyzute współcześnie społeczeństwa zachodnie nie mają.

Chodzę deptakiem nad morzem, i obserwuję. Chodzę po ulicach, po sklepach, i widzę...
Rodziny muzułmańskie, i żydowskie są najbardziej poukładane. Widać w nich władzę męża/ ojca, ale i porządek i bezpieczeństwo jaką ta władza daje zonom, dzieciom. Nigdy nie widziałem, żeby dziecko muslima darło się na ulicy, robiło jakieś problemy czy wrzeszczało albo płakało bo coś chce. Nigdy. Idą grzecznie, bawią się, śmieją ale nie wygłupiają. To samo u żydów.

Białe rodziny? Oczywiście żonka z fochem, bo on idzie "nie tak, nie tu, nie teraz, nie tędy", dzieci ryczą, wrzeszczą, cały czas je trzeba przywołyywać do porządku a mimo to mają w sumie wywalone. Samiec jest pizdą zdominowaną przez samicę, nie ma w tej rodzinie autorytetu, przez co i dzieci i samica nie czują sie bezpiecznie, stąd ich "dziwne"zachowania".

Widziałem i wrzeszczące muzułmańskie dzieci i żonki ryczące na mężów. A także socjalny blok (Niemcy) dla bitych muzułmanek, którym udało się odejść od męża boksera. 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MoszeKortuxy napisał:

kobiety otrzymują dostęp do dysponowania pieniędzmi, to wszystko się zmienia i wpływa to na ich rozwój.

 

Bardzo ważne stwierdzenie - OTRZYMUJĄ DOSTĘP - a samemu zarobić to nie łaska? I wtedy zacząć dysponować swoimi pieniędzmi?

 

To ja Wam napiszę jak to się zmienia. U mnie w byłym już na szczęście małżeństwie - ex miała dostęp do konta wspólnego i swoją kartę do tego konta. Czerpała garściami, kradła na swoja kupkę i na utrzymanie mamusi. Oczywiście wydawała kasę na całą masę różnych pierdół.  Do czasu aż bezczelnie ukradła całe oszczędności, które mieliśmy w gotówce w domu. Zapytana gdzie są pieniądze, odparła  - Jakie pieniądze? Na szczęście nie dałem się sprowokować, robiła wszystko, żeby mnie sprowokować do wlania jej - nie dałem się sprowokować, to później i tak poszła do lekarza zrobiła fałszywą obdukcję, pewnie sama się potłukła albo ktoś ją na jej prośbę ją uderzył.

 

Od tamtej pory już kasy na wspólne konto nie przelewałem - a wcześniej założyłem oddzielne i tam wpływała wypłata i dopiero potem przelewałem na wspólne ale już bez premii i dodatków.

 

Już wtedy pracowała i miała "swoje" pieniądze.

 

Pewnie się zastanawiacie na czym polega różnica?

 

Jak pracowałem tylko ja nie szanowała pieniędzy. Jak robiła śniadanie albo kolacje to zostawiała na wierzchu chleb ser masło itp - aż wysychało i trzeba było wyrzucać. Wiele razy zwracałem jej uwagę- ale zawsze miała to gdzieś.

 

Jak pracowała na siebie to szanowała "swoją" kasę, jedzenie zaraz chowała do lodówki żeby się nie zmarnowało. Zaczęła jeździć autem tylko kiedy faktycznie byłą potrzeba, a nie do sklepu oddalonego o 700 m.

 

Stąd jestem zdania - że każdy i w tym kobiety powinien sam zarabiać na swoje utrzymanie tak aby się nauczył szanować kasę.

 

Ale też wiem, że są często utracjusze, że nigdy się nie nauczą szanować pieniędzy - "rozwalają" każdą kasę - jak swojej zabraknie to starają się mieć "dostęp" do innych źródeł i "golą" wszystkich wokół żeby mieć na swoje fanaberie.

 

Marek w jednej z audycji mówił, że ludzie kupują żeby poczuć emocje że coś mają nowego - ale to trwa krótko i trzeba kupić znów kolejną rzecz - to jest jak narkotyk.

 

 

Dlatego uważam, że pańcie jedyną kasą jaką mogą dysponować i mieć do niej "dostęp" to jest kasa zarobiona przez nie same. Bo rozwój to jest też umiejętność zarabiania i doskonalenia się w tym co się robi. Nie sztuka wziąć od męża 200 tys i kupić sprzęt do "swojej firmy" i udawać że jest się bizneswoman na czyiś koszt.

 

Jest na forum wątek o biznesach kobiecych jak one wyglądają i jakie są zasady ich finansowania - warto przeczytać, żeby nie dać się pańci zrobić na szaro i narazić na duże straty.

 

Na koniec dodam, że bzdurami jest gadanie, że kobiety są niedoceniane, że jest nierówność szans dla kobiet itp.

 

Kto zabrania kobietom iść do urzędu zarejestrować swoją firmę i zacząć zarabiać MILIONY?  No kto im zabrania??? Każda rano po przebudzeniu może choćby jutro iść założyć firmę i świadczyć usługi produkować albo cokolwiek by zarabiać tzw hajs.  Ale one tego nie robią z jednej prostej przyczyny - muszę to napisać - bo są po prostu GŁUPIE i LENIWE i tylko czekają aż im manna z nieba spadnie albo ktoś im DA kasę na rozpoczęcie ich "biznesu", który jak wiecie już z opowieści innych Braci - rzadko jest w ogóle dochodowy a zazwyczaj przynosi same straty.

 

One chcą niewyczerpanego źródła kasy i mieć do niego "dostęp".  Po prostu się ubawiłem po pachy.

 

 

Edytowane przez rarek2
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AR2DI2 napisał:

Ja mówię o rodzinie. A widzę na co dzień rodziny muslimów, i żydów, ale tych "prawowiernych" którzy spacerują w swoich szmatach, z pejsami i przepaskach, a żony w perukach.

Drugi mój post z pytaniem do szanownego użytkownika i nie mogę pohamować swojej ciekawości gdzie mieszkasz jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tonieja napisał:

Widziałem i wrzeszczące muzułmańskie dzieci i żonki ryczące na mężów. A także socjalny blok (Niemcy) dla bitych muzułmanek, którym udało się odejść od męża boksera. 

A kolega wie dlaczego tak jest? Bo stykają się 2 kręgi kulturowe one dra się na mężczyzn bo widzą, że w Europie tak się robi i przesiąkają kulturowo zepsuciem tutejszej ludności niecywilizowanej. Blok socjalny muslimy to normalni ludzie i nie ma socjalu tam gdzie nie było jeszcze amerykańskich pejsiastych wpływów także jest różnica między tymi normalnymi muzułmanami a tymi co mieszkają tu na miejscu. Ja sam mam bardzo dużo znajomych Turków chociażby i kobiety, które przyjeżdżają tu na studia z ,,orgazmusa'' zachowują się normalnie bo nacodzień żyją w Turcji gdzie facet ma władzę, a tu są przelotem i się zachowują po kobiecemu. Ponadto w Turcji kontynentalnej nie ma np. publicznego homoseksualizmu a np janczary mieszkające w Berlinach czy innych zepsutych miejscach już sobie pozwalają na małe małpie figle.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszracius_Iustus

Obecnie jestem w UK, ale jeżdżę po świecie też.
A co do drugiego wpisu - masz rację, muzułmanki podpatrują negatywne zachowania od Angielek, Polek itd. W rodzinach gdzie porządek jest ustanowiony i egzekwowany nie ma scen, że dzieci zachowują się bezczelnie w stosunku do rodziców. Ojciec gdyby pozwolił na to to straciłby honor w oczach męskiej społeczności, byłby wyrzutkiem, a na to sobie żaden muslim nie pozwoli. Wolałby umrzeć, albo zabić takie dziecko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.