Skocz do zawartości

Muzyka (połączone Sylwii i Marzeny)


Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie?

Ten  kawałek taki mi cudnie zalatuje "Kabaretem" z Minelli , Yorkiem, Republiką Weimarską i kubrickowska "Mechaniczną pomarańczą" - stylówa, że wprost ubóstwiam.

 

A tu mocniej trupistycznie i w sepii.

 

Z innej beczki, choć nadal co nie co weimarsko:

 

Wieczorem z kolei poslucham sobie Vadera na żywo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gwyn... A dziękuję :D Znam i szczerze byłam zaskoczona tym coverem soundtracku ze Skyrima jak go pierwszy raz usłyszałam, bo zwykle covery są dla mnie denne albo dobre ale dalej gorsze od oryginału. Natomiast wykonanie Lindsey uznałam za równe oryginałowi :)

Oj ma zdoności muzyczne, taneczne/ sceniczne :)Bardzo dobry przykład kobiety z pasją :)

 

A propos muzyki z gier, soundtracków: 

następne majstersztyki, które mogę słuchać na okrągło:

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II
Od grzechu zaczął się jej świat, 
A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał, 
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna, i święta, 
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła, 
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza, 
I gołąb i żmija, i piołun i miód, 
I anioł i demon, i upiór i cud, 
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna, 
Początek i koniec - kobieta, acha! 

 

Dziś rocznica śmierci Juliana Tuwima, genialnego poety, który zachwycał humorem i ripostą.

 

Spektakl pt. ,,Tuwim dla dorosłych" jest do tej pory wystawiany w teatrze Roma w Warszawie.  Genialny ponadczasowy tekst piętnujący wszystkie złe cechy ludzi. Kontrowersyjny wiersz, w którym oberwało się wszystkim warstwom społecznym, zachwyca trafnością oceny zachować ludzi. Minęło tyle lat, a wszystko nadal aktualne, kult materialny, wyższość nad innymi niczym nieuwarunkowana nadal powszechnie spotykana.

 

Jeżeli nie słyszeliście to polecam wsłuchać się w tekst, jeżeli znacie to poraz kolejny zachwycić się geniuszem twórcy.

 

Mnie zachwyciły jeszcze fraszka pt. ,,Na pewnego endeka co na mnie szczeka", świetna riposta wobec tych którzy nazywali go „gudłajskim Mickiewiczem”. 

 

 

Edytowane przez Sitriel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham praktycznie wszystko. Wszystko zależy od dnia, mojego nastroju itd. Kocham muzykę to jedyne gdzie mogę być - sam na sam. Kocham też grę na instrumentach choć sama nie umiem dla mnie to jak magia. A teraz, dziś. https://youtu.be/F9LE0uI9O8chttps://youtu.be/_eLU5W1vc8Yhttps://youtu.be/uB4plr556K8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

Teaser płyty. 

Poświatowska.Radek, Kim Ty jesteś dla mnie.

 

Janusza Radka do wybranych wierszy Haliny Poświatowskiej.

1. Nie kocham nikogo 2. Nie mów, że dotyk 3. Wygięty w łuk 4. Mogę być albo nie 5. Niebo płonie 6. Ten kot 7. Jeśli chcesz mnie... 8. Bez Ciebie (serce) 9. Bez Ciebie 10. Zapach drażni 11. Mówisz na śmierć 12. Zawołaj mnie po imieniu 13. Jak płomień 14. Kiedy U-kochanie (serce) 15. Kiedy U-kochanie 16. Ach gdybym miał

 

 

 

Janusz Radek & the Ants - Czucie

 

 

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.